Hayes Performance Systems Sport Series Results WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Sport

WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Sport

Male Overall Finish List

June 25, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 24-26   3785   Frank Rowley           Plainfeild  IL     26   1:26:05.8      0:00.0
    2        1 M 27-29   3083   Chuck Birling          Appleton  WI       28   1:32:00.7      5:54.9
    3        2 M 24-26   3849   Bret Gave              Bloomington  IL    25   1:32:24.3      6:18.5
    4        1 M 21-23   3063   Cory Vandenheuvel      Kaukauna  WI       22   1:34:19.0      8:13.1
    5        2 M 21-23   3765   Adrian Zaugg           Whitewater  WI     21   1:34:33.2      8:27.4
    6        1 M 18-20   3292   Aaron Lenss            Green Bay  WI      19   1:34:34.4      8:28.5
    7        3 M 24-26   3770   Matt Blanshan          Chaseburg  WI      26   1:34:59.1      8:53.2
    8        1 M 30-32   3059   Leif Hagman            Sturgeon Bay  WI   32   1:35:04.8      8:58.9
    9        1 M 36-39   5719   Tom Rinehart           Mankato  WI        38   1:35:21.0      9:15.1
   10        4 M 24-26   3353   Chris Peariso          Wrightstown  WI    26   1:35:30.9      9:25.1
   11        1 M 33-35   3758   Matt Geibel            New London  WI     33   1:35:54.3      9:48.4
   12        1 M 40-44   3841   John Wrucza            Naperville  IL     42   1:36:04.7      9:58.8
   13        3 M 21-23   3052   Justin Fredricks       Madison  WI        23   1:36:24.8     10:18.9
   14        2 M 27-29   3359   Scott Vandenheuvel     Kaukauna  WI       29   1:36:24.9     10:19.0
   15        4 M 21-23   3280   Matthew Lieven         Kewaskum  WI       23   1:36:28.1     10:22.2
   16        3 M 27-29   3005   Ed Leaphart            Appleton  WI       27   1:36:32.7     10:26.8
   17        2 M 18-20   3219   Ryan Ruhland           Fond Du Lac  WI    19   1:36:38.3     10:32.5
   18        5 M 24-26   3254   Ryan Kopf              Eau Claire  WI     24   1:36:56.1     10:50.3
   19        4 M 27-29   3020   Paul Weber             Appleton  WI       29   1:37:39.6     11:33.7
   20        2 M 33-35   3384   Rick Biel              Sullivan  WI       35   1:37:47.6     11:41.8
   21        2 M 30-32   3163   Rob Buksyk             Neenah  WI         30   1:38:15.1     12:09.2
   22        1 M 15-17   3105   Dan Teaters            Kohler  WI         16   1:38:32.6     12:26.7
   23        1 M 12-14   3053   Ethan Lenss            Luxemburg  WI      14   1:38:55.6     12:49.8
   24        5 M 21-23   3263   Joel Charles           Milwaukee  WI      22   1:39:15.4     13:09.6
   25        3 M 30-32   3247   Randal Sahs            Sturgeon Bay  WI   31   1:39:37.1     13:31.2
   26        2 M 40-44   3851   Doug Sandburg          Crystal Lake  IL   44   1:39:57.5     13:51.7
   27        3 M 33-35   3242   John Lirette           Menomonee Falls  WI34   1:40:04.2     13:58.4
   28        6 M 24-26   3002   Joel Coon              Chicago  IL        24   1:40:15.1     14:09.3
   29        4 M 30-32   3022   Jeff Langlois          Stevens Point  WI  30   1:40:18.6     14:12.8
   30        6 M 21-23   3787   John Rowley            Morris  IL         23   1:40:18.6     14:12.8
   31        3 M 18-20   3181   Adam Atkinson          Plymouth  WI       20   1:40:30.0     14:24.2
   32        7 M 21-23   3764   Vince Janikowski       South Milwaukee  WI22   1:40:35.7     14:29.9
