KMC Citizen Series Results WORS XC # 3 Rome Around (Wisconsin Rapids) Citizen Youth

WORS XC # 3 Rome Around (Wisconsin Rapids) Citizen Youth

June 05, 2005


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Women 8 to 10

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6030 Jessica House Oneida WI 10 34:33.6 0:00.0 Bellin 2 4 6024 Alyson Davis Genoa City WI 9 39:03.4 4:29.8 Hayes On Track 3 6 6021 Madeline Labecki Milwaukee WI 10 51:09.9 16:36.2 hayes on track 4 7 6089 Eleanor Johnston Chicago IL 9 1:07:28.9 32:55.3 5 8 6090 Thereszca Driehaus Chicago IL 9 1:16:12.1 41:38.4

Women 11 to 12

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6027 Haley Elliott Madison WI 11 36:54.9 0:00.0 Team East 2 3 6012 Moriah Griesbach Rockford IL 11 37:33.5 0:38.6 Point Pursuit 3 5 6002 Samantha Milner Racine WI 11 42:55.0 6:00.1 Hayes OnTrack

Men 8 to 10

Field Size: 20

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6003 Zach Peterson Wausau WI 9 32:24.7 0:00.0 Wheel & Sprocket 2 3 6016 Samuel Jansen West Bend WI 10 33:07.6 0:42.9 Hayes OnTrack 3 5 6033 Ethan Reilly Janesville WI 10 34:28.8 2:04.1 Michael's Cycles 4 13 6078 Ryan Kay Rice Lake WI 10 36:14.9 3:50.1 5 14 6083 Jake Therrien Neenah WI 9 36:55.5 4:30.8 6 15 6023 Jordan Watkins Milwaukee WI 9 36:59.6 4:34.9 La Perla Racing 7 17 6009 Riley Shelton Hubertus WI 10 37:38.1 5:13.3 Hayes Brake 8 19 6004 Tanner Czaicki Waukesha WI 9 39:01.2 6:36.5 Team Pedal Moraine 9 20 6020 Jeffrey Martz West Bend WI 8 40:00.3 7:35.6 10 21 6071 Fletcher Arlen Wausau WI 8 40:21.0 7:56.3 11 23 6084 Mitch Kaczmarowski Wausau WI 9 42:07.9 9:43.2 12 24 6050 Brandon Flisram La Crosse WI 9 43:11.8 10:47.1 Team Extreme 13 26 6001 Blake Milner Racine WI 9 43:48.5 11:23.7 Hayes OnTrack 14 27 6085 Jordan Hoeft Juneau WI 9 43:51.4 11:26.7 15 30 6072 Dakota Smith Janesville WI 8 48:32.6 16:07.9 Michael's Cycles 16 31 6074 Kohl Koepp MerriMac WI 8 49:30.2 17:05.5 17 32 6019 Samuel Martz West Bend WI 10 49:43.0 17:18.3 18 33 6087 Johannes Friedli Marshfield WI 9 52:17.3 19:52.6 19 34 6082 Dylan Griggs Green Bay WI 8 53:45.3 21:20.6 Muddy Cup 20 35 6080 Zachary - Age 7 EricksoMenasha WI 8 1:08:28.8 36:04.1

Men 11 to 12

Field Size: 15

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6022 Nathan Labecki Milwaukee WI 11 31:12.0 0:00.0 hayes on track 2 4 6034 Garret Post Milwaukee WI 11 34:02.2 2:50.2 Point Pursuit 3 6 6018 Nick Smith Appleton WI 11 34:28.9 3:16.9 4 7 6011 Kyle Bissen Sturgeon Bay WI 12 34:44.5 3:32.5 GMAC Mortgage/Team 2 5 8 6025 Brandon Watkins Milwaukee WI 11 34:47.2 3:35.2 La Perla Racing 6 9 6015 Travis Johnson Two Rivers WI 12 34:48.8 3:36.8 7 10 6008 Conner Shelton Hubertus WI 11 35:08.9 3:56.9 Hayes Brake 8 11 6077 Adam Kay Rice Lake WI 11 35:33.1 4:21.1 9 12 6079 Luke Tenpas Wisconsin Rapids WI 12 36:06.5 4:54.5 10 16 6086 Luke Speer Mundelein IL 11 37:16.6 6:04.6 11 18 6076 Ethan Elgersma Vesper WI 11 38:59.8 7:47.7 12 22 6075 Jaden Wilke Marshall WI 12 41:43.7 10:31.6 The Salty Applesauce 13 25 6081 Joseph Puissant Green Bay WI 12 43:15.1 12:03.0 Muddy Cup 14 28 6073 Robby Boehm MerriMac WI 11 44:44.3 13:32.3 15 29 6028 John T Daming Luxemburg WI 11 46:48.1 15:36.1 Bellin Health /Tower Clock