Bontrager Comp Series Results WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Comp

WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Comp

Overall Finish List

June 25, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 14-18   1015   Seth Lenss             Luxemburg  WI      16   1:21:33.2      0:00.0
    2        2 M 14-18   1377   John Devine            Dixon  IL          15   1:22:37.4      1:04.2
    3        1 M 19-25   1401   Dan Eberhart           Woodstock  IL      24   1:23:54.0      2:20.7
    4        3 M 14-18   1078   Caleb Thompson         Plymouth  WI       17   1:25:45.3      4:12.0
    5        1 M 30-34   1232   Petar Tomich           Appleton  WI       30   1:25:57.1      4:23.9
    6        2 M 30-34   1097   Greg Blake             Deerfield  IL      30   1:26:40.1      5:06.8
    7        1 M 35-39   1393   Steve Kilibarda        Brooklyn Center  MN35   1:26:44.0      5:10.8
    8        1 M 45-99   2002   Larry Swanson          Loves Park  IL     49   1:27:02.7      5:29.5
    9        2 M 19-25   1389    Hans Kaufenberg       Hinckley  IL       21   1:27:19.9      5:46.6
   10        2 M 35-39   1033   Jeffrey Sympson        Rockford  IL       38   1:27:20.8      5:47.6
   11        3 M 19-25   1104   Jordan Roessingh       Green Bay  WI      19   1:27:23.8      5:50.5
   12        1 M 26-29   1127   Mike Budd              Appleton  WI       28   1:27:36.4      6:03.2
   13        3 M 30-34   1123   Jeff Dohlby            Lisle  IL          30   1:28:38.8      7:05.5
   14        4 M 19-25   1050   Ryan Rollins           Sherwood  WI       24   1:28:41.4      7:08.1
   15        5 M 19-25   1165   Aaron Bland            Westby  WI         19   1:29:04.7      7:31.4
   16        6 M 19-25   1116   Josh Bushland          Chippewa Falls  WI 19   1:29:32.0      7:58.7
   17        7 M 19-25   1140   Conrad Tufte           Menasha  WI        20   1:29:47.7      8:14.5
   18        8 M 19-25   1066   Scott Grosz            West Bend  WI      19   1:30:15.9      8:42.6
   19        1 M 40-44   1022   Chuck Strauss          Waukesha  WI       41   1:30:20.4      8:47.2
   20        2 M 26-29   1084   Michael Hudson         West Allis  WI     28   1:30:22.6      8:49.3
   21        4 M 30-34   1057   Mike Arft              Appleton  WI       32   1:30:23.4      8:50.1
   22        5 M 30-34   1158   Rob Boldt              Sheboygan  WI      32   1:30:27.4      8:54.1
   23        3 M 35-39   1373   Christopher Sheppard   Indianapolis  IN   36   1:30:44.6      9:11.3
   24        9 M 19-25   1154   Scott Rassier          Deephaven  MN      22   1:30:55.8      9:22.5
   25        6 M 30-34   1189   Robert Byrne           South Beloit  IL   34   1:31:27.3      9:54.1
   26       10 M 19-25   1168   Kevin Last             Oshkosh  WI        19   1:31:38.1     10:04.8
   27        3 M 26-29   1088   Rob Brugman            Milwaukee  WI      27   1:31:54.4     10:21.2
   28        4 M 14-18   1147   Reed Doerr             Westby  WI         18   1:32:12.1     10:38.8
   29       11 M 19-25   1380   Brian Deutschendorf    Geneva  IL         20   1:32:29.7     10:56.5
   30       12 M 19-25   1085   Ryan Mihm              Sheboygan  WI      22   1:32:38.9     11:05.6
   31        7 M 30-34   1052   Aaron Blalek           Manitowoc  WI      31   1:32:53.3     11:20.0