   33        4 M 33-35   3784   David Remmert          Chicago  IL        34   1:41:00.6     14:54.8
   34        5 M 33-35   3445   Scott Nickoli          Green Bay  WI      35   1:41:06.2     15:00.4
   35        5 M 30-32   3466   John Watson II         Lake In The Hills  31   1:41:12.5     15:06.6
   36        5 M 27-29   3428   Colby Waller           Cedarburg  WI      29   1:41:15.0     15:09.1
   37        4 M 18-20   3468   Dylan Seefeldt         Sheboygan  WI      20   1:41:16.2     15:10.4
   38        5 M 18-20   3825   Daye Thompson          Roscoe  IL         20   1:41:23.2     15:17.4
   39        8 M 21-23   3418   Scott Ramsey           West Bend  WI      21   1:41:42.1     15:36.2
   40        2 M 36-39   3195   Jerry Daanen           Racine  WI         36   1:41:48.4     15:42.5
   41        6 M 30-32   3077   Eric Eisner            Francis Creek  WI  30   1:41:55.4     15:49.5
   42        9 M 21-23   3294   Zachary Blankenheim    Tomahawk  WI       23   1:42:11.9     16:06.0
   43       10 M 21-23   3777   Mark McCubbin          Madison  WI        23   1:42:17.7     16:11.9
   44        6 M 33-35   3126   John Wypiszinski       Appleton  WI       34   1:42:22.4     16:16.5
   45        6 M 27-29   3347   Brian Jochman          Appleton  WI       29   1:42:34.6     16:28.7
   46        7 M 30-32   3407   Bill Nigh              West Bend  WI      31   1:42:40.3     16:34.4
   47        2 M 15-17   3295   Breezy Willis          Westby  WI         17   1:42:51.2     16:45.4
   48        6 M 18-20   3823   Jonathan Kcoppenburg   Mequon  WI         20   1:43:09.0     17:03.2
   49        7 M 33-35   3382   Ricky Hamilton         Madison  WI        33   1:43:12.8     17:07.0
   50        8 M 30-32   3853   Patrick Petzold        Chicago  IL        31   1:43:19.3     17:13.5
   51        3 M 15-17   3430   Tom Bender             Lindenhurst  IL    17   1:43:32.0     17:26.1
   52        7 M 18-20   3006   Neil Zacharek          Sheboygan  WI      20   1:43:33.5     17:27.6
   53        2 M 12-14   3137   Michael Anderson       Green Bay  WI      14   1:43:39.5     17:33.6
   54        9 M 30-32   3162   Greg Earle             Whitewater  WI     32   1:43:52.0     17:46.2
   55        7 M 27-29   3786   Mike Kelsall           Lemont  IL         28   1:43:54.8     17:48.9
   56        8 M 33-35   3315   Jeffrey Kloppenburg    Sheboygan  WI      34   1:44:01.2     17:55.4
   57        3 M 36-39   3246   Arthur Spurlock        Green Bay  WI      39   1:44:03.6     17:57.7
   58        9 M 33-35   3131   Mike Stanislaus        Appleton  WI       34   1:44:03.8     17:58.0
   59        7 M 24-26   3813   Blake Sands            Palatine  IL       24   1:44:07.6     18:01.7
   60       10 M 30-32   3309   Daniel Guse            Fond Du Lac  WI    31   1:44:20.7     18:14.9
   61       11 M 21-23   3386   Nathan Tock            Sheboygan  WI      23   1:44:24.9     18:19.0
   62       10 M 33-35   3173   Butch Welke            Lake Geneva  WI    33   1:44:46.4     18:40.5
   63        3 M 12-14   3433   Jeremy Zuend           Dixon  IL          14   1:44:48.4     18:42.6
   64        8 M 24-26   3112   Darren Campbell        Milwaukee  WI      26   1:45:23.7     19:17.8
   65       12 M 21-23   3161   Robert White           North Fond Du Lac  23   1:45:24.8     19:19.0
   66        4 M 36-39   3066   Robert Manwaring       Round Lake Hights  36   1:45:26.5     19:20.6
   67       11 M 30-32   3782   Erik Enyedy            Chicago  IL        32   1:45:29.2     19:23.4
