KMC Citizen Series Results XC#8 - Reforestation Ramble (Suamico) Cat 3 (Citizen) Female

XC#8 - Reforestation Ramble (Suamico) Cat 3 (Citizen) Female

August 21, 2016


Results by: WORS Racing L.L.C.

Female 11 to 14

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 5027 Madelyn Anderson Eau Claire WI 14 1:00:01.76 0:00.00 On The Rivet 2 2 5025 Antonia Gengler Reedsburg WI 12 1:00:30.23 0:28.47 Team WORS 3 3 5031 Brooklyn Waldner Onalaska WI 12 1:01:50.03 1:48.27 Bikes Limited 4 5 5012 Asa Guerra Oconomowoc WI 12 1:02:20.39 2:18.63 Vision Cycling P/B Ryder 930 5 7 5125 Kylie Krayer North Freedom WI 13 1:02:56.98 2:55.22 Adventure 212 Specialized 6 9 5009 Megan Lester Eagle River WI 13 1:06:12.86 6:11.10 Diablo Cycling NR 5013 Kendra Schmitt West Bend WI 11 Iscorp P/B Smartchoice MRI NR 5024 Brianna Urban Lisle IL 13 ABD Cycling

Female 15 to 18

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 4 5132 Johanna Craig Tomahawk WI 15 1:02:18.85 0:00.00 Wheel & Sprocket 2 11 5019 Alison Roltgen Cottage Grove WI 16 1:07:54.92 5:36.07 Sun Prairie Red Fury 3 20 5015 Paige Smith Fond Du Lac WI 16 1:13:01.06 10:42.21 Team WORS 4 24 5006 Lindsay Bons Menomonee Falls WI 17 1:16:47.69 14:28.84

Female 19 to 29

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 16 5016 Amber Bonogofsky Woodstock IL 28 1:10:03.66 0:00.00 Bike Haven Race Team 2 18 5026 Marium Ibarra Woodstock IL 24 1:11:43.08 1:39.42 Bike Haven Race Team 3 23 5129 Kelsey Hopfensperger Grafton WI 26 1:16:45.28 6:41.62 Team Extreme

Female 30 to 39

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 8 5126 Kelsy Kellermann De Pere WI 36 1:05:09.94 0:00.00 Titletown Flyers 2 17 5037 Jamie Zarda Neenah WI 38 1:10:25.84 5:15.90 3 21 5127 Ellyn Gengler Chippewa Falls WI 37 1:13:02.47 7:52.53 4 27 5124 Zabrina Debroux Neenah WI 32 1:24:42.61 19:32.67

Female 40 to 49

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 6 5008 Sally Lester Eagle River WI 41 1:02:41.01 0:00.00 Diablo Cycling 2 10 5011 Julie Schmitt West Bend WI 46 1:06:24.94 3:43.93 Iscorp P/B Smartchoice MRI 3 12 5131 Lynn Peterson Madison WI 46 1:07:57.43 5:16.42 4 14 5004 Heather Rainer Burlington WI 40 1:08:42.07 6:01.06 TreadHead Cycling 5 15 5123 Diane Mueller Oshkosh WI 42 1:09:45.23 7:04.22 Broken Spoke Cycling 6 19 5007 April Knudson Casco WI 42 1:12:01.05 9:20.04 Team WORS 7 26 5002 Lora Petrak Bull Valley IL 49 1:19:53.34 17:12.33 Bike Haven Race Team NR 5010 Melanie Oliver Sheboygan WI 40 Broken Spoke

Female 50 to 59

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 13 5021 Marcy Wentworth Manawa WI 56 1:08:01.98 0:00.00 Grey Knights 2 22 5128 Mary Geralts Dousman WI 59 1:13:21.01 5:19.03 3 25 5130 Janis Heifner Appleton WI 59 1:16:51.77 8:49.79 4 28 5049 Christine Kysely Wausau WI 52 1:43:30.24 35:28.26 Rib Mtn Cycles / Red Eye Brewi NR 5050 Debbie Snyder Sugar Grove IL 57