Bontrager Comp Series Results WORS # 3 - LADYSMITH LOG JAM (Ladysmith)

WORS # 3 - LADYSMITH LOG JAM (Ladysmith) Comp

Comp Overall Finish List

June 03, 2001


WORS Racing L.L.C. (www.wors.org)
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 14-18   1136   John Devine            Dixon  IL          16   1:24:04.8      0:00.0
    2        1 M 35-39   1108   Robert Byrne           South Beloit  IL   35   1:24:10.9      0:06.0
    3        1 M 30-34   1111   Dan Luebke             Richfield  MN      31   1:26:07.0      2:02.2
    4        1 M 26-29   1019   Jeremey Rodriguez      Kenosha  WI        27   1:26:37.3      2:32.4
    5        2 M 26-29   1156   Joseph Van Derven      De Pere  WI        26   1:27:08.4      3:03.5
    6        2 M 30-34   1379   Mike Johnson           Chippewa Falls  WI 32   1:27:11.0      3:06.1
    7        3 M 26-29   1134   Chad Wilsing           Milwaukee  WI      26   1:27:54.4      3:49.5
    8        3 M 30-34   1160   Jeff Abitz             Appleton  WI       33   1:27:59.7      3:54.8
    9        2 M 14-18   1364   Eric Perkins           Blue Mounds  WI    18   1:29:08.1      5:03.3
   10        3 M 14-18   1151   Jordon Carr            Rockford  IL       16   1:29:09.4      5:04.5
   11        4 M 26-29   1060   Brian Murphy           Cedarburg  WI      27   1:29:12.9      5:08.0
   12        4 M 30-34   1032   Brent Patterson        Waukesha  WI       33   1:29:16.3      5:11.5
   13        2 M 35-39   1046   Kari Babinski          Marshfield  WI     36   1:29:20.8      5:15.9
   14        3 M 35-39   1027   Al Ludtke              Downing  WI        39   1:29:21.6      5:16.8
   15        1 M 19-25   1133   Adam Atkinson          Plymouth  WI       21   1:29:36.3      5:31.5
   16        5 M 30-34   1368   Jason Griffin          La Crosse  WI      32   1:29:45.0      5:40.1
   17        6 M 30-34   1004   Jeff Langlois          Stevens Point  WI  31   1:30:13.5      6:08.6
   18        2 M 19-25   1042   Ryan Rollins           Sherwood  WI       25   1:30:20.4      6:15.5
   19        4 M 14-18   1118   Zac Davies             Fitchburg  WI      16   1:30:26.1      6:21.3
   20        4 M 35-39   1051   Jerry Daanen           Racine  WI         37   1:30:40.3      6:35.5
   21        7 M 30-34   1373   Greg Gentle            Saint Paul  MN     33   1:30:40.6      6:35.7
   22        5 M 26-29   1018   Shad Young             Glendale  WI       27   1:31:05.5      7:00.7
   23        5 M 14-18   1026   Sean Svee              Eau Claire  WI     16   1:31:39.3      7:34.4
   24        8 M 30-34   1010   Peter Stinski          Neenah  WI         30   1:31:41.6      7:36.7
   25        9 M 30-34   1369   Maury Malanaphy        Hudson  WI         34   1:31:43.6      7:38.7
   26        5 M 35-39   1097   Michael (1097) AndersonBaxter  MN         37   1:31:51.5      7:46.7
   27        6 M 35-39   1017   John Wypiszinski       Appleton  WI       35   1:31:54.3      7:49.5
   28        7 M 35-39   1067   John Lirette           Menomonee Falls  WI35   1:31:59.1      7:54.3
   29        6 M 26-29   1075   Mike Kelsall           Lemont  IL         29   1:32:08.7      8:03.8
   30       10 M 30-34   1012   Steve Frost            Grafton  WI        31   1:32:13.6      8:08.8
   31        3 M 19-25   1033   Seth Eckert            Lake Villa  IL     19   1:32:28.3      8:23.5
   32        7 M 26-29   1117   Erich Hartman          Stevens Point  WI  28   1:32:31.9      8:27.1
   33        4 M 19-25   1153   Matt Holl              Green Bay  WI      20   1:32:32.3      8:27.4
   34        5 M 19-25   1141   Jerry Piper            Elkhart Lake  WI   21   1:32:47.0      8:42.1
   35        1 M 40-44   1036   John Timm              Germantown  WI     44   1:32:49.8      8:44.9
   36        8 M 35-39   1014   Dan Schneider          Oak Creek  WI      35   1:32:56.3      8:51.5
   37        2 M 40-44   1374   Dave Hoglund           Champlin  MN       40   1:33:09.8      9:05.0
   38        6 M 14-18   1049   Allan Schimberg        Sheboygan  WI      18   1:33:17.4      9:12.6
   39        7 M 14-18   1037   Michael (1037) AndersonBonduel  WI        15   1:33:18.2      9:13.4
   40        6 M 19-25   1131   Allen Loewe            McHenry  IL        20   1:33:23.7      9:18.8
   41        1 M 45-99   2018   Kim West               Des Moines  IA     48   1:33:32.4      9:27.5
   42        2 M 45-99   2004   James Grant            Fountain City  WI  53   1:33:32.7      9:27.8
   43        8 M 26-29   1363   Kolyn Kirkham          Saint Paul  MN     26   1:33:35.9      9:31.0
   44        9 M 26-29   1112   Todd Derksen           Iowa City  IA      28   1:33:40.3      9:35.4
   45       10 M 26-29   1128   Jamie Roberts          Green Bay  WI      26   1:33:44.7      9:39.8
   46        8 M 14-18   1022   Dan Teaters            Kohler  WI         17   1:33:51.2      9:46.4
   47        7 M 19-25   1009   Matt Miller            Marinette  WI      23   1:33:53.2      9:48.4
   48        8 M 19-25   1109   Bret Glembocki         Franklin  WI       20   1:34:02.7      9:57.8
   49       11 M 26-29   1165   Jason Ruesch           Medford  WI        29   1:34:06.2     10:01.3