   68        8 M 27-29   3409   Chad Wilson            West Allis  WI     27   1:45:33.3     19:27.5
   69        8 M 18-20   3199   Kc McCauley            Marshfield  WI     19   1:45:34.7     19:28.9
   70        9 M 27-29   3120   Shane Swanson          Willmar  MN        27   1:46:03.1     19:57.3
   71       11 M 33-35   3026   Jack Nielsen           Racine  WI         34   1:46:30.5     20:24.6
   72       12 M 30-32   3794   Dwight Hill            Wheaton  IL        31   1:46:35.7     20:29.9
   73        9 M 18-20   3255   Joe Hicks              Sheboygan  WI      18   1:46:40.5     20:34.6
   74       10 M 27-29   3850   Michael Schmalandt     Lisle  IL          27   1:46:51.5     20:45.7
   75       10 M 18-20   3451   Andy Skarda            Denmark  WI        19   1:46:52.5     20:46.7
   76        9 M 24-26   3069   Troy Noel              Kaukauna  WI       26   1:47:01.4     20:55.6
   77       11 M 18-20   3767   Greg Cribb             Green Bay  WI      20   1:47:05.1     20:59.3
   78       11 M 27-29   3333   Peter Stinski          Neenah  WI         29   1:47:08.3     21:02.4
   79        4 M 12-14   3235   Cole House             Oneida  WI         12   1:47:21.7     21:15.9
   80        3 M 40-44   3081   Curt Allison           West Bend  WI      43   1:47:54.3     21:48.4
   81       10 M 24-26   3096   Chad Lane              Rockford  IL       26   1:47:54.6     21:48.8
   82        5 M 36-39   3275   Michael Frank          Oconomowoc  WI     37   1:48:00.4     21:54.6
   83        6 M 36-39   3176   Tim Borgmann           Rockford  IL       39   1:48:04.7     21:58.8
   84       12 M 33-35   3036   Tony Gindt             Stevens Point  WI  33   1:48:06.7     22:00.9
   85       12 M 18-20   3142   Ryan Goemans           Green Bay  WI      18   1:48:10.5     22:04.6
   86        1 M 50-59   3170   Paul Manley            Madison  WI        51   1:48:17.0     22:11.1
   87       13 M 21-23   3322   Eric Michaels          Madison  WI        21   1:48:17.6     22:11.8
   88       13 M 18-20   3398   Joshua North           Brookfield  WI     20   1:48:23.0     22:17.1
   89       12 M 27-29   3755   James Buddenbaum       Wilmette  IL       28   1:48:33.2     22:27.4
   90        4 M 40-44   3040   John Liske             Medford  WI        43   1:48:38.2     22:32.3
   91        7 M 36-39   3852   Curt Villadsen         Kildeer  IL        38   1:49:05.1     22:59.2
   92       14 M 21-23   3798   Joshua Eldridge        Lombard  IL        23   1:49:10.0     23:04.1
   93       13 M 27-29   3754   Craig Kloeppel         Wauwatosa  WI      27   1:49:10.2     23:04.3
   94       11 M 24-26   3014   Chad Corrigan          Appleton  WI       26   1:49:23.9     23:18.1
   95       13 M 33-35   3008   Dan Schneider          Oak Creek  WI      34   1:49:40.4     23:34.5
   96       14 M 33-35   3775   Bradley Giesel         Madison  WI        35   1:49:40.8     23:34.9
   97       14 M 18-20   3306   Brad Francisco         Green Bay  WI      20   1:49:45.1     23:39.2
   98        1 M 45-49   3249   Randy Pallex           Green Bay  WI      47   1:49:55.5     23:49.7
   99       15 M 21-23   3214   Ronald Knutowski       Cross Plains  WI   23   1:50:25.6     24:19.7
  100        2 M 45-49   3431   Gary Bender            Lindenhurst  IL    47   1:50:25.6     24:19.7

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  101        8 M 36-39   3769   Sean Shields           Milwaukee  WI      37   1:50:34.4     24:28.5
