BelGioioso Elite Series Results XC#4 - Red Eye Rendezvous (Wausau) Cat 1 - Elite

XC#4 - Red Eye Rendezvous (Wausau) Cat 1 - Elite

June 15, 2014


Results by: WORS Racing L.L.C.

Female 19 to 23

Field Size: 1

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team DNF 509 Corrie Osborne Mequon WI 19 Team Extreme

Female 24 to 34

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 517 Anna Ganju New Berlin WI 31 1:52:50.4 0:00.0 2 4 507 Evelyn Johnson Fort Atkinson WI 29 1:59:47.3 6:56.9 Linear Sports MTB 3 5 511 Jeanne Hornak New Berlin WI 33 1:59:51.4 7:01.0 Vision Cycling t Vision 4 6 508 Madeleine Puissant Milwaukee WI 30 2:01:39.8 8:49.3 Linear Sport MTB / TREK DNF 539 Heather Stelljes Madison WI 32 Vanderkitten VIP

Female 35 to 44

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 503 Lisa Krayer North Freedom WI 39 1:53:46.9 0:00.0 Adventure 212 / Specialized 2 3 506 Sarah Agena Stevens Point WI 36 1:54:48.2 1:01.2 Hidden Bay/Cider Boys NR 510 Leia Schneeberger Madison WI 35 Magnus

Male 19 to 23

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 19 Ben Senkerik Milwaukee WI 21 2:07:26.9 0:00.0 Team Extreme 2 5 32 Myles Beach Larsen WI 20 2:13:02.0 5:35.1 Adventure 212/Specialized 3 19 36 Andrew Senderhauf Neenah WI 19 2:22:37.8 15:10.9 Sixfifty / Wheel & Sprocket 4 26 26 Maxwell Ackermann Whitefish Bay WI 20 2:26:49.1 19:22.2 ISCorp-Intelligentsia Cycling

Male 24 to 29

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 4 35 Tim Racette Antioch IL 27 2:12:35.6 0:00.0 KS Energy Service / Team WI 2 8 231 Brad Auen Council Bluffs IA 28 2:13:35.3 0:59.7 Flatwater Cycling 3 11 39 Joshua Meyer Two Rivers WI 29 2:18:13.9 5:38.3 Heavy Pedal Velo Club 4 14 28 Kyle Russ Madison WI 28 2:20:14.2 7:38.6 5 18 34 Cory Samz Madison WI 29 2:22:36.9 10:01.3 Magnus 6 32 52 Bill Street Sheboygan WI 29 2:36:42.9 24:07.3 Kuhl / Velo City / Rocky Mtn DNF 76 David Carew Greenville WI 24 Wheel and Sprocket

Male 30 to 34

Field Size: 9

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 54 Ted Hanes Fond Du Lac WI 33 2:11:06.5 0:00.0 Fond Du Lac Cyclery 2 6 41 Ryan Kleimenhagen Barneveld WI 32 2:13:02.4 1:55.9 Wolfpack 3 15 21 Ben Schreiber Theresa WI 33 2:20:44.6 9:38.0 Linear Sport MTB / TREK 4 17 55 Eric Stull La Crosse WI 32 2:21:48.7 10:42.2 Team 360 P/B Kickapoo Coffee 5 22 49 Michael Humpal Mundelein IL 32 2:23:13.3 12:06.8 Race Pace / Specialized 6 24 40 Taylor Bogdanske Oshkosh WI 30 2:25:23.5 14:17.0 SixFifty / Wheel & Sprocket 7 25 47 Mikey Verhagen Green Bay WI 34 2:25:43.6 14:37.1 Linear Sport MTB / TREK 8 28 23 Tony Wagner Plymouth WI 30 2:29:29.1 18:22.6 Bikes LTD/Scenic Concepts 9 29 22 Kyle Jacobson West Bend WI 32 2:29:50.2 18:43.7 Linear Sport MTB / TREK

Male 35 to 39

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 13 17 Vincent Steger Fitchburg WI 37 2:19:09.1 0:00.0 Brazen Dropouts / Maxxis 2 16 58 Sanjay Ganju New Berlin WI 38 2:20:48.7 1:39.6 Trek Midwest Team 3 23 56 Tim Scanley Milwaukee WI 38 2:23:27.5 4:18.3 Colectivo Coffee 4 27 25 Chad Dean Madison WI 37 2:28:44.1 9:34.9 5Nines Motorless Motion 5 30 77 Jimmy Toombs Madison WI 37 2:33:06.1 13:57.0 Erik's Bike and Boards

Male 40 to 44

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 50 Trevor Olson Rochester MN 41 2:06:54.7 0:00.0 Team 360 P/B Kickapoo Coffee 2 7 48 Gabriel Ion Spring Grove IL 41 2:13:35.0 6:40.3 Treadhead Cycling 3 12 57 Josh Shively La Crosse WI 42 2:18:45.1 11:50.4 ORA Cycling sse 4 20 27 Brett May Geneva IL 41 2:22:52.9 15:58.1 All Spoked Up 5 33 13 Chris Fellows Genoa IL 42 2:44:00.0 37:05.3 J & R Cycle DNF 24 William Hausdoerffer Milwaukee WI 44 KS Energy / Team Wisconsin NR 15 Karl Tillman La Crosse WI 40 Team 360 p/b Kickapoo NR 33 Stathy Touloumis Highland Park IL 42 Albertos Sport

Male 45 to 54

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 9 14 John Shull Libertyville IL 52 2:15:41.6 0:00.0 Alberto's 2 10 99 JW Miller Madison WI 49 2:16:33.3 0:51.7 Erik's Bikes and Boards 3 21 12 John Wypiszinski Appleton WI 48 2:22:58.1 7:16.4 Titletown Flyers/Wiara Invest 4 31 69 Jerrod Collier Lindenhurst IL 45 2:33:21.1 17:39.5 Treadhead Cycling DNF 29 Scott Cole Stevens Point WI 50 Adventure 212/Specialized