   50       12 M 26-29   1079   Rob Brugman            Milwaukee  WI      28   1:34:15.3     10:10.4
   51        9 M 35-39   1053   Jeffrey Kloppenburg    Sheboygan  WI      35   1:34:23.4     10:18.5
   52        9 M 14-18   1103   Adam Biwan             Kiel  WI           16   1:34:35.0     10:30.2
   53       10 M 35-39   1040   Eric Hunner            De Pere  WI        35   1:34:36.7     10:31.8
   54        3 M 45-99   2013   Steve Hildebrandt      Kiel  WI           50   1:34:38.5     10:33.6
   55       11 M 30-34   1094   Butch Welke            Lake Geneva  WI    34   1:34:46.9     10:42.1
   56       11 M 35-39   1166   David Reddington       Madison  WI        35   1:34:59.5     10:54.7
   57        9 M 19-25   1095   Jared Wasielewski      Eagle  WI          23   1:35:07.5     11:02.7
   58       10 M 14-18   1381   Ryan Lee               Lindstrom  MN      18   1:35:09.0     11:04.1
   59        3 M 40-44   1035   Dustin Vande Zande     Plover  WI         40   1:35:13.8     11:08.9
   60       11 M 14-18   1113   Erik Freeberg          Green Bay  WI      18   1:35:14.1     11:09.2
   61        4 M 40-44   1005   John Liske             Medford  WI        44   1:35:15.2     11:10.4
   62       12 M 35-39   1362   Michael Hansman        Chippewa Falls  WI 38   1:35:20.1     11:15.2
   63       10 M 19-25   1016   Travis Olson           Howards Grove  WI  23   1:35:35.5     11:30.6
   64       11 M 19-25   1090   Erich Ponath           Sheboygan  WI      23   1:35:41.5     11:36.6
   65       12 M 30-34   1378   Todd Trowbridge        Wausau  WI         30   1:35:44.2     11:39.3
   66       13 M 30-34   1038   Chad Griffin           Onalaska  WI       31   1:36:00.1     11:55.2
   67        5 M 40-44   1377   Dan Becher             Rochester  MN      43   1:36:23.7     12:18.8
   68       13 M 26-29   1006   John Frehr             Porterfield  WI    29   1:36:24.7     12:19.8
   69       12 M 19-25   1030   Christopher Dewsnap    De Pere  WI        23   1:36:44.3     12:39.4
   70       14 M 30-34   1023   Anthony Gonzalez       Wauwatosa  WI      33   1:37:13.4     13:08.5
   71       13 M 35-39   1372   Tim Wilkie             Luck  WI           38   1:37:13.9     13:09.0
   72       15 M 30-34   1082   Tony Gindt             Stevens Point  WI  34   1:37:17.0     13:12.2
   73       16 M 30-34   1380   Corey Russell          Star Prairie  WI   31   1:37:23.3     13:18.4
   74        6 M 40-44   1070   Leo Phelps             Stevens Point  WI  43   1:37:24.7     13:19.8
   75       13 M 19-25   1143   Todd Steif             Marathon  WI       25   1:37:52.8     13:47.9
   76        7 M 40-44   1102   Douglas House          Oneida  WI         42   1:38:03.8     13:59.0
   77        4 M 45-99   2006   Will Gehling           Milwaukee  WI      47   1:38:20.7     14:15.9
   78        5 M 45-99   2019   Samuel Tobias          Fond Du Lac  WI    45   1:38:25.6     14:20.8
   79       14 M 19-25   1008   Greg Blasko            Lake Elmo  MN      20   1:38:46.4     14:41.6
   80       17 M 30-34   1152   Christopher Hanson     Sheboygan  WI      31   1:38:47.4     14:42.5
   81       14 M 35-39   1161   Paul Sommers           Sheboygan  WI      36   1:38:56.6     14:51.7
   82       18 M 30-34   1147   Forrest Atkinson       Madison  WI        33   1:39:11.6     15:06.7
   83       19 M 30-34   1099   Wade Loberger          Oshkosh  WI        31   1:39:49.4     15:44.5
   84       15 M 35-39   1066   Rob Sleger             Milwaukee  WI      37   1:40:15.1     16:10.2
   85       14 M 26-29   1055   Ed Leaphart            Neenah  WI         28   1:40:46.4     16:41.5
   86       16 M 35-39   1365   Patrick Rasmus         Chippewa Falls  WI 37   1:41:17.5     17:12.7
   87       15 M 19-25   1370   Brian Flug             Chippewa Falls  WI 22   1:41:45.8     17:40.9
   88        6 M 45-99   2012   Steve Week             Bloomer  WI        55   1:42:21.5     18:16.6
   89       20 M 30-34   1041   Greg Deberg            Wisconsin Rapids  W33   1:42:33.3     18:28.5
   90        7 M 45-99   2003   Joe Mastalir           Green Bay  WI      51   1:42:38.5     18:33.6
   91        8 M 45-99   2009   Mark Schimberg         Sheboygan  WI      45   1:43:07.6     19:02.8
   92       17 M 35-39   1020   Jay Labecki            Milwaukee  WI      37   1:43:11.2     19:06.3
   93       16 M 19-25   1371   Jason Flug             Chippewa Falls  WI 24   1:43:50.8     19:46.0
   94       15 M 26-29   1088   Joe Ramos              Janesville  WI     29   1:44:15.6     20:10.7
   95       17 M 19-25   1179   Brian Heifner          Appleton  WI       21   1:45:39.9     21:35.1
   96        9 M 45-99   2002   Don Edberg             Stevens Point  WI  49   1:45:46.2     21:41.4
   97       16 M 26-29   1024   Bradley Harkness       Rockford  IL       28   1:45:54.0     21:49.1
   98       18 M 35-39   1091   Allen Brunner          West Allis  WI     36   1:47:07.6     23:02.7
   99       21 M 30-34   1140   Lowell Johnson (1140)  Waterford  WI      33   1:48:07.7     24:02.9
  100       10 M 45-99   2005   John Bartow            Fond Du Lac  WI    52   1:49:25.4     25:20.5