  102       13 M 30-32   3095   Alex Schremp           Rockford  IL       30   1:50:37.4     24:31.5
  103       14 M 27-29   3855   Jason Carter           Waukesha  WI       29   1:50:46.3     24:40.4
  104       12 M 24-26   3182   Byron Huson            Milwaukee  WI      24   1:50:50.1     24:44.3
  105       15 M 27-29   3818   Jack Thompson          Antioch  IL        27   1:50:53.4     24:47.6
  106       14 M 30-32   3369   Scott Beduhn           Appleton  WI       30   1:51:08.6     25:02.7
  107        4 M 15-17   3051   Nick Lemke             Fond Du Lac  WI    17   1:51:20.3     25:14.4
  108       13 M 24-26   3763   Darren Haag            Black River Falls  25   1:51:27.6     25:21.8
  109        5 M 40-44   3250   Jack Gresmer           Carpentersville  IL42   1:51:28.6     25:22.7
  110        5 M 15-17   3400   Mike Eckert            Sturgeon Bay  WI   17   1:51:36.9     25:31.1
  111       15 M 18-20   3351   Daniel Toshner         Waterford  WI      19   1:51:41.4     25:35.6
  112       15 M 30-32   3336   Ray Nelson             Mc Henry  IL       30   1:51:57.8     25:51.9
  113       16 M 27-29   3311   Richard McCaleb        Palatine  IL       27   1:52:02.3     25:56.5
  114        6 M 40-44   3106   Jay Graupp             Milwaukee  WI      40   1:52:04.6     25:58.8
  115        9 M 36-39   3012   Jeff Gantz             De Pere  WI        38   1:52:04.9     25:59.1
  116       14 M 24-26   3436   Frederic Ruebl         Malone  WI         24   1:52:12.0     26:06.2
  117        6 M 15-17   3464   Rick Oberst            Waukesha  WI       16   1:52:20.4     26:14.6
  118       15 M 33-35   3779   John Miller            Middleton  WI      35   1:52:30.5     26:24.7
  119       17 M 27-29   3293   Eric Buzza             Wisconsin Rapids  W28   1:52:31.2     26:25.3
  120        7 M 40-44   3761   Steven Humphrey        Dixon  IL          42   1:52:53.3     26:47.5
  121       10 M 36-39   3423   Bill Colvin            Appleton  WI       37   1:53:04.2     26:58.3
  122        7 M 15-17   3146   Joe Willis             Westby  WI         16   1:53:20.9     27:15.1
  123        8 M 15-17   3375   Tim Cisler             Wauwatosa  WI      16   1:53:26.4     27:20.6
  124        8 M 40-44   3046   Tim Montee             Sturgeon Bay  WI   40   1:53:27.6     27:21.7
  125        9 M 15-17   3421   John Henry             Beaver Dam  WI     16   1:53:30.5     27:24.7
  126       16 M 18-20   3016   Jason Dionne           Neenah  WI         20   1:53:34.8     27:29.0
  127       15 M 24-26   3141   Todd Steif             Shawano  WI        24   1:53:39.2     27:33.4
  128       16 M 21-23   3344   Nathan Wolfe           Rothschild  WI     21   1:53:41.3     27:35.4
  129       17 M 21-23   3310   Michael Morris         Onalaska  WI       22   1:53:47.6     27:41.7
  130       18 M 21-23   3828   Jim Bassett            Sycamore  IL       22   1:54:19.5     28:13.6
  131        5 M 12-14   3768   Scott Keeler           Cumberland  WI     14   1:54:31.0     28:25.1
  132       18 M 27-29   3449   Philip Taylor          Green Bay  WI      29   1:54:43.0     28:37.2
  133       19 M 21-23   3225   Chris Dewsnap          De Pere  WI        22   1:54:47.2     28:41.4
  134        1 M  9-11   3461   Participant  3461                          9   1:54:50.4     28:44.5
  135        2 M  9-11   3836   Participant  3836                          9   1:55:08.8     29:03.0
  136       11 M 36-39   3079   Guy Archambeau         Appleton  WI       38   1:55:28.4     29:22.6
