KMC Citizen Series Results WORS XC #10 Kewaunee XC Adventure (Kewaunee) Citizen Youth

WORS XC #10 Kewaunee XC Adventure (Kewaunee) Citizen Youth

September 11, 2005


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Women 8 to 10

Field Size: 5

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6030 Jessica House Oneida WI 10 32:58.1 0:00.0 Bellin 2 4 6024 Alyson Davis Genoa City WI 9 36:50.8 3:52.6 Hayes On Track 3 6 6021 Madeline Labecki Milwaukee WI 10 41:54.5 8:56.3 hayes on track 4 7 6193 Maja Holcomb Plymouth WI 9 44:31.1 11:32.9 Fatties-N-Beer 5 8 6194 Elizabeth Bronner West Allis WI 8 45:19.0 12:20.8

Women 11 to 12

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6012 Moriah Griesbach Rockford IL 11 33:45.0 0:00.0 Point Pursui 2 3 6027 Haley Elliott Madison WI 11 34:59.4 1:14.4 Team East 3 5 6002 Samantha Milner Racine WI 11 41:24.1 7:39.1 Hayes OnTrack

Men 8 to 10

Field Size: 18

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6033 Ethan Reilly Janesville WI 10 30:29.0 0:00.0 Michael's Cycles 2 5 6009 Riley Shelton Hubertus WI 10 32:22.5 1:53.4 3 7 6189 Garth Post Milwaukee WI 9 33:00.7 2:31.7 4 9 6187 Cody Borst Green Bay WI 10 34:25.4 3:56.4 5 11 6023 Jordan Watkins Milwaukee WI 9 35:54.5 5:25.5 La Perla Racing 6 12 6019 Samuel Martz West Bend WI 10 36:24.7 5:55.6 Froedtert Cancer Center 7 13 6020 Jeffrey Martz West Bend WI 8 36:28.2 5:59.2 Froedtert Cancer Center 8 14 6192 Keegan Hollrith Grafton WI 9 37:10.9 6:41.9 9 15 6190 Matthew Dutczak Crete IL 9 37:41.7 7:12.7 10 16 6017 Devon Guse Fond du Lac WI 10 38:21.7 7:52.7 FDL/OSH CYCLERY 11 17 6001 Blake Milner Racine WI 9 39:25.9 8:56.9 Hayes OnTrack 12 18 6050 Brandon Flisram La Crosse WI 9 39:42.2 9:13.2 Team Extreme 13 19 6004 Tanner Czaicki Waukesha WI 9 41:44.2 11:15.2 Team Pedal Moraine 14 20 6195 Dylan Griggs Green Bay WI 8 43:19.7 12:50.7 Muddy Cup 15 21 6032 Joshua Collier Lindenhurst IL 9 43:26.2 12:57.2 Team Wisconsin 16 22 6191 Ryan Krahn Seymour WI 10 43:29.4 13:00.4 NR 6188 Nick Halbur Pewaukee WI 9 Team Halbur NR 6016 Samuel Jansen West Bend WI 10 Hayes OnTrack

Men 11 to 12

Field Size: 6

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6034 Garret Post Milwaukee WI 11 29:58.1 0:00.0 Point Pursuit 2 3 6006 Jack Feuerstein Whitelaw WI 11 31:08.2 1:10.1 Wheel & Sprocket 3 4 6015 Travis Johnson Two Rivers WI 12 31:34.3 1:36.1 4 6 6008 Conner Shelton Hubertus WI 11 32:30.4 2:32.3 5 8 6025 Brandon Watkins Milwaukee WI 11 33:58.2 4:00.1 La Perla Racing 6 10 6018 Nick Smith Appleton WI 11 34:34.9 4:36.8