KMC Citizen Series Results WORS XC # 2 Alpine Valley Open (East Troy) Citizen Youth

WORS XC # 2 Alpine Valley Open (East Troy) Citizen Youth

May 22, 2005


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Women 8 to 10

Field Size: 2

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6030 Jessica House Oneida WI 10 23:30.7 0:00.0 Bellin 2 6 6021 Madeline Labecki Milwaukee WI 10 42:51.3 19:20.5 hayes on track

Women 11 to 12

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6065 Jessica Stanislaus Appleton WI 12 25:04.8 0:00.0 2 3 6027 Haley Elliott Madison WI 11 27:50.7 2:45.8 Team East 3 4 6012 Moriah Griesbach Rockford IL 11 28:30.3 3:25.4 Point Pursuit 4 5 6002 Samantha Milner Racine WI 11 30:04.3 4:59.4 Hayes OnTrack

Men 8 to 10

Field Size: 15

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 6070 Brett Poulton Lake Forest IL 10 23:38.8 0:00.0 Active Endeavors 2 5 6016 Samuel Jansen West Bend WI 10 23:41.0 0:02.1 Hayes OnTrack 3 9 6069 Zach Scholzen Union Grove WI 10 27:03.9 3:25.1 4 10 6023 Jordan Watkins Milwaukee WI 9 31:19.0 7:40.1 La Perla Racing 5 11 6009 Riley Shelton Hubertus WI 10 33:16.4 9:37.6 6 12 6004 Tanner Czaicki Waukesha WI 9 35:55.6 12:16.7 Team Pedal Moraine 7 13 6017 Devon Guse Fond du Lac WI 10 37:13.6 13:34.8 FDL/OSH CYCLERY 8 14 6020 Jeffrey Martz West Bend WI 8 38:17.5 14:38.6 9 16 6068 Jordan Hoeft Juneau WI 9 40:34.4 16:55.6 10 17 6066 Augie Dale Pewaukee WI 9 44:41.4 21:02.6 11 18 6050 Brandon Flisram La Crosse WI 9 45:05.7 21:26.8 Team Extreme 12 19 6001 Blake Milner Racine WI 9 48:13.6 24:34.7 Hayes OnTrack 13 20 6032 Joshua Collier Lindenhurst IL 9 55:26.6 31:47.7 Team Wisconsin 14 21 6019 Samuel Martz West Bend WI 10 1:02:13.9 38:35.0 NR 6061 Ryan Kay Rice Lake WI 10

Men 11 to 12

Field Size: 8

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6022 Nathan Labecki Milwaukee WI 11 21:19.4 0:00.0 hayes on track 2 2 6063 Garret Post Milwaukee WI 11 21:45.8 0:26.4 3 4 6067 John Martin Kenosha WI 12 23:40.4 2:21.0 Racine Cyclery 4 6 6062 Kyle Warras Waukesha WI 12 24:35.1 3:15.6 5 7 6008 Conner Shelton Hubertus WI 11 25:43.2 4:23.8 6 8 6025 Brandon Watkins Milwaukee WI 11 26:43.9 5:24.5 La Perla Racing 7 15 6064 Dru Jr Bittner Richmond IL 12 39:29.5 18:10.1 Rocket Riders NR 6060 Adam Kay Rice Lake WI 11