WORS Junior Category Series Results XC#10 - Treadfest (Lake Geneva) Juniors

XC#10 - Treadfest (Lake Geneva) Juniors

September 13, 2009


Results by: WORS Racing L.L.C.

Female 8 and under

Field Size: 1

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 6 6027 Leah Fletcher Waterford WI 6 46:46.2 0:00.0

Female 9 to 10

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 6182 Courtney Anderson Lake Geneva WI 10 40:18.2 0:00.0 2 8 6199 Danielle Krebs Saint Charles IL 9 52:33.0 12:14.7 Team Guinness DNF 6183 Molly Dover Lake Geneva WI 10

Female 11 to 12

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6202 Emma Swartz Madison WI 12 28:33.6 0:00.0 crononetro/brazendropouts 2 2 6018 Anna Poulton Lake Forest IL 11 29:51.2 1:17.6 Clif 3 4 6017 Cailey Jeske Belgium WI 12 36:07.7 7:34.1 Pedal Moraine 4 7 6015 Monica Gabrielson Baraboo WI 11 47:27.3 18:53.7 Wildside Velo Club

Female 13 to 14

Field Size: 1

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 6019 Jordan Pellett North Freedom WI 13 33:13.5 0:00.0 Wildside Velo Club

Male 8 and under

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 21 6193 Nathan Knowles Batavia IL 8 36:51.7 0:00.0 2 22 6188 Collin Neuser Mosinee WI 8 38:29.7 1:38.0 3 26 6189 Mitchell Drzadinski Greenfield WI 8 52:12.8 15:21.0

Male 9 to 10

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 11 6195 Baylor Fernandes Homer Glen IL 9 30:07.1 0:00.0 Corn Fed 2 13 6197 Joseph Szymanski Lockport IL 10 31:10.7 1:03.5 3 15 6009 Jimmy Splittgerber Appleton WI 10 33:36.6 3:29.5 4 16 6012 Aidan Coleman Cedarburg WI 10 33:37.9 3:30.8 Alterra MTB Team 5 18 6023 Joey Scalissi Cottage Grove WI 9 34:32.4 4:25.3 Muddy Cup Racing 6 19 6187 Konrad Neumann Oconomowoc WI 9 35:08.5 5:01.3 7 20 6203 Jarod Baker Woodstock IL 10 35:09.7 5:02.5

Male 11 to 12

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6008 Fletcher Arlen Wausau WI 12 25:04.2 0:00.0 City Bike Works 2 2 6007 Jeffrey Martz Kewaskum WI 12 25:51.3 0:47.0 Mountain Outfitters 3 3 6001 Andrew Schirpke Cedarburg WI 11 26:31.0 1:26.7 Twin Six 4 4 6024 Riley Kunstman Sheboygan WI 11 28:26.4 3:22.1 Gear Grinder 5 5 6022 Shane Holcomb Plymouth WI 11 28:29.3 3:25.0 Fattires-n-beer.com 6 6 6013 Roman Kosarzycki Greendale WI 12 28:31.8 3:27.5 Alterra 7 7 6196 Payton Fernandes Homer Glen IL 11 28:32.6 3:28.3 Corn Fed 8 10 6194 Jacob Bons Menomonee Falls WI 12 29:45.3 4:41.0 9 12 6184 Nick Christensen Sheboygan WI 12 30:18.9 5:14.7 10 17 6192 Gage Miller Janesville WI 12 34:30.3 9:26.1 Michaels Cycles JVC 11 23 6185 Keaton Newsome Algonquin IL 11 39:20.3 14:16.1 12 25 6020 Max Kohls Menasha WI 12 47:58.8 22:54.5

Male 13 to 14

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 8 6191 Isak Massman Antioch IL 13 29:11.7 0:00.0 2 9 6201 Zachary Ott Fontana WI 14 29:41.4 0:29.6 3 14 6186 Drew Overley Janesville WI 14 32:22.8 3:11.0 4 24 6200 Wyatt Thurman Libertyville IL 14 44:31.6 15:19.9