Bontrager Comp Series Results XC#5 - Red Flint Firecracker (Eau Claire) Cat 2 (Comp)

XC#5 - Red Flint Firecracker (Eau Claire) Cat 2 (Comp)

June 23, 2019


Results by: WORS Racing L.L.C.

Male 19 to 24

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 1246 Benjamin Iesalnieks Wausau WI 20 1:46:57.5 0:00.0 UMD Cycling 2 20 1028 Corbin Hodgeman Pardeeville WI 19 2:01:54.4 14:56.9 ASU Devo NR 1024 Elliott Holt Sturgeon Bay WI 19 Ripon Cycling Team NR 1031 Nathan Perronne Saukville WI 21 Team Wheel & Sprocket

Male 25 to 29

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 1039 Jeremy Domingue Neenah WI 28 1:44:56.7 0:00.0 Recyclist Bicycle 2 2 1250 Dustin Marsh Eau Claire WI 26 1:45:24.6 0:27.8 Eau Claire Bike and Sport DNF 1020 Jordan Creech Libertyville IL 29 Race Pace Cyclery NR 1247 Kevin Kalmon Eau Claire WI 26

Male 30 to 34

Field Size: 2

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 12 1007 Brad Heckert West Bend WI 31 1:55:14.9 0:00.0 Team Pedal Moraine DNF 1017 Drew Bublitz Madison WI 32

Male 35 to 39

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 4 1038 Scott Van Thiel Kaukauna WI 37 1:47:08.6 0:00.0 Recyclist Race Team 2 6 1030 Neil Zacharek Sheboygan WI 39 1:50:54.1 3:45.4 3 11 1253 Craig Braun Eau Claire WI 37 1:54:58.1 7:49.5 Shift 4 15 1252 Matthew Omeara Eau Claire WI 38 1:57:56.2 10:47.6 Shift 5 21 1042 Lucas Branum Middleton WI 37 2:02:39.6 15:31.0 Norco/Trail This 6 22 1256 Connor Omeara Minneapolis MN 35 2:03:17.5 16:08.9 Team Gogol + Huck 7 26 1251 Adam Rumphol Eau Claire WI 39 2:11:05.6 23:57.0 NR 1013 Craig Kuehl Wauwatosa WI 39 Colectivo Coffee

Male 40 to 44

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 8 1032 Tim Scanley Milwaukee WI 43 1:53:27.1 0:00.0 Colectivo Coffee 2 9 1002 Joachim Renner Green Bay WI 40 1:54:45.5 1:18.3 Pete's Garage 3 23 1016 Michael Hopkins Pewaukee WI 42 2:03:40.0 10:12.8 Colectivo Coffee MTB NR 1009 Samuel Adams Menomonee Falls WI 41 Milwaukee Bicycle Company NR 1021 Kerry Gonzalez Burlington WI 40 Treadhead Cycling NR 1014 Isaac Olson Wind Lake WI 40 Colectivo Coffee NR 1008 Nick Templeton Monona WI 42 Bowltron

Male 45 to 49

Field Size: 6

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 1255 Aaron Swanson Ashland WI 47 1:48:05.5 0:00.0 Swanson Financial Services 2 10 1034 Chris Oleson Madison WI 48 1:54:54.1 6:48.6 Neff Cycle Service 3 17 1025 Jeff Dohlby Pewaukee WI 49 1:58:49.2 10:43.7 Colectivo Coffee 4 18 1036 Scott Trierweiler Marshfield WI 45 2:01:33.4 13:27.9 Broken Spoke 5 19 1049 Matt Lemorande Suamico WI 49 2:01:39.4 13:33.9 Pete's Garage Racing 6 24 1022 Tim Poff De Pere WI 49 2:05:57.0 17:51.5 Broken Spoke Racing

Male 50 to 54

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 16 1053 Andrew McDicken Appleton WI 50 1:58:43.1 0:00.0 All Spoked Up 2 28 1069 Jay Yanko New Berlin WI 50 2:19:24.2 20:41.1 Colectivo 3 30 1054 Demetrius Banks Onalaska WI 54 2:39:51.2 41:08.1 BBP Cycling NR 1005 Peter Froelich Milwaukee WI 50 Colectivo

Male Masters 55 to 59

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 7 1044 Michael Jones Madison WI 58 1:52:32.5 0:00.0 Neff Cycle Service 2 13 1046 Jeff Sympson Rockford IL 57 1:55:34.1 3:01.5 Kegel's 3 14 1248 Frank Lowry Chippewa Falls WI 58 1:57:08.7 4:36.1 Spring Street Sports 4 25 1241 Paul Ayres Eau Claire WI 58 2:08:32.9 16:00.3 Red Flint Racing 5 27 1047 Stuart Shelton Hubertus WI 55 2:17:25.6 24:53.0 Team Extreme 6 29 1050 Mike Owens Wauwatosa WI 55 2:20:07.5 27:34.9 Colectivo NR 1048 Neil Statz Wisconsin Rapids WI 58 Stevens Point Cycling Club