BelGioioso Elite Series Results WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Expert

WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Expert

Male Overall Finish List

June 25, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1    ***** M 15-18      6   Tristan Schocten       Sheboygan  WI      18   1:43:40.2      0:00.0
    2    ***** M 19-23    103   Brian Eppen            Fountain  MN       22   1:44:01.8      0:21.6
    3    ***** M 24-34      3   Michael Spiro          Sheboygan  WI      32   1:44:20.4      0:40.2
    4    ***** M 35-99     55   Kory Nauta             Waukegan  IL       38   1:44:28.1      0:47.9
    5    ***** M 15-18     95   Justin Rinehart        Mankato  WI        17   1:45:40.4      2:00.2
    6    ***** M 24-34     26   Jay Garkey             Freeport  IL       25   1:46:16.8      2:36.6
    7    ***** M 19-23    280   Thomas Miller          Plymouth  MN       19   1:47:27.9      3:47.7
    8    ***** M 15-18     46   Brian Schaning         Sheboygan  WI      18   1:47:35.0      3:54.8
    9    ***** M 24-34     80   Justin Henkel          Sheboygan  WI      24   1:48:58.7      5:18.5
   10    ***** M 35-99     15   Todd Mc Fadden         Coon Rapids  MN    36   1:49:18.9      5:38.7
   11        1 M 24-34      7   Tim Drankus            West Allis  WI     24   1:49:46.0      6:05.8
   12        1 M 19-23     34   Justin Salzmann        Stevens Point  WI  23   1:50:21.8      6:41.6
   13        2 M 24-34     17   James Lennon           Elkhart Lake  WI   25   1:50:22.8      6:42.6
   14        3 M 24-34    284   Eli Mercer             Crete  IL          24   1:50:31.5      6:51.2
   15        4 M 24-34    289   Rob Kelley             Geneva  IL         33   1:51:17.1      7:36.9
   16        5 M 24-34     68   David Haase            Fond Du Lac  WI    33   1:51:46.5      8:06.3
   17        6 M 24-34     16   Mark Ocski             Neenah  WI         31   1:51:55.2      8:15.0
   18        7 M 24-34     45   Jeff McNamee           Ashippun  WI       28   1:52:02.1      8:21.9
   19        8 M 24-34     39   Erick Marcheschi       Lindenhurst  IL    32   1:52:05.6      8:25.4
   20        1 M 35-99      8   Scott Cole             Stevens Point  WI  36   1:52:07.3      8:27.1
   21        9 M 24-34    100   Mike Roberts           Wheaton  IL        33   1:52:11.6      8:31.4
   22       10 M 24-34    291   Christopher Johnson    Sterling  IL       29   1:52:35.3      8:55.1
   23        2 M 19-23    281   Cody Van Overbeke      Marshall  MN       20   1:52:49.3      9:09.1
   24       11 M 24-34     14   Jonathan Lawrence      Madison  WI        32   1:53:05.1      9:24.9
   25       12 M 24-34    287   Mike James             Arlington Hts  IA  28   1:53:28.8      9:48.6
   26       13 M 24-34     40   Andrew Jennings        Appleton  WI       30   1:53:40.0      9:59.8
   27       14 M 24-34     10   Ray Follen             Wisconsin Rapids  W31   1:53:48.1     10:07.9
   28        2 M 35-99    101   James Smith            Mukwonago  WI      38   1:54:32.2     10:52.0
   29        3 M 19-23     11   Nick Martin            Whitewater  WI     21   1:54:44.9     11:04.7
   30        3 M 35-99     62   Bob Weintz             Lake Geneva  WI    36   1:55:03.9     11:23.7
   31        4 M 19-23      5   Ben Anderson           Windsor  WI        22   1:55:22.8     11:42.6
   32       15 M 24-34     28   Steve Forss            Rockford  IL       33   1:56:23.9     12:43.6
   33        4 M 35-99    285   Chris Lombardo         Island Lake  IL    36   1:56:25.7     12:45.5
   34        5 M 19-23     73   David Kay              Casco  WI          22   1:57:05.5     13:25.3
   35        6 M 19-23     18   Justen Stracy          Oshkosh  WI        20   1:57:46.0     14:05.8
   36       16 M 24-34     32   Josh Barrett           Whitewater  WI     29   1:58:28.1     14:47.9
   37       17 M 24-34    102   Jim Holmes             Lentral City  IA   25   1:58:39.1     14:58.9
   38       18 M 24-34     35   Jason Weiand           St Paul  MN        25   1:58:47.0     15:06.8
   39        5 M 35-99     53   Jim Peterson           Edgerton  WI       42   1:58:51.1     15:10.9
   40       19 M 24-34     21   Ian Stanford           Winona  MN         28   1:59:02.2     15:22.0
   41       20 M 24-34     38   Jesse Haynes           Phillips  WI       28   1:59:05.1     15:24.9
   42       21 M 24-34    279   Chad Boyles            Brookfield  WI     31   1:59:09.7     15:29.5
   43       22 M 24-34     69   Craig Kuhfuss          Sheboygan  WI      31   1:59:46.7     16:06.5
   44        7 M 19-23     97   Brian Thompson         Baraboo  WI        20   2:00:06.7     16:26.5
   45        8 M 19-23     25   Joseph Shanahan        Fond Du Lac  WI    23   2:00:33.0     16:52.8
   46       23 M 24-34     71   Michael Pecore         Menasha  WI        27   2:00:34.8     16:54.5
   47        9 M 19-23     74   Brian Schwaccer        Plymouth  WI       21   2:01:14.3     17:34.1
   48       24 M 24-34     76   Bill Miller            Waukesha  WI       31   2:01:23.2     17:43.0
   49       25 M 24-34     22   Jason Dregert          Madison  WI        28   2:01:40.6     18:00.3
   50       26 M 24-34    293   Robert Schrank         Gurnee  IL         32   2:02:54.1     19:13.9
   51       27 M 24-34    288   Derrick Fluegge        Oakpark  IL        33   2:03:00.3     19:20.1
   52       28 M 24-34     33   Nick Ginster           Milwaukee  WI      27   2:04:04.5     20:24.2
   53       29 M 24-34     72   Jeff Abitz             Appleton  WI       32   2:04:40.3     21:00.1
   54        6 M 35-99    273   Bill Mick              Dixon  IL          36   2:05:45.9     22:05.6
   55       30 M 24-34    292   Mat Bostelman          Sterling  IL       26   2:07:14.9     23:34.7
   56       31 M 24-34     75   John Aguirre           Oakdale  MN        25   2:09:20.1     25:39.9
   57       32 M 24-34    290   Bill Schneider         Waucoda  IL        34   2:09:25.1     25:44.8
   58       33 M 24-34    270   Zach Stanford          Plainfeild  IL     27   2:13:56.8     30:16.6
   59       10 M 19-23     87   Jeff CorMacK           Arvada  CO         21   2:16:01.3     32:21.1
   60       34 M 24-34    286   Brad Dash              Geneva  IL         27   2:21:53.1     38:12.9
   61       35 M 24-34    269   Adam Matson            Plainfeild  IL     27   2:24:09.1     40:28.9
   62       36 M 24-34    271   Brad Altergott         Valders  WI        29   2:24:39.5     40:59.3
   63        7 M 35-99    272   Bob Unzicker           Arlington Heights  39   2:32:29.5     48:49.3

