Bontrager Comp Series Results WORS XC #10 Kewaunee XC Adventure (Kewaunee) Comp

WORS XC #10 Kewaunee XC Adventure (Kewaunee) Comp

September 11, 2005


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Men 14 to 18

Field Size: 12

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 1023 Dan Hanson Shell Lake WI 18 1:33:12.8 0:00.0 2 4 1074 Sam Wellskopf Campbellsport WI 17 1:34:12.3 0:59.4 Team Pedal Moraine 3 5 1171 Dallas Fowler Green Bay WI 18 1:34:17.6 1:04.7 GMAC/Team 2 4 11 1119 Derrick Martini Spooner WI 17 1:36:57.4 3:44.6 Riverbrook 5 22 1093 Cody Shaide Rice Lake WI 15 1:41:42.2 8:29.4 Adventure Racing 6 40 1056 Mitchell Gantz Green Bay WI 15 1:45:45.1 12:32.3 Bellin Health / InCompetition 7 56 1152 Dillon Bera Kaukauna WI 16 1:51:58.1 18:45.2 Bellin Health 8 61 1146 Nathan Johnson Eau Claire WI 17 1:54:51.1 21:38.3 Bike Doctor 9 66 1149 Brian Braun Madison WI 18 1:59:00.5 25:47.6 Team East NR 1011 Ryan Baumann Green Bay WI 18 GMAC Mortgage / Team 2 DNF 1017 Jason Roelse Sheboygan WI 16 PCW Cycling NR 1073 Jon Schmidt Green Bay WI 18 Team NORDIK

Men 19 to 24

Field Size: 15

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 1124 Tim Pacholski New Berlin WI 20 1:31:23.4 0:00.0 Hayes Disc Brakes 2 6 1682 Ken Statz Wisconsin Rapids WI 22 1:35:23.3 3:59.8 3 8 1680 Scott Golomski Rhinelander WI 20 1:36:02.9 4:39.4 4 12 1151 Ted Hanes Fond Du Lac WI 24 1:37:22.9 5:59.4 5 15 1094 Peter Hurst Lake Geneva WI 20 1:38:37.3 7:13.8 Skinny's 6 20 1035 Kelson Danielson Madison WI 24 1:40:25.0 9:01.5 Chainsmokers 7 33 1145 Tim Jahn Jackson WI 21 1:44:22.2 12:58.7 Mountain Outfitters 8 36 1060 Phil Ott Fontana WI 20 1:45:33.5 14:10.0 Michael's Cycles Racing 9 37 1685 Erik Carlson Marquette MI 22 1:45:34.8 14:11.3 10 44 1069 Tony Wagner Glenbeulah WI 21 1:48:18.1 16:54.7 pcwcycling.org 11 51 1083 Constantine Peters Milwaukee WI 23 1:50:14.6 18:51.2 La Perla Racing 12 53 1147 William Street Sheboygan WI 20 1:50:57.4 19:33.9 PCW Cycling 13 54 1681 Ben Dubay Minneapolis MN 22 1:51:22.3 19:58.8 14 70 1683 Zack Rielley Madison WI 22 2:07:11.5 35:48.1 Turin NR 1188 Matt Waite Stevens Point WI 21 UW-Madison

Men 25 to 29

Field Size: 10

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 1076 Joshua Probst Neenah WI 26 1:32:49.7 0:00.0 Gear N Up 2 10 1118 Doug Bailey Delavan WI 28 1:36:52.8 4:03.1 Alterra Coffee 3 18 1046 Sanjay Ganju Milwaukee WI 29 1:40:05.7 7:16.0 Alterra Coffee Bean Classic 4 24 1081 Cory Gwin Janesville WI 25 1:41:50.2 9:00.5 Michael's Cycles 5 26 1117 Jeremy Vogels Green Bay WI 26 1:42:45.3 9:55.6 Bellin Health 6 30 1082 Luis Maldonado Madison WI 25 1:43:22.8 10:33.1 Wheel & Sprocket 7 34 1004 Tony Pirolo Delafield WI 27 1:44:41.0 11:51.3 Alpha Wings 8 38 1687 Joseph Shanahan Fond Du Lac WI 28 1:45:36.8 12:47.0 9 39 1139 Kurt Bosben Madison WI 29 1:45:39.3 12:49.6 Team Magnus 10 46 1199 Luke Batchelor-Clark Madison WI 26 1:48:53.6 16:03.9 Team Magnus

