BelGioioso Elite Series Results WORS # 2 KEWAUNEE XC ADVENTURE Expert

WORS # 2 KEWAUNEE XC ADVENTURE Expert

May 19, 2002


Results by: WORS Racing L.L.C. (www.wors.org)

Women 15 to 25

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 6 518 Kari Schindler Shawano WI 18 1:53:09.6 0:00.0 2 10 511 Sherry Scott Platteville WI 21 2:00:22.9 7:13.2 DNF 523 Erin Freeberg Green Bay WI 21

Women 26 to 33

Field Size: 9

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 1 527 Linda Gabor Menomonee Falls WI 32 1:35:03.1 0:00.0 2 3 502 Rebecca Cleveland Green Bay WI 31 1:43:29.3 8:26.1 3 4 503 Susan Juedes Madison WI 29 1:45:15.0 10:11.9 4 5 526 Amy Mack Chicago IL 32 1:46:09.6 11:06.5 5 9 514 Heather Convey Chicago IL 30 1:56:50.3 21:47.2 6 11 516 Carrie Barrett Whitewater WI 30 2:00:27.7 25:24.6 7 12 528 Pamela Koski De Pere WI 33 2:05:17.1 30:14.0 8 13 512 Ava Cuffe Sherwood WI 27 2:11:31.1 36:27.9 DNF 521 Michele Schulze Verona WI 30

Women 34 and Over

Field Size: 3

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 2 515 Anne Grabowski St Anthony MN 35 1:39:29.6 0:00.0 2 7 505 Karrie Timm Germantown WI 39 1:53:23.6 13:54.0 3 8 504 Pamela Patterson Waukesha WI 35 1:55:29.4 15:59.7

Men 15 to 19

Field Size: 7

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 2 69 Justin Rinehart Mankato MN 19 1:38:14.8 0:00.0 2 6 47 Zachary Davies Fitchburg WI 17 1:40:46.3 2:31.4 3 14 137 Michael Anderson Bonduel WI 16 1:42:45.7 4:30.8 4 17 12 Travis Woodruff Spooner WI 19 1:43:36.9 5:22.1 5 23 24 Jordon Carr Rockford IL 17 1:45:10.2 6:55.3 6 36 18 Seth Lenss Luxemburg WI 18 1:49:26.3 11:11.5 7 52 30 Chad Sova Spooner WI 17 1:56:42.8 18:27.9

Men 20 to 25

Field Size: 20

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 1 96 Doug Swanson Minnetonka MN 24 1:32:51.9 0:00.0 2 3 43 John Rowley Charrahon IL 25 1:38:50.6 5:58.7 3 4 2 Brian Schaning Sheboygan WI 20 1:39:10.2 6:18.3 4 5 68 Dan Swanson Minnetonka MN 23 1:39:45.1 6:53.2 5 8 70 Mike Phillips Milwaukee WI 25 1:41:22.3 8:30.4 6 9 84 Bryan Bos Naperville IL 23 1:41:38.4 8:46.5 7 10 97 Jesse Rients Hopkins MN 25 1:41:40.3 8:48.4 8 12 75 Aaron Lenss Luxemburg WI 21 1:42:28.2 9:36.3 9 27 42 Matthew Carter Janesville WI 24 1:46:27.7 13:35.8 10 30 38 David Kay De Pere WI 24 1:47:20.4 14:28.5 11 31 90 Erich Ponath Sheboygan WI 24 1:47:59.6 15:07.7 12 33 36 MacIej Nowak Milwaukee WI 25 1:49:01.7 16:09.8 13 37 77 Andrew Harrison Madison WI 21 1:49:48.2 16:56.3 14 39 78 Nathan Cover Plover WI 25 1:49:53.5 17:01.6 15 45 61 Daniel Tess Sheboygan WI 24 1:53:16.2 20:24.3 16 46 31 Nathan Tock Sheboygan WI 25 1:53:48.5 20:56.6 17 58 72 Adam Atkinson Plymouth WI 22 2:02:37.1 29:45.2 DNF 93 Chris Fisher Stillwater MN 24 NR 98 Josh Hanson Green Bay WI 25 NR 1 Tristan Schouten Sheboygan WI 20