   32       13 M 19-25   1166   Scott Mayoutz          Thiensville  WI    20   1:32:59.4     11:26.1
   33        4 M 26-29   1399   Bryon Kozak            St. Francis  WI    26   1:33:07.9     11:34.6
   34        8 M 30-34   1186   Steve Christides       West Chicago  IL   33   1:33:16.7     11:43.4
   35        4 M 35-39   1375   Robert Schlegel        Janesville  WI     37   1:33:19.0     11:45.8
   36       14 M 19-25   1086   Travis Olson           Howards Grove  WI  22   1:33:29.9     11:56.6
   37        9 M 30-34   1171   Joe Stephens           Waterford  WI      32   1:33:33.8     12:00.6
   38       15 M 19-25   1133   Nathan Couer           Plover  WI         23   1:33:44.1     12:10.8
   39       16 M 19-25   1109   Dan Tess               Sheboygan  WI      22   1:33:47.6     12:14.3
   40       10 M 30-34   1402   Joseph Frost           Rockford  IL       32   1:33:49.1     12:15.9
   41        2 M 40-44   1386   Darin Steiner          Loves Park  IL     40   1:33:51.6     12:18.3
   42       11 M 30-34   1059   Brent Patterson        Waukesha  WI       32   1:34:02.7     12:29.4
   43       17 M 19-25   1012   Matthew Hebard         Milwaukee  WI      24   1:34:17.5     12:44.2
   44        5 M 14-18   1014   Peter Lindgren-Streic  Middleton  WI      16   1:34:22.2     12:49.0
   45       12 M 30-34   1039   Matt Gissibl           Wauwatosa  WI      30   1:34:26.8     12:53.5
   46       13 M 30-34   1082   Michael Beatty         Madison  WI        34   1:34:52.5     13:19.2
   47       18 M 19-25   1004   Ben Lutze              Whitewater  WI     22   1:34:57.2     13:23.9
   48        5 M 35-39   1019   Patrick Ryder          Janesville  WI     36   1:35:21.7     13:48.4
   49        6 M 14-18   1063   Ken Statz              Wisconsin Rapids  W17   1:35:23.4     13:50.1
   50       19 M 19-25   1044   Ryan Ruesch            Franklin  WI       25   1:35:31.5     13:58.3
   51        6 M 35-39   1138   Joe Henry              Warrenville  IL    37   1:35:35.9     14:02.6
   52       20 M 19-25   1079   Joel McCauley          Chicago  IL        24   1:35:42.1     14:08.9
   53       21 M 19-25   1391   John Shier             Menominee  MI      23   1:35:59.1     14:25.9
   54        7 M 35-39   1035   Kent Wenger            Madison  WI        38   1:36:02.1     14:28.8
   55        3 M 40-44   1179   Don Hiles              Champaign  IL      42   1:36:14.0     14:40.8
   56       22 M 19-25   1167   Nathan Baker           Whitewater  WI     24   1:36:26.5     14:53.3
   57        5 M 26-29   1051   Harlan Larson          West Allis  WI     29   1:36:29.9     14:56.7
   58        7 M 14-18   1038   Eric Perkins           Blue Mounds  WI    17   1:36:33.8     15:00.6
   59        4 M 40-44   1388   Brian Smith            Hartland  WI       42   1:36:47.7     15:14.4
   60        8 M 14-18   1164   Sunny Willis           Westby  WI         18   1:36:49.8     15:16.5
   61       23 M 19-25   1009   Matt Miller            Marinette  WI      22   1:36:51.5     15:18.3
   62        6 M 26-29   1131   Erich Hartman          Stevens Point  WI  27   1:36:53.1     15:19.8
   63       24 M 19-25   1200   Jamie Roberts          Green Bay  WI      25   1:37:18.3     15:45.0
   64        9 M 14-18   1143   Adam Biwan             Kiel  WI           15   1:37:24.0     15:50.7
   65        7 M 26-29   1376   Eric Gebhardt          Chicago  IL        27   1:37:26.9     15:53.7
