KMC Citizen Series Results WORS XC # 1 Iola Bump & Jump (Iola) Citizen Youth

WORS XC # 1 Iola Bump & Jump (Iola) Citizen Youth

May 15, 2005


Results by: Results by WORS Racing L.L.C.

Women 8 to 10

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6030 Jessica House Oneida WI 10 33:57.6 0:00.0 2 4 6024 Alyson Davis Genoa City WI 9 40:05.5 6:07.8 Hayes On Track 3 7 6021 Madeline Labecki Milwaukee WI 10 48:43.4 14:45.7 Hayes On Track 4 8 6029 Stephanie Yost Ripon WI 10 48:58.7 15:01.1 Pedal Moraine

Women 11 to 12

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 6052 Jessica Stanislaus Appleton WI 12 36:15.3 0:00.0 2 3 6027 Haley Elliott Madison WI 11 37:50.5 1:35.2 Team East 3 5 6012 Moriah Griesbach Rockford IL 11 40:40.0 4:24.7 Point Pursuit 4 6 6002 Samantha Milner Racine WI 11 40:54.2 4:38.9 Hayes OnTrack

Men 8 to 10

Field Size: 13

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 6016 Samuel Jansen West Bend WI 10 32:52.2 0:00.0 Hayes OnTrack 2 13 6023 Jordan Watkins Milwaukee WI 9 38:41.7 5:49.5 La Perla Racing 3 14 6009 Riley Shelton Hubertus WI 10 38:42.4 5:50.2 4 16 6055 Fletcher Arlen Wausau WI 8 43:20.0 10:27.8 5 17 6020 Jeffrey Martz West Bend WI 8 43:22.7 10:30.5 6 18 6001 Blake Milner Racine WI 9 43:46.2 10:53.9 Hayes OnTrack 7 19 6056 Jordan Hoeft Juneau WI 9 45:25.2 12:32.9 8 21 6050 Brandon Flisram La Crosse WI 9 45:50.5 12:58.3 Team Extreme 9 22 6004 Tanner Czaicki Waukesha WI 9 46:26.3 13:34.1 Team Pedal Moraine 10 23 6017 Devon Guse Fond Du Lac WI 10 48:45.7 15:53.5 FDL/OSH Cyclery 11 24 6013 Brady Rollins-Jump Appleton WI 10 51:25.3 18:33.0 12 25 6019 Samuel Martz West Bend WI 10 57:29.1 24:36.9 NR 6054 Ethan Reilly Janesville WI 10 Michael's Cycles

Men 11 to 12

Field Size: 14

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 6022 Nathan Labecki Milwaukee WI 11 27:59.9 0:00.0 Hayes Dirty Dozen 2 2 6005 Nick Montee Sturgeon Bay WI 12 30:33.6 2:33.6 Hayes On Track 3 3 6059 Shawn Rupnow Cedarburg WI 12 31:32.3 3:32.3 4 4 6026 Josiah Kay Shell Lake WI 11 32:04.4 4:04.5 Hayes Ontrack 5 6 6011 Kyle Bissen Sturgeon Bay WI 12 34:40.6 6:40.6 GMAC Mortgage/Team 2 6 7 6006 Jack Feuerstein Whitelaw WI 11 34:49.6 6:49.6 Wheel & Sprocket 7 8 6025 Brandon Watkins Milwaukee WI 11 35:01.7 7:01.7 La Perla Racing 8 9 6018 Nick Smith Appleton WI 11 35:28.0 7:28.0 9 10 6008 Conner Shelton Hubertus WI 11 36:06.6 8:06.6 10 11 6057 Carter Schroepfer De Pere WI 11 37:11.4 9:11.4 11 12 6015 Travis Johnson Two Rivers WI 12 38:39.7 10:39.7 12 15 6058 Paul Weckop Green Bay WI 12 43:00.4 15:00.4 13 20 6028 John T Daming Luxemburg WI 11 45:41.7 17:41.7 Bellin Health /Tower Clock NR 6053 Kyle Warras Waukesha WI 12