  137       10 M 15-17   3257   Abrahm Schwinn         Howards Grove  WI  15   1:55:29.1     29:23.2
  138       11 M 15-17   3457   Travis Tufte           Menasha  WI        16   1:55:45.1     29:39.3
  139       12 M 36-39   3837   John Mahr              Chicago  IL        36   1:56:01.7     29:55.8
  140       16 M 24-26   3757   Mike Bertram           Madison  WI        26   1:56:13.7     30:07.8
  141       19 M 27-29   3021   Ryan Edwards Bertrand  Normal  IL         28   1:56:35.4     30:29.6
  142       20 M 21-23   3361   Derik Losinger         La Crosse  WI      23   1:56:35.8     30:30.0
  143       21 M 21-23   3209   Jarred Cassady         Milwaukee  WI      23   1:56:39.0     30:33.1
  144       17 M 24-26   3834   Joel Richardson        Milwaukee  WI      26   1:56:49.1     30:43.3
  145       20 M 27-29   3343   Ritchie Greening       Appleton  WI       27   1:56:50.9     30:45.0
  146        6 M 12-14   3470   Dan Wisniewski         Greendale  WI      14   1:57:00.1     30:54.2
  147       17 M 18-20   3244   Ryan Pokorny           West Bend  WI      19   1:57:04.5     30:58.7
  148       18 M 18-20   3159   Chris Vandenhoven      Green Bay  WI      19   1:57:07.1     31:01.2
  149       12 M 15-17   3130   Ben Schimmelffennin    Appleton  WI       16   1:57:13.4     31:07.5
  150        7 M 12-14   3393   Brandon Mork           Eagle River  WI    14   1:57:17.3     31:11.5
  151        9 M 40-44   3447   Sam Tobias             Fond Du Lac  WI    44   1:57:28.1     31:22.2
  152       16 M 33-35   3139   Mark Hicks             Wauwatosa  WI      35   1:57:30.3     31:24.4
  153       16 M 30-32   3172   Art Coleman            Kenosha  WI        32   1:58:02.5     31:56.6
  154        2 M 50-59   3101   Chuck Melcher          Franksville  WI    59   1:58:03.9     31:58.1
  155       13 M 15-17   3789   Jake Freiberg          Waukesha  WI       17   1:58:25.7     32:19.9
  156       22 M 21-23   3100   Ryan Hamilton          Green Bay  WI      21   1:58:36.4     32:30.6
  157       21 M 27-29   3796   Brad Jenks             Gurnee  IL         28   1:58:40.3     32:34.5
  158       13 M 36-39   3128   Jack Buros             Cottage Grove  WI  38   1:58:41.0     32:35.1
  159       18 M 24-26   3426   Dave Butz              Middleton  WI      25   1:59:15.1     33:09.3
  160       19 M 24-26   3420   Brian Sunneman         La Crosse  WI      25   1:59:17.8     33:11.9
  161       17 M 30-32   3035   Scott Janssen          Appleton  WI       30   1:59:19.9     33:14.1
  162       19 M 18-20   3403   Preston Theler         La Crosse  WI      18   1:59:34.2     33:28.3
  163       22 M 27-29   3766   Bradley Harkness       Rockford  IL       27   1:59:39.7     33:33.8
  164       17 M 33-35   3127   Todd Bugnacki          Milwaukee  WI      35   1:59:48.1     33:42.2
  165       23 M 21-23   3099   Ryan White             Fond Du Lac  WI    23   1:59:55.5     33:49.7
  166       14 M 36-39   3013   Jay Labecki            Milwaukee  WI      36   2:00:14.4     34:08.5
  167       14 M 15-17   3424   Jamie Morton           Whitefish Bay  WI  17   2:00:46.0     34:40.1
  168       15 M 15-17   3334   Rob Oberrbeck          Wauwatosa  WI      17   2:01:02.0     34:56.1
  169       15 M 36-39   3204   Scott Palmersheim      West Allis  WI     38   2:01:04.9     34:59.0
  170        3 M 45-49   3221   David Schlieder        Sheboygan  WI      47   2:01:06.6     35:00.8
  171       20 M 24-26   3038   Bradley Byrge          Franklin  WI       26   2:01:12.6     35:06.7
