Bontrager Comp Series Results WORS # 6 Phillips Dirtfighter Classic XC (Phillips Comp

WORS # 6 Phillips Dirtfighter Classic XC (Phillips Comp

July 20, 2003


Results by: Results By WORS Racing L.L.C. (www.wors.org)

Men 14 to 18

Field Size: 10

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 6 1119 Mitch Plout Appleton WI 18 1:20:21.9 0:00.0 Hayes Brakes Dirty Dozen 2 10 1103 Eric Lau Thiensville WI 18 1:21:09.8 0:47.9 Extreme 3 11 1016 James Lalonde Park Falls WI 18 1:21:15.4 0:53.5 Erik's Bike Shop 4 12 1018 Joe Zwicke Park Falls WI 17 1:21:18.3 0:56.3 Hayes Disc Brakes / Hayes Dirty Dozen Purple 5 19 1041 Steve Scholzen Racine WI 18 1:23:24.6 3:02.7 Hayes Brake Dirty Dozen 6 21 1232 Dustin Zimmerman Kaukauna WI 17 1:23:50.0 3:28.0 Bellin Health 7 23 1033 Brian Wampler Oregon WI 17 1:24:10.0 3:48.1 Erik's Bike Shop 8 27 1133 Jeremy Zuend Dixon IL 17 1:24:59.3 4:37.4 Kegel's Racing 9 72 1038 Jordan Danielski Stevens Point WI 15 1:38:53.8 18:31.9 Point Pursuit DNF 1113 Philip Raymond Rhinelander WI 18 Mel's

Men 19 to 24

Field Size: 14

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 14 1072 Jonathon Whitney Mayville WI 22 1:21:34.5 0:00.0 2 16 1048 Jacob Mueller Fond Du Lac WI 23 1:21:51.6 0:17.0 3 18 1108 Joe Farris Dekalb IL 20 1:22:59.9 1:25.3 De Kalb Cyclery 4 28 1166 Weston Martin Hayward WI 20 1:25:51.7 4:17.1 5 34 1158 Jason Olson Neenah WI 22 1:27:30.2 5:55.6 Gear N Up 6 37 1168 Charley Schmidt Milwaukee WI 21 1:27:54.5 6:19.9 Alterra 7 41 1037 Justin Danielski Stevens Point WI 21 1:28:51.5 7:17.0 Point Pursuit 8 50 1124 Carl Morse Hortonville WI 19 1:30:37.0 9:02.4 Mihauphts Intruders 9 60 1419 Benson Hedges Duluth MN 19 1:33:30.4 11:55.8 Ski Hut 10 70 1081 Tony Wagner Glenbeulah WI 19 1:38:31.3 16:56.7 Back Door Bike Shop 11 82 1423 Timothy Guy Milwaukee WI 23 2:02:53.9 41:19.3 DNF 1151 Brian Heifner Appleton WI 23 Wheel and Sprocket DNF 1076 Tim Jahn Jackson WI 19 Mountain Outfitters DQ 1424 Dan Teaters Kohler WI 19 Backdoor Bike shop

Men 25 to 29

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 1 1125 Chad Wilsing Shorewood WI 28 1:18:00.5 0:00.0 Fon Du Lac Cyclery 2 8 1093 Mark Walter La Crescent MN 28 1:21:06.7 3:06.1 3 13 1101 Andy Hoenisch Marshfield WI 26 1:21:27.2 3:26.7 Team Eclipse Ben's Cycle 4 26 1067 Ben Bartoszuk Milwaukee WI 27 1:24:55.6 6:55.1 Team Eclipse n's Cycle 5 33 1026 Shad Young Glendale WI 29 1:27:09.5 9:09.0 FDL/OSH Cyclery 6 42 1095 Marcin Nowak Madison WI 27 1:29:03.1 11:02.6 Team Polska 7 52 1115 Bill Livingston Janesville WI 29 1:31:02.9 13:02.4 Michaels Cycles 8 54 1084 Kurt Bosben Madison WI 27 1:31:13.2 13:12.6 GT - Willybikes 9 59 1105 Brian Gurney Middleton WI 29 1:33:06.1 15:05.5 GT 10 71 1169 Jeff Becker Middleton WI 29 1:38:32.7 20:32.2 Pedro's NR 1065 Joel Coon De Pere WI 27

Men 30 to 34

Field Size: 19

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 3 1134 Ray Nelson McHenry IL 33 1:18:44.5 0:00.0 2 9 1022 Theodore Schaff Appleton WI 34 1:21:09.5 2:24.9 3 15 1039 James Buddenbaum Wilmette IL 31 1:21:49.6 3:05.1 Albertos 4 20 1420 Matthew Gutowski Duluth MN 31 1:23:49.8 5:05.2 5 22 1046 Ric Damm Green Lake WI 33 1:23:59.9 5:15.3 FDL/Oshkosh Cyclery 6 24 1015 Bill Nigh West Bend WI 34 1:24:16.6 5:32.0 Team Pedal Moraine 7 30 1096 Kevin Plato Grafton WI 32 1:26:05.2 7:20.6 Team Extreme 8 35 1056 Paul Kaczmarowski Schofield WI 31 1:27:42.5 8:57.9 Wheel & Sprocket / Trek 9 38 1030 Benjamin Griggs Green Bay WI 34 1:27:59.9 9:15.3 Bellin Health 10 39 1127 Mike Budd Combined Locks WI 31 1:28:22.7 9:38.1 Recyclist 11 40 1164 Jason Ruesch Medford WI 31 1:28:44.3 9:59.8 Sports den 12 51 1042 Brad Jenks Gurnee IL 31 1:30:43.9 11:59.4 Hayes Disc Brakes 13 55 1417 Randall Wegener Plymouth WI 34 1:31:31.6 12:47.0 Fond Du Lac Cyclery 14 65 1078 Paul Andresen Gurnee IL 34 1:34:41.3 15:56.7 Bellin 15 67 1069 Steven Frost Milwaukee WI 33 1:35:42.8 16:58.2 Team Extreme 16 78 1140 Ryan Krayer North Freedom WI 31 1:45:14.1 26:29.6 MooseJaw Brew Pub 17 80 1156 Jason Hanson Green Bay WI 30 1:52:00.9 33:16.4 NR 1032 Norman Paternoster Manitowoc WI 31 Team Nordik NR 1001 David Stahl Gurnee IL 33 Team Extreme