Female Overall Finish List

Overall Age Group Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 ***** F 24-34 501 Danalyn Rayner Madison WI 29 1:34:43.5 0:00.0 2 ***** F 24-34 518 Shelly Dohlby Lisle IL 27 1:34:48.7 0:05.1 3 ***** F 24-34 522 Joanie Burns Waukesha WI 30 1:38:02.0 3:18.5 4 1 F 24-34 526 Samantha Kaplan Madison WI 33 1:40:55.4 6:11.9 5 2 F 24-34 503 Rebecca Cleveland Green Bay WI 29 1:42:04.0 7:20.4 6 3 F 24-34 508 Susan Juedes Sun Prarie WI 27 1:43:35.7 8:52.1 7 1 F 15-23 521 Kristy Kane Dekalb IL 21 1:44:54.5 10:10.9 8 4 F 24-34 506 Pamela Patterson Waukesha WI 33 1:44:58.5 10:14.9 9 5 F 24-34 511 Tamela Gabrielse Elkhart Lake WI 28 1:45:34.3 10:50.7 10 1 F 35-99 516 Monique Karlen Madison WI 37 1:49:12.5 14:28.9 11 6 F 24-34 509 Molly Windorski Milwaukee WI 26 1:55:27.0 20:43.4 *Overall place among gender only