   66        8 M 26-29   1069   Steve Rowntree         Minneapolis  MN    29   1:37:33.4     16:00.1
   67        9 M 26-29   1284   Carlos Degroot         Green Bay  WI      28   1:37:35.0     16:01.8
   68        5 M 40-44   1372   David Peck             Lake Forest  IL    44   1:37:35.8     16:02.6
   69        8 M 35-39   1114   Chris Huffman          Neenah  WI         35   1:37:55.1     16:21.8
   70       14 M 30-34   1067   Chris Hammer           Darien  IL         34   1:38:15.4     16:42.2
   71       10 M 26-29   1073   Marshall Colley        Janesville  WI     27   1:38:20.4     16:47.1
   72       15 M 30-34   1390   Michael Mayer          Watertown  WI      33   1:38:38.3     17:05.0
   73       11 M 26-29   1036   Shad Young             Milwaukee  WI      26   1:39:02.2     17:28.9
   74        9 M 35-39   1137   Rob Sleger             Milwaukee  WI      36   1:39:03.0     17:29.7
   75        6 M 40-44   1007   Leo Phelps             Stevens Point  WI  42   1:39:05.6     17:32.3
   76        2 M 45-99   2055   Jim Vanness            Freeport  IL       52   1:39:13.6     17:40.4
   77       16 M 30-34   1378   Michael Walter         Lincoln  NE        30   1:39:15.6     17:42.4
   78       17 M 30-34   1142   Randy Wegener          Plymouth  WI       31   1:39:21.9     17:48.6
   79       18 M 30-34   1054   Keith Russell          Sheboygan  WI      33   1:39:35.4     18:02.2
   80       10 M 14-18   1118   Justin Brewster        Eagle River  WI    16   1:39:42.3     18:09.1
   81       10 M 35-39   1394   Danny Warner           Warner  IL         39   1:40:06.3     18:33.0
   82        7 M 40-44   1026   Michael Wodyn          Amherst Jct  WI    42   1:40:08.7     18:35.4
   83        8 M 40-44   1111   Craig Watson           Stevens Point  WI  41   1:40:13.9     18:40.6
   84        3 M 45-99   2010   Tom Ries               Sheboygan  WI      48   1:40:17.8     18:44.6
   85        9 M 40-44   1087   John Timm              Germantown  WI     43   1:40:19.4     18:46.2
   86        4 M 45-99   2001   James Grant            Fountain City  WI  52   1:40:31.5     18:58.2
   87       25 M 19-25   1083   Erich Ponath           Sheboygan  WI      22   1:40:40.9     19:07.7
   88       12 M 26-29   1169   Jonathan Zylstra       Milwaukee  WI      29   1:40:55.8     19:22.5
   89       19 M 30-34   1119   David Reddington       Madison  WI        34   1:41:10.4     19:37.2
   90       20 M 30-34   1374   Chris Clark            Barrington  IL     30   1:41:16.2     19:43.0
   91       11 M 14-18   1125   John Zittlow           Bonduel  WI        17   1:41:17.8     19:44.5
   92       10 M 40-44   1385   James Real             Elgin  IL          42   1:41:29.3     19:56.0
   93       13 M 26-29   1128   Scary Carry            Appleton  WI       29   1:41:35.2     20:01.9
   94       26 M 19-25   1141   Scott Finne            St Paul  MN        25   1:41:39.7     20:06.5
   95       21 M 30-34   1192   Joe Kraynick           Milwaukee  WI      30   1:42:02.8     20:29.5
   96       27 M 19-25   1397   Peter Kelley           St Charles  IL     19   1:42:06.9     20:33.6
   97       22 M 30-34   1122   Craig Shwonek          Princeton  WI      32   1:42:31.4     20:58.1
   98       23 M 30-34   1396   Gary Bentz             Chicago  IL        31   1:42:36.9     21:03.7