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  101       19 M 35-39   1121   Rob Hofmann            Milwaukee  WI      38   1:51:43.2     27:38.3
  102       12 M 14-18   1124   Jason Fleischfresser   Peshtigo  WI       18   1:54:43.3     30:38.4
  103       17 M 26-29   1164   Richard McCaleb        Elgin  IL          28   1:55:16.0     31:11.1
  104       18 M 19-25   1180   Brent Schwaller        Plymouth  WI       21   2:03:25.4     39:20.6
  105       19 M 19-25   1139   Josh McDole            Plymouth  WI       20   2:16:09.8     52:04.9
  DNF          M 26-29   1025   Chris Comer            Neenah  WI         28  
  DNF          M 19-25   1155   Ryan Hamilton          Green Bay  WI      22  
  DNF          M 19-25   1087   Ronald Knutowski       Cross Plains  WI   24  
  DNF          M 30-34   1065   Scary Larry            Appleton  WI       30  
  DNF          M 35-39   1001   Robert Manwaring       Round Lake Hights  37  
  DNF          M 19-25   1367   Mike Phillips          Milwaukee  WI      24  
  DNF          M 45-99   2008   Larry Reimer           Beloit  WI         48  
  DNF          M 40-44   1116   Arthur Spurlock        Green Bay  WI      40  
  DNF          M 30-34   1375   Gregg Tischler         Superior  WI       32  
  DNF          M 19-25   1044   Cory Vandenheuvel      Kaukauna  WI       23