Men 26 to 29

Field Size: 14

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 7 4 Eli Mercer Hoffman Estates IL 26 1:40:48.7 0:00.0 2 11 83 Craig Manthe Eau Claire WI 28 1:42:16.3 1:27.5 3 13 45 Frank Rowley Charrahon IL 28 1:42:32.1 1:43.3 4 20 25 Chris Pagels Sturgeon Bay WI 29 1:44:18.4 3:29.6 5 21 33 Chris Peariso De Pere WI 28 1:44:55.2 4:06.4 6 29 15 Tim Drankus West Allis WI 26 1:47:17.1 6:28.4 7 35 49 Jeremey Rodriguez Kenosha WI 28 1:49:11.4 8:22.6 8 48 52 Zachary Stanford Plainfield IL 29 1:54:38.2 13:49.4 9 50 59 Rob Brugman Whitefish Bay WI 29 1:56:13.3 15:24.6 10 54 16 John Spranger Madison WI 26 1:57:43.7 16:54.9 11 57 19 Douglas Pietz Milwaukee WI 29 2:01:14.0 20:25.2 DNF 87 Mat Bostelman Sterling IL 28 NR 234 Brian Hammer Milwaukee WI 27 DNF 28 Ryan Rollins Sherwood WI 26

Men 30 to 34

Field Size: 15

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 16 55 Josh Barrett Whitewater WI 31 1:43:04.4 0:00.0 2 24 26 Ray Follen Wisconsin Rapids WI 33 1:45:10.6 2:06.2 3 25 23 Joe Stephens Waterford WI 34 1:45:38.6 2:34.2 4 26 40 Matthew Stewart North Aurora IL 33 1:46:17.9 3:13.4 5 32 67 Mike Kelsall Plainfield IL 30 1:48:12.6 5:08.2 6 34 79 John Gatto Midlothian IL 32 1:49:04.3 5:59.9 7 38 29 Dave Schulze Green Bay WI 30 1:49:50.3 6:45.9 8 44 41 Jeff Abitz Appleton WI 34 1:52:44.8 9:40.4 9 47 74 Chad Hildebrandt Wausau WI 34 1:54:03.4 10:59.0 10 49 35 Brent Patterson Waukesha WI 34 1:54:50.6 11:46.2 11 51 39 Jose Barraza Chicago IL 33 1:56:16.4 13:12.0 12 55 86 Sergio Barraza Chicago IL 31 1:58:08.1 15:03.7 13 56 95 David Sutton Plainfield IL 34 2:00:29.9 17:25.4 NR 80 Michael Jeschke Cudahy WI 33 NR 14 John Rodriguez Milwaukee WI 34

Men 35 to 39

Field Size: 9

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 18 9 Mike Roberts Wheaton IL 35 1:43:43.2 0:00.0 2 19 48 Cam Kirkpatrick Urbandale IA 36 1:44:08.8 0:25.5 3 28 22 Scott Cole Stevens Point WI 38 1:46:29.8 2:46.6 4 40 233 Brian Parker Lake Villa IL 38 1:50:17.4 6:34.2 5 42 32 Jeff Melcher Jackson WI 35 1:51:54.8 8:11.6 6 43 34 Eric Peterson Wausau WI 36 1:52:23.4 8:40.2 7 59 53 Bill Colvin Appleton WI 39 2:02:51.2 19:07.9 8 60 92 Timothy Ingram Platteville WI 37 2:06:45.5 23:02.2 DNF 231 Derrick Flugegge Oak Park IL 35

Men 40 and over

Field Size: 4

Age Group Overall Bib # Name City, State Team Age Time Time Back 1 15 3 Jeffery Otto Davenport IA 40 1:43:02.0 0:00.0 2 22 73 Jim Peterson Edgerton WI 44 1:45:06.9 2:04.9 3 41 60 Jeff Sympson Rockford IL 40 1:51:13.0 8:11.0 4 53 82 James Smith Mukwonago WI 40 1:57:14.2 14:12.2