   99       11 M 35-39   1382   David Allen            Oaklawn  IL        38   1:42:47.2     21:14.0
  100        5 M 45-99   2003   Joseph Mastalir        Green Bay  WI      50   1:43:31.4     21:58.1

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  101       24 M 30-34   1185   Thomas Oehler          Wisconsin Rapids  W30   1:43:46.1     22:12.8
  102       28 M 19-25   1094   Jason Fryda            West Bend  WI      20   1:44:33.3     23:00.1
  103       11 M 40-44   1387   David Ponlton          Lake Forest  IL    42   1:45:20.3     23:47.0
  104       29 M 19-25   1398   Michael Gabza          Chicago  IL        24   1:45:21.6     23:48.4
  105       25 M 30-34   1002   Lowell Johnson         Milwaukee  WI      32   1:45:22.6     23:49.3
  106       26 M 30-34   1403   Mark Harris            Evanston  IL       30   1:45:51.4     24:18.1
  107        6 M 45-99   2008   Will Gehling           Milwaukee  WI      46   1:46:34.4     25:01.1
  108       12 M 40-44   1093   Douglas House          Oneida  WI         41   1:46:39.7     25:06.4
  109       27 M 30-34   1106   Wade Loberger          Oshkosh  WI        30   1:46:54.4     25:21.2
  110       30 M 19-25   1098   Bret Glembocki         Franklin  WI       19   1:47:07.1     25:33.9
  111       31 M 19-25   1065   Dustin Riley           Madison  WI        25   1:47:56.9     26:23.7
  112       28 M 30-34   1191   Russell Warye          Libertyville  IL   34   1:48:26.4     26:53.2
  113       29 M 30-34   1183   Todd Karkula           Oshkosh  WI        34   1:48:28.1     26:54.9
  114        7 M 45-99   2005   Don Edberg             Stevens Point  WI  48   1:48:52.7     27:19.5
  115       30 M 30-34   1101   William Wilson         Milwaukee  WI      31   1:50:33.3     29:00.1
  116       12 M 14-18   1172   Jordan Carr            Rockford  IL       15   1:53:03.2     31:29.9
  117       32 M 19-25   1134   Josh McDole            Plymouth  WI       19   1:53:06.0     31:32.7
  118       13 M 40-44   1017   Mark Schimberg         Sheboygan  WI      44   1:53:57.1     32:23.8
  119       14 M 26-29   1395   Gabreil Sanchez        Chicago  IL        27   1:54:41.4     33:08.1
  120       13 M 14-18   1005   Mark Schnettler        Sheboygan Falls  WI16   1:55:19.9     33:46.6
  121       12 M 35-39   1107   Jim Hanley             Mequon  WI         38   1:56:42.7     35:09.4
  122        8 M 45-99   2006   Charles Snyder         Downers Grove  IL  51   1:56:45.2     35:12.0
  123       13 M 35-39   1124   Roger Villmow          Milwaukee  WI      37   1:56:55.1     35:21.9
  124       31 M 30-34   1046   Andrew Ouereem         Green Bay  WI      33   1:57:00.0     35:26.7
  125       15 M 26-29   1381   Plinky Pinnow          Oshkosh  WI        27   1:58:20.4     36:47.1
  126       14 M 40-44   1032   Jacques Gabin          Cedarburg  WI      44   1:59:14.5     37:41.2
  127       33 M 19-25   1003   Keith Krautkramer      Plymouth  WI       21   2:00:12.0     38:38.7
  128        9 M 45-99   2016   John Bartow            Fond Du Lac  WI    51   2:00:38.8     39:05.6
  129       34 M 19-25   1379   Brad Davis             Glen Ellyn  IL     19   2:02:18.2     40:45.0
  130       35 M 19-25   1136   Chad Wilsing           Milwaukee  WI      25   2:04:31.3     42:58.0
  131       16 M 26-29   1029   Aaron Lowe             Viola  WI          29   2:10:25.3     48:52.0