KMC Citizen Series Results WORS XC#8 Calumet Sun Run (Hilbert) Citizen Youth

WORS XC#8 Calumet Sun Run (Hilbert) Citizen Youth

August 06, 2006


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Girls 8 to 10

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6015 Alyson Davis Genoa City WI 10 53:50.4 0:00.0 Hayes On Track 2 4 7083 Anna Poulton Lake Forest IL 8 1:05:23.4 11:32.9 3 5 6019 Cailey Jeske Belgium WI 9 1:08:46.8 14:56.3 Pedal Moraine

Girls 11 to 12

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6007 Elizabeth Shull Libertyville IL 12 49:28.8 0:00.0 Wheel & Sprocket 2 3 6027 Madeline Labecki Milwaukee WI 11 58:48.5 9:19.7 Hayes Brake Youth 3 6 6036 Elizabeth Sobotta West Bend WI 12 1:11:00.8 21:32.0 Mountain Outfitters

Boys 8 to 10

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 6023 Jake Therrien Neenah WI 10 42:23.6 0:00.0 2 7 6021 Jordan Watkins Milwaukee WI 10 43:47.3 1:23.7 LaPerla 3 11 6013 Aaron Hoyme Lake Mills WI 9 47:02.0 4:38.4 Mountain Outfitters 4 12 6002 Parker Blob Menasha WI 10 48:28.4 6:04.8 5 13 6034 Garth Post Milwaukee WI 10 51:59.7 9:36.1 Point Pursuit 6 14 6025 Jeffrey Martz West Bend WI 9 53:41.5 11:17.9 Mountain Outfitters 7 15 6004 Tanner Czaicki Waukesha WI 10 53:52.7 11:29.1 Team Cyclopath 8 16 6137 Matthew Dutczak Crete IL 10 55:59.8 13:36.2 South Chicago Wheelman 9 17 6010 Joshua Collier Linderhurst IL 10 58:34.6 16:11.0 Muddy Cup Racing 10 18 7084 Dominic Pacini Winfield IL 9 1:00:25.1 18:01.5 11 20 6138 Ryan Labby Appleton WI 8 1:06:08.7 23:45.1 12 21 6031 Dakota Smith Janesville WI 9 1:08:48.3 26:24.7 Michael's Cycles

Boys 11 to 12

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6039 Mitchell Bogardus Kenosha WI 12 38:33.0 0:00.0 Team Wisconsin 2 2 6037 Brett Poulton Lake Forest IL 11 39:53.2 1:20.1 Active Endeavors 3 3 6008 Conner Shelton Hubertus WI 12 40:43.2 2:10.1 Hayes On Track 4 4 6006 Andrew Senderhauf Neenah WI 11 41:47.1 3:14.1 Wheel and Sprocket 5 6 6022 Max Rainey Mount Prospect IL 12 43:11.4 4:38.3 Team AMB (Always Mtn.Biking) 6 8 6009 Riley Shelton Hubertus WI 11 43:48.2 5:15.1 Hayes On Track 7 9 6028 Pete Davis Whitefish Bay WI 11 44:56.2 6:23.1 Bikesmith 8 10 6038 Carter Schroepfer De Pere WI 12 46:50.8 8:17.7 Muddy Cup Racing 9 19 6017 William Chiappetta Racine WI 11 1:03:16.6 24:43.5 Hayes Youth 10 22 6014 Cody Borst Green Bay WI 11 1:10:40.4 32:07.3 Stadium Bike NR 6016 Samuel Jansen West Bend WI 11 Hayes Youth NR 6026 Samuel Martz West Bend WI 11 Mountain Outfitters