  172       24 M 21-23   3118   Ryan Shiroma           Madison  WI        23   2:01:17.0     35:11.1
  173       16 M 15-17   3425   Michael Bently         Whitefish Bay  WI  17   2:02:02.7     35:56.9
  174       20 M 18-20   3788   Ben Katsma             Plymouth  WI       20   2:02:09.6     36:03.7
  175        4 M 45-49   3467   Jefferey Hagen         Pewaukee  WI       45   2:02:13.7     36:07.9
  176        8 M 12-14   3790   Michael Sherer         Winngtka  IL       14   2:02:15.1     36:09.3
  177        5 M 45-49   3187   Dennis Fermenich       New Berlin  WI     49   2:02:20.0     36:14.1
  178        9 M 12-14   3073   Evan Kuehl             Oregon  WI         14   2:02:20.7     36:14.8
  179        3 M 50-59   3064   Martin Green           Lake Villa  IL     52   2:02:38.1     36:32.3
  180       21 M 24-26   3771   Tom Tysver             Eau Claire  WI     25   2:02:54.1     36:48.3
  181       10 M 40-44   3338   John Dabbeekeh         Zion  IL           42   2:03:11.9     37:06.1
  182       17 M 15-17   3256   Isaiah Schwinn         Howards Grove  WI  17   2:03:30.6     37:24.8
  183       18 M 15-17   3023   David Kitkowski        Reedsburg  WI      16   2:03:58.6     37:52.7
  184       18 M 30-32   3822   Thomas Williams        Chicago  IL        30   2:03:59.3     37:53.5
  185       23 M 27-29   3443   Richard Todd           Chicago  IL        27   2:04:09.6     38:03.7
  186       18 M 33-35   3011   Michael Follen         Wisconsin Rapids  W35   2:04:12.3     38:06.4
  187       19 M 30-32   3762   Clark Nichols          Chicago  IL        31   2:04:20.5     38:14.6
  188       19 M 15-17   3287   Christopher Waraxa     Germantown  WI     15   2:04:23.2     38:17.4
  189       19 M 33-35   3772   Doug Braun             Downers Grove  IL  35   2:04:27.9     38:22.0
  190       20 M 33-35   3773   John Mallory           Plainfeild  IL     33   2:04:29.1     38:23.2
  191       16 M 36-39   3854   D. J Burns             Des Plaines  WI    38   2:04:34.2     38:28.4
  192       24 M 27-29   3216   Mathew Klam            Monona  WI         29   2:04:43.6     38:37.8
  193       21 M 33-35   3847   Guy McDermott          Kildeer  IL        34   2:04:49.5     38:43.6
  194       21 M 18-20   3299   Craig Buechel          Milwaukee  WI      20   2:04:50.4     38:44.6
  195       20 M 30-32   3037   Tad Bruckner           Madison  WI        31   2:05:09.4     39:03.6
  196       11 M 40-44   3791   Joseph Nadolski        Milwaukee  WI      40   2:05:38.8     39:32.9
  197       12 M 40-44   3337   Eric Kuhagen           Theinsville  WI    41   2:06:41.4     40:35.5
  198       13 M 40-44   3397   Dave North             Brookfield  WI     43   2:07:01.3     40:55.4
  199       21 M 30-32   3848   Lew Mangin             Madison  WI        30   2:07:49.6     41:43.7
  200       14 M 40-44   3188   Ron Suess              Appleton  WI       42   2:07:53.6     41:47.7

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  201       25 M 27-29   3143   Tony Froelich          Green Bay  WI      27   2:08:26.2     42:20.3
  202       17 M 36-39   3840   Walter Lutz            Elgin  IL          39   2:08:26.5     42:20.6
  203       22 M 24-26   3434   Leon Baumann           Milwaukee  WI      25   2:08:26.7     42:20.8
  204       22 M 33-35   3283   David Kowalczuk        Delavan  WI        34   2:08:37.0     42:31.1
  205       23 M 33-35   3124   Allen Brunner          West Allis  WI     35   2:08:39.3     42:33.4