Men 30 to 34

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 7 1080 Chad Wilsing Whitefish Bay WI 30 1:35:33.2 0:00.0 Fon du Lac Cyclery 2 9 1097 Mike Budd Combined Locks WI 33 1:36:45.3 1:12.1 Wheel & Sprocket 3 16 1157 Mark Walter Eyota MN 30 1:38:55.6 3:22.4 Muddy Cup 4 17 1051 Christopher J. SchutteMilwaukee WI 34 1:39:07.7 3:34.5 Polska-Cannondale 5 19 1141 Stafford Kramer Milwaukee WI 34 1:40:15.1 4:41.9 Alterra 6 21 1009 Nathan Schroepfer De Pere WI 31 1:41:17.6 5:44.4 Mudy Cup Racin g 7 29 1040 Rick Glos Hales Corners WI 34 1:43:10.0 7:36.8 Skinny's Racing 8 42 1109 Bradley Gruszynski Appleton WI 33 1:47:40.6 12:07.4 Gear N' Up 9 43 1012 Joe Greatens De Pere WI 32 1:47:47.6 12:14.4 Team Nordik 10 64 1003 Garett Kipp Madison WI 32 1:58:13.5 22:40.3 Chainsmokers DNF 1025 Eric Pompeo Naperville IL 30 Team Extreme

Men 35 to 39

Field Size: 13

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 13 1064 Mike Stanislaus Milwaukee WI 39 1:37:42.7 0:00.0 2 23 1006 John Lirette Menomonee Falls WI 39 1:41:43.7 4:01.0 Hayes Disc Brakes 3 25 1112 Mike Curtes Mequon WI 39 1:42:45.2 5:02.5 Big Ring Racing 4 28 1024 David Reddington Madison WI 39 1:43:01.1 5:18.4 Williamson Chainsmokers 5 31 1019 Michael Beatty Mc Farland WI 39 1:44:04.9 6:22.2 Chainsmokers 6 32 1062 Steve Miller Waukesha WI 39 1:44:08.3 6:25.6 7 35 1092 Ken Krebs Saint Charles IL 38 1:45:26.1 7:43.4 Chicago Performance 8 49 1095 Brian Knutson Plainfield IL 38 1:49:51.3 12:08.6 Darcy / SRAM 9 60 1111 Jason La Bella Chicago IL 36 1:53:23.8 15:41.1 Alberto's 10 63 1122 Scott Janssen Neenah WI 35 1:57:43.9 20:01.2 11 69 1072 Dan Tavela Franklin WI 35 2:05:22.7 27:40.0 Skinny's Racing DNF 1101 Anthony Gonzalez Milwaukee WI 37 Alterra Coffee Roasters MTB DNF 1684 Randall Wegener Plymouth WI 36 Fond du Lac Cyclery

Men 40 to 44

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 14 1200 Ross Lemke Cedarburg WI 42 1:38:07.0 0:00.0 Team Pedal Moraine 2 27 1058 Glen Stroik Franklin WI 40 1:42:46.4 4:39.4 Skinny's Racing 3 41 1045 Doug Stahl Shorewood WI 42 1:46:33.0 8:25.9 CRANK DADDY'S 4 48 1022 Dennis R Schueler Jr Hickory Hills IL 43 1:49:48.9 11:41.8 team A.M.B. 5 50 1018 John Miller West Bend WI 41 1:50:13.9 12:06.8 Mountain Outfitters 6 58 1015 Ron Kay Rice Lake WI 43 1:53:02.9 14:55.9 Hayes Disc Brakes NR 1007 Roland Rieflin Oconto Falls WI 41 Pacific Cycles

Men 45 to 49

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 45 1105 Jeff Chesmore Janesville WI 46 1:48:39.0 0:00.0 Michael's Cycles 2 52 1132 David Torgler Burlington WI 46 1:50:47.1 2:08.0 Skinny's Racing 3 59 1143 Jon Hirsch Hartford WI 45 1:53:23.4 4:44.3 Big Ring Racing 4 67 1063 Marcum Martz West Bend WI 46 2:01:01.4 12:22.3 Froedtert Cancer Center 5 68 1026 Mark Schimberg Sheboygan WI 49 2:04:32.3 15:53.2 NR 1002 Eric Kuhagen Thiensville WI 46 Crank Daddy's DNF 1686 Samuel Tobias Fond Du Lac WI 49

Men 50 and over

Field Size: 10

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 47 1042 Larry Reimer Beloit WI 52 1:49:15.3 0:00.0 Michael's Cycles 2 55 1066 Randy Pallex Ashwaubenon WI 52 1:51:27.4 2:12.1 GMAC/Team 2/BelGioioso 3 57 1050 Larry Swanson Loves Park IL 54 1:52:59.6 3:44.3 Kegels 4 62 1102 Gary Meader La Crosse WI 54 1:57:25.7 8:10.4 5 65 1043 Mike Wanek Green Bay WI 50 1:58:28.0 9:12.7 GMAC Mortgage/Team 2 NR 1086 Errico Auricchio Green Bay WI 58 GMAC/Team 2 NR 1010 Bill Delaney Madison WI 50 Chainsmokers DNF 1061 Jon Derksen Appleton WI 61 Wheel & Sprocket NR 1055 Pete Noffke Menasha WI 55 Wheel and Sprocket NR 1153 Jesse Voss Milwaukee WI 50 Wheel & Sprocket