WORS Junior Category Series Results XC#11 - Bear Paw Rock & Roll (White Lake) Junior (14 and under)

XC#11 - Bear Paw Rock & Roll (White Lake) Junior (14 and under)

September 30, 2012


Results by: WORS Racing L.L.C.

Female 7 to 8

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 10 6065 Brooklyn Waldner Onalaska WI 8 54:27.7 0:00.0 2 12 6053 Asa Guerra Oconomowoc WI 8 59:34.7 5:07.0 Wheel and Sprocket/Vision 3 13 6064 Antonia Gengler South Milwaukee WI 8 1:02:45.4 8:17.6 NR 5473 Kendra Schmitt West Bend WI 7 Team Extreme

Female 9 to 10

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 7 6058 Grace Harold Lindenhurst IL 10 51:27.5 0:00.0 Activator Cycle Club 2 8 5482 Grace McDowell Sheboygan WI 10 52:51.6 1:24.1 3 11 6004 Aryana Knudson Casco WI 9 57:29.6 6:02.1 TitleTown Flyers

Female 11 to 12

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 6046 Lydia McDowell Sheboygan WI 12 42:10.7 0:00.0 2 5 6026 Lorissa Thorpe Wausau WI 11 44:42.2 2:31.4 Rib Mountain Cycles/Red Eye Br 3 6 6030 Katy McDicken Appleton WI 11 45:54.0 3:43.3 FCYCT Scarlet Knights 4 9 6041 Julia Whitedog La Crosse WI 11 52:53.3 10:42.5 Bikes LTD / Scenic Concepts NR 6002 Arianna Schafer Barrington IL 11

Female 13 to 14

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6023 Allison Pieper Kohler WI 14 35:35.0 0:00.0 Just Drive 2 2 6012 Hannah Stedl Menasha WI 13 35:41.0 0:05.9 Scarlet Knights 3 4 6060 Hanna Mork Stevens Point WI 13 44:06.8 8:31.8 Point Pursuit

Male 7 to 8

Field Size: 6

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 25 6024 Lucas Fletcher Waterford WI 8 47:39.5 0:00.0 Wheel & Sprocket/Vision 2 26 6057 Elliot Harold Lindenhurst IL 7 49:11.7 1:32.2 Activator Cycle Club 3 30 6018 Stephen Liepert Oshkosh WI 8 50:56.4 3:16.8 Team Pedal Moraine 4 35 6047 Caleb McDowell Sheboygan WI 8 59:47.6 12:08.0 5 36 5479 Isaiah Dejesus Appleton WI 8 1:29:07.1 41:27.5 NR 6027 Ashton Catteruccia Oneida WI 8 MTBCatt

Male 9 to 10

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 7 5472 Sam Komoroske Green Bay WI 9 35:23.6 0:00.0 Trail Genius 2 12 6020 Joshua Prewitt Black Creek WI 10 36:13.4 0:49.8 SCARLET KNIGHTS 3 16 6043 Skyler Schmitt West Bend WI 9 39:48.8 4:25.2 Team Extreme 4 17 6025 Porter Thorpe Wausau WI 10 41:20.2 5:56.6 Rib Mountain Cycles/Red Eye Br 5 18 5484 Kaleb Moore Green Bay WI 10 42:40.9 7:17.3 6 23 6011 Griffin May Geneva IL 10 46:47.0 11:23.4 Team All Spoked Up 7 28 6038 Jonah Whitedog La Crosse WI 10 50:50.5 15:26.9 Bikes LTD / Scenic Concepts 8 32 6007 Jacob Mork Greenville WI 10 55:49.1 20:25.5 The Scarlet Knights 9 33 5475 Brian Hatton Appleton WI 9 57:29.3 22:05.7 TitleTown Flyers NR 6008 Cade Haas Greenville WI 9 The Scarlet Knights NR 6009 Ethan Haas Greenville WI 10 The Scarlet a Knights

Male 11 to 12

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6016 Calhan Norman Port Washington WI 12 32:42.7 0:00.0 Team Extream 2 2 6048 Christian Pieper Kohler WI 11 33:06.9 0:24.2 Just Drive 3 5 6052 Hunter Schmitt West Bend WI 11 34:30.1 1:47.4 Team Extreme 4 6 6066 Jackson Jennings De Pere WI 12 34:43.9 2:01.2 5 8 6039 Zack Kargel Baraboo WI 12 35:27.2 2:44.5 Baraboo Sharks 6 10 6032 Mitchell Dutczak Crete IL 11 35:36.2 2:53.5 South Chicago Wheelman 7 13 5476 Nick Niemi Elkhart Lake WI 11 36:18.8 3:36.1 Sheboygan Co Law 8 20 5477 Zach Fischer Appleton WI 12 44:06.7 11:24.0 9 21 5480 Emmit Kuphal Fond Du Lac WI 12 46:00.3 13:17.6 n/a 10 29 6063 Dylan Waldner Onalaska WI 11 50:53.8 18:11.1 11 31 5485 Haden Krans La Crosse WI 12 53:35.6 20:52.9 Bikes LTD 12 34 5478 Jake Molfenter Sun Prairie WI 12 59:27.2 26:44.5 Dekora/Design Concepts

Male 13 to 14

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 6015 Owen Reich Pine River WI 13 33:24.4 0:00.0 Team Extreme 2 4 6042 Alexander Halfman Greenville WI 14 33:24.6 0:00.1 FCYCT Scarlet Knights 3 9 6031 Cole McDicken Appleton WI 13 35:35.4 2:11.0 FCYCT Scarlet Knights 4 11 6013 Dylan Eggebrecht Greenville WI 13 35:36.4 2:11.9 FCYCT-Scarlet Knights 5 14 6017 Matt Rodenkirch Sun Prairie WI 13 39:32.9 6:08.4 Design Concepts / Dekorra 6 15 5474 Camden Jackson Oconto Falls WI 13 39:38.9 6:14.4 4 Jax Racing 7 19 6033 Grant Slocum Appleton WI 14 43:00.4 9:35.9 FCYCT - The Scarlet Knights 8 22 6010 Reed May Geneva IL 13 46:45.2 13:20.7 Team All Spoked Up 9 24 5481 Joey Jeschke Cudahy WI 13 47:12.2 13:47.7 10 27 5483 Brody Endres Janesville WI 13 50:44.5 17:20.0 NR 6054 Sethan Cate Appleton WI 14 WORS NR 6003 Dwight Eben Manitowoc WI 13 Heavy Pedal Velo Club