  206       18 M 36-39   3325   Robert Hofmann         Milwaukee  WI      37   2:08:41.1     42:35.2
  207        4 M 50-59   3034   Stephen Blank          Neenah  WI         51   2:08:41.5     42:35.6
  208       26 M 27-29   3109   Jim Batchelder         Milwaukee  WI      27   2:08:50.1     42:44.3
  209       27 M 27-29   3231   Chad Friedli           Appleton  WI       29   2:08:56.2     42:50.3
  210       19 M 36-39   3408   Joseph Lucey           Franklin  WI       37   2:09:07.2     43:01.3
  211       23 M 24-26   3455   Kyle Van Guilder       La Crosse  WI      25   2:09:20.4     43:14.6
  212       20 M 15-17   3140   Jason Fleischfresser   Peshtigo  WI       17   2:09:29.0     43:23.1
  213       24 M 33-35   3230   Russell Jobs           Milwaukee  WI      35   2:09:33.7     43:27.8
  214       22 M 30-32   3329   Ken Petrikat           Wauwatosa  WI      31   2:09:50.8     43:44.9
  215       25 M 21-23   3856   Mike Kochaw            Mc Henry  IL       22   2:09:52.3     43:46.4
  216       21 M 15-17   3795   Joe Farris             Dekalb  IL         17   2:09:55.9     43:50.0
  217       24 M 24-26   3088   Vincent Purpero        Milwaukee  WI      26   2:10:40.0     44:34.1
  218       25 M 33-35   3015   Bob Schmitt            Milwaukee  WI      35   2:10:49.0     44:43.1
  219       23 M 30-32   3217   Erik Grotbeck          Madison  WI        30   2:10:52.8     44:46.9
  220       10 M 12-14   3297   Joshua Schwinn         Howards Grove  WI  13   2:11:10.5     45:04.6
  221       24 M 30-32   3269   Troy Olm               Madison  WI        32   2:11:16.7     45:10.8
  222       15 M 40-44   3441   Scott Steinberg        Green Bay  WI      44   2:11:40.9     45:35.1
  223       22 M 18-20   3753   Nick Sandoval          Milwaukee  WI      18   2:12:18.1     46:12.2
  224       16 M 40-44   3061   Tony Zbichorski        Racine  WI         41   2:12:27.9     46:22.0
  225        6 M 45-49   3844   Dennis Oibrien         Lake Bluff  IL     48   2:12:48.6     46:42.7
  226       22 M 15-17   3328   Christopher Last       Oshkosh  WI        15   2:13:13.6     47:07.8
  227       26 M 33-35   3251   Michael Prange         Sheboygan  WI      33   2:13:24.4     47:18.6
  228        5 M 50-59   3157   Peter Klein            Mishicot  WI       50   2:13:49.6     47:43.7
  229        7 M 45-49   3783   Richard Palmer         Walworth  WI       49   2:14:35.5     48:29.6
  230        8 M 45-49   3412   Ben Beaird             Plymouth  WI       49   2:14:43.5     48:37.6
  231       20 M 36-39   3824   Steven Drecoll         Mundelein  IL      39   2:14:52.0     48:46.2
  232       25 M 24-26   3175   Joe Kuntz              Delavan  WI        24   2:15:31.8     49:26.0
  233       26 M 24-26   3792   Eric Maresh            Colgate  WI        26   2:16:11.0     50:05.2
  234       27 M 24-26   3842   Marc Lowry             Paris  IL          24   2:16:34.0     50:28.2
  235        1 M 60-99   3366   Don Howell             Burlington  WI     60   2:17:01.6     50:55.8
  236       28 M 27-29   3781   Mone Keo               Ecgin  IL          28   2:17:26.7     51:20.9
  237       23 M 15-17   3363   Jason Blacken          Madison  WI        16   2:18:31.8     52:26.0
  238       26 M 21-23   3843   Jeff Doebert           Milwaukee  WI      22   2:18:46.9     52:41.0
  239       17 M 40-44   3774   Mark Petterson                            41   2:20:01.5     53:55.6
  240       27 M 33-35   3068   Mike Cissne            Hartland  WI       33   2:20:14.8     54:08.9