Men 35 to 39

Field Size: 11

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 2 1003 John Wypiszinski Kaukauna WI 37 1:18:07.6 0:00.0 Aurora Baycare/Team 2 2 4 1063 Jeff Abitz Appleton WI 35 1:19:55.0 1:47.4 Aurora Baycare Sports Medicine 3 7 1147 Kari Babinski Marshfield WI 38 1:20:59.5 2:51.8 Sports Den - Marshfield 4 17 1154 Michael Beatty McFarland WI 37 1:22:56.6 4:48.9 Chainsmokers 5 29 1120 Scott Wippermann Highland WI 39 1:25:52.5 7:44.8 6 36 1010 Daniel Schneider Racine WI 37 1:27:48.2 9:40.6 Hayes Team 7 44 1145 Keith Russell Sheboygan WI 36 1:29:34.7 11:27.1 8 45 1005 Robert Manwaring Trevor WI 39 1:29:39.0 11:31.4 9 53 1004 John Lirette Menomonee Falls WI 37 1:31:05.8 12:58.1 Hayes Disc Brakes 10 66 1013 Jay Labecki Milwaukee WI 39 1:35:37.6 17:30.0 Hayes Brake DNF 1150 Chuck Cunningham Casco WI 38 Bellin Health

Men 40 to 44

Field Size: 14

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 5 1422 Jan Rybar Apple Valley MN 42 1:19:57.1 0:00.0 2 25 1167 Jeff Sympson Rockford IL 41 1:24:36.8 4:39.6 Kegel's 3 31 1212 Ross Lemke Cedarburg WI 40 1:26:38.0 6:40.9 Team Pedal Moraine 4 32 1043 Jon Suyko Rockford IL 40 1:27:00.7 7:03.6 Kegels 5 49 1149 Mark Golomski Rhinelander WI 44 1:30:28.9 10:31.7 Mels 6 58 1153 Michael Meccia Middleton WI 40 1:32:44.3 12:47.1 7 62 1163 Edward Brogan De Forest WI 44 1:34:05.0 14:07.9 Willybikes GT 8 63 1008 Sam Kuehnel Cross Plains WI 42 1:34:05.2 14:08.1 Team Eclipse 9 68 1173 Jay Graupp Wauwatosa WI 43 1:36:25.2 16:28.1 Team Extreme 10 69 1415 Phil Depetro Marquette MI 42 1:36:31.2 16:34.1 Lakeshore Bile 11 75 1035 Roger Villmow West Allis WI 40 1:41:34.2 21:37.0 Alterra 12 76 1019 Eric Kuhagen Thiensville WI 44 1:42:28.8 22:31.6 Team Extreme 13 77 1112 Rob Hofmann Milwaukee WI 40 1:44:17.5 24:20.4 Team Extreme 14 79 1421 Broose Msel Minneapolis MN 44 1:45:19.6 25:22.4

Men 45 to 49

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 43 1079 Marc Larson Ashwaubenon WI 49 1:29:15.6 0:00.0 Aurora Baycare Team 2 racing 2 56 1089 James Sniadajewski Stevens Point WI 47 1:31:43.8 2:28.1 Point Pursuit 3 57 1077 Leo Phelps Stevens Point WI 45 1:32:26.9 3:11.2 Point Pursuit 4 61 1165 Scott Olson Neenah WI 46 1:33:33.2 4:17.5 Gear N Up 5 73 1082 Mark Schimberg Sheboygan WI 47 1:40:31.0 11:15.3 6 74 1425 Gary Bohn Plymouth MN 45 1:40:52.3 11:36.7 DNF 1024 John Liske Medford WI 46 Sports Den

Men 50 and over

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back Team 1 46 1426 Dennis Loy Rhinelander WI 57 1:29:40.6 0:00.0 Mel's 2 47 1066 Randy Pallex Ashwaubenon WI 50 1:29:58.4 0:17.7 Aurora Baycare/Team 2 3 48 1418 James Grant Fountain City WI 55 1:30:04.9 0:24.2 4 64 1234 Robert Hayssen Racine WI 53 1:34:07.7 4:27.0 Hayes 5 81 1044 Kenneth Pokora Waukesha WI 54 1:54:21.2 24:40.5 Tam Chote NR 1111 Pete Noffke Menasha WI 53 Wheel & Sprocket / Trek NR 1050 Larry Swanson Loves Park IL 52 Kegels