  241       29 M 27-29   3265   Lee Gettelfinger       Brown Deer  WI     29   2:20:43.8     54:38.0
  242        9 M 45-49   3797   Dave Oberst            Waukesha  WI       46   2:20:47.5     54:41.7
  243       21 M 36-39   3313   Paul Kuske             New London  WI     38   2:20:50.1     54:44.3
  244       18 M 40-44   3087   Burrus Williams        Waukesha  WI       44   2:20:54.7     54:48.9
  245       22 M 36-39   3751   Tim Peters             Mundelein  IL      36   2:23:29.1     57:23.3
  246       23 M 36-39   3086   Michael Borchardt      Saukville  WI      39   2:26:42.5   1:00:36.7
  247       25 M 30-32   3150   Tom Reppen             Stoughton  WI      32   2:27:17.9   1:01:12.1
  248       28 M 24-26   3252   Jeff Brunner           West Allis  WI     26   2:27:25.0   1:01:19.2
  249       29 M 24-26   3335   Eric Luehrsen          Madison  WI        24   2:27:50.0   1:01:44.2
  250       30 M 24-26   3239   Mark Balkenende        Wheeling  IL       25   2:32:39.9   1:06:34.0
  251       30 M 27-29   3279   Chris Hibben           Oshkosh  WI        27   2:35:37.8   1:09:31.9
  252       31 M 27-29   3284   Patrick McGinley       Glendale  WI       29   2:38:49.8   1:12:43.9
  253       10 M 45-49   3286   Douglas Waraxa         Germantown  WI     45   2:39:06.5   1:13:00.6
  254       26 M 30-32   3261   Clyde Nead             Sun Prairie  WI    32   2:54:55.4   1:28:49.5

Female Overall Finish List

Overall Age Group Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 1 F 36-39 4056 Jenel Harris Winona MN 36 1:47:57.2 0:00.0 2 1 F 27-29 4032 Jody Hollenbeck Chicago IL 28 1:49:41.0 1:43.8 3 1 F 24-26 4028 Christina Betz Janesville WI 26 1:55:27.9 7:30.7 4 1 F 30-32 4001 Kelly Mittelstaedt Madison WI 30 1:57:13.8 9:16.6 5 2 F 36-39 4130 June Lallas Palatine IL 36 1:58:06.6 10:09.4 6 1 F 12-14 4002 Holly Liske Medford WI 14 2:00:28.9 12:31.7 7 1 F 40-44 4003 Paula Liske Medford WI 40 2:01:44.5 13:47.2 8 2 F 27-29 4049 Amy Giuffre Whitefish Bay WI 28 2:02:22.6 14:25.4 9 2 F 24-26 4128 Helen Mispadden Chicago IL 24 2:03:25.1 15:27.9 10 3 F 24-26 4029 Kimberly Hjemvick Appleton WI 26 2:05:20.8 17:23.6 11 2 F 30-32 4036 Melissa Putzer Oshkosh WI 30 2:06:03.1 18:05.8 12 1 F 21-23 4065 Christine Miller Madison WI 23 2:07:35.2 19:38.0 13 1 F 18-20 4042 Erin Freeberg Green Bay WI 19 2:08:21.6 20:24.4 14 3 F 27-29 4048 Michele Schulze Verona WI 28 2:10:27.3 22:30.1 15 2 F 40-44 4133 Wendy McIntosh Highland Park IL 42 2:12:52.6 24:55.4 16 2 F 21-23 4131 Sabrina Coleman Dixon IL 22 2:13:56.1 25:58.9 17 4 F 24-26 4024 Laura Skrzeczkoski Madison WI 24 2:14:38.2 26:41.0 18 5 F 24-26 4019 Becky Blaschka Sun Prairie WI 26 2:14:50.1 26:52.8 19 4 F 27-29 4023 Keena Hilsberg Green Bay WI 28 2:16:00.4 28:03.1 20 1 F 45-49 4020 Sheila McGuirk Madison WI 48 2:17:21.4 29:24.2 21 2 F 18-20 4045 Lindsey Cover Plover WI 20 2:19:58.1 32:00.9 22 6 F 24-26 4127 Sara Stanford Plainfeild IL 26 2:24:18.3 36:21.1 23 2 F 45-49 4010 Sigorney Pfeiffer Milwaukee WI 45 2:27:15.9 39:18.7 24 7 F 24-26 4006 Cece Berger Appleton WI 25 2:28:31.9 40:34.7 25 1 F 15-17 4051 Jenna Lange La Crosse WI 17 2:32:49.7 44:52.5 26 2 F 15-17 4047 Stacey Swanson Durand IL 17 2:35:29.7 47:32.5 27 3 F 30-32 4037 Laura Kowalczuk Delavan WI 30 2:36:06.0 48:08.8 28 3 F 40-44 4034 Diane Schleicher Racine WI 43 2:43:52.0 55:54.7 29 4 F 40-44 4015 Gretchen Montee Sturgeon Bay WI 42 2:48:42.7 1:00:45.5 30 4 F 30-32 4046 Kathy Phythyon Madison WI 31 3:08:42.7 1:20:45.4 *Overall place among gender only