KMC Citizen Series Results WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Citizen

WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Citizen

Male Overall Finish List

June 25, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 30-34   5044   Steve Frost            Grafton  WI        30     45:56.4      0:00.0
    2        2 M 30-34   5315   Bryan Ellingson        Madison  WI        30     46:16.3      0:19.8
    3        1 M 20-24   5109   Josh Probst            Menomonie  WI      21     46:33.4      0:37.0
    4        1 M 25-29   5056   Travis Pagano          Thiensville  WI    29     46:54.1      0:57.6
    5        1 M 17-19   5322   Luke Debrowx           Merrill  WI        18     47:01.3      1:04.9
    6        2 M 25-29   5114   Ken Masch              Pewaukee  WI       25     47:22.2      1:25.8
    7        2 M 20-24   5705   Wade Loewe             Mc Henry  IL       22     47:40.3      1:43.8
    8        1 M 15-16   5206   Shawn Silman           Eau Claire  WI     16     48:31.0      2:34.6
    9        2 M 15-16   5152   Ryan Knoll             Sheboygan Falls  WI15     48:45.6      2:49.2
   10        3 M 20-24   5189   Erik Gerrits           Menomonie  WI      22     48:53.7      2:57.2
   11        4 M 20-24   5030   Dan Bauknecht          Antigo  WI         22     49:09.5      3:13.0
   12        3 M 25-29   5066   Brian Murphy           Cedarburg  WI      26     49:20.5      3:24.1
   13        3 M 30-34   5235   Rick Brunette            CA               33     49:32.6      3:36.2
   14        3 M 15-16   5203   Daniel Tubbs           Eau Claire  WI     16     49:34.9      3:38.4
   15        4 M 15-16   5276   Bradley Nagreen        Hortonville  WI    15     49:35.3      3:38.9
   16        1 M 35-39   5150   John Kronenburg        Green Bay  WI      35     49:36.1      3:39.6
   17        2 M 17-19   5327   Andrew Bauknecht       Antigo  WI         19     50:03.3      4:06.8
   18        4 M 30-34   5204   Benjamin Griggs        Green Bay  WI      31     50:04.8      4:08.4
   19        5 M 15-16   5291   Brad Uttech            Sheboygan  WI      16     50:14.6      4:18.2
   20        3 M 17-19   5699   Allen Loewe            Mc Henry  IL       19     50:27.0      4:30.6
   21        4 M 17-19   5277   Michael Humpal         MacHesney Park  IL 18     50:48.0      4:51.6
   22        4 M 25-29   5046   Ben Wilkinson          Waunakee  WI       25     50:48.1      4:51.7
   23        6 M 15-16   5763   Jerad Polling          Eau Claire  WI     15     50:48.3      4:51.9
   24        1 M 13-14   5696   Richie Otten           Kildeer  IL        14     50:49.2      4:52.8
   25        5 M 20-24   5149   Carter Shelton         Oak Creek  WI      23     50:53.3      4:56.8
   26        6 M 20-24   5730   Carl Millard           Pewaukee  WI       22     51:06.6      5:10.1
   27        5 M 30-34   5735   Kevin Blake            Whitewater  WI     30     51:28.0      5:31.5
   28        6 M 30-34   5111   Greg Duckett           Wauwatosa  WI      33     51:32.4      5:35.9
   29        7 M 20-24   5712   Tony Messing           Crystal Lake  IL   20     51:38.8      5:42.4
   30        8 M 20-24   5230   Brian Petsold          Sheboygan  WI      20     51:45.3      5:48.8
   31        9 M 20-24   5704   Gregory Partyka        Mc Henry  IL       21     51:47.1      5:50.6
   32        2 M 13-14   5294   Ross GruetzMacHer      Neenah  WI         14     51:56.6      6:00.1
   33       10 M 20-24   5734   Damian Jonley          Clinton  WI        20     51:57.9      6:01.5
   34        5 M 17-19   5211   Derek Nagreen          Hortonville  WI    18     52:24.6      6:28.2
   35        2 M 35-39   5751   Lee Eddy               Bloomingdale  IL   35     52:42.8      6:46.4
   36       11 M 20-24   5186   Sanjay Ganju           Milwaukee  WI      24     52:46.0      6:49.6
   37        5 M 25-29   5770   Igor Tokmovtsev        Buffalo Grove  IL  28     52:48.7      6:52.2
   38        7 M 30-34   5036   Mark Wilkinson         Muscoda  WI        32     53:04.0      7:07.6
   39        7 M 15-16   5197   Eric Murrock           Sturgeon Bay  WI   16     53:04.3      7:07.9
   40       12 M 20-24   5037   Michael Allen          Oshkosh  WI        24     53:06.1      7:09.6
   41        3 M 13-14   5244   Joey Weichmann         Neenah  WI         14     53:16.7      7:20.3
   42       13 M 20-24   5284   Jeffrey Peterson       Milwaukee  WI      20     53:19.6      7:23.1
   43        6 M 17-19   5693   Justin Danielski       Stevens Point  WI  18     53:30.1      7:33.6
   44        6 M 25-29   5245   Nathaniel Pink         Madison  WI        26     53:33.3      7:36.9
   45        7 M 17-19   5236   Tim Brown              South Milwaukee  WI18     53:45.6      7:49.2
   46        8 M 30-34   5744   Dan Tavela             Greenfield  WI     30     53:51.7      7:55.3
   47        8 M 15-16   5717   Kyle Schmidt           Appleton  WI       15     53:54.8      7:58.3
   48       14 M 20-24   5085   Nate Thompson          Watertown  WI      23     53:55.8      7:59.3
   49        7 M 25-29   5708   Steve Knaus            Green Bay  WI      29     54:08.4      8:12.0
   50        9 M 15-16   5041   Adam Mixa              Two Rivers  WI     16     54:20.9      8:24.5
   51        1 M 40-44   5018   Dean Clipps            Oshkosh  WI        40     54:39.4      8:43.0
   52        3 M 35-39   5733   Carl Cunningham        Darien  IL         35     54:47.8      8:51.4
   53       15 M 20-24   5016   Christopher Ackerman   Shawano  WI        22     54:48.5      8:52.0
   54        9 M 30-34   5008   Chris Weiland          Appleton  WI       30     54:51.7      8:55.3
   55        8 M 25-29   5715   Tim Hagaman            Chicago  IL        29     54:53.8      8:57.4
   56        9 M 25-29   5006   David Stankewicz       Appleton  WI       28     55:03.1      9:06.6
   57       10 M 30-34   5278   Kenneth Stuckart       Camp Douglas  WI   30     55:09.3      9:12.9
   58       10 M 25-29   5144   Dain Trittau           Lombard  IL        29     55:20.6      9:24.1
   59       10 M 15-16   5728   Dan Werly              Libertyville  IL   16     55:23.5      9:27.1
   60       11 M 15-16   5226   Matt Behm              Hortonville  WI    16     55:49.7      9:53.2
   61       16 M 20-24   5190   Jeremy Vogels          Green Bay  WI      21     56:02.1     10:05.7
   62        4 M 35-39   5764   Michael Meccia         Middleton  WI      37     56:11.3     10:14.8
   63       11 M 30-34   5224   Dan Kruzitski          Stevens Point  WI  34     56:21.8     10:25.4
   64        4 M 13-14   5239   Adam Schwaller         Plymouth  WI       13     56:27.1     10:30.7
   65        5 M 35-39   5753   Tim Pickett            Orangeville  IL    37     56:37.3     10:40.9
   66       11 M 25-29   5756   Paul Wozniakowski      Chicago  IL        29     56:38.1     10:41.7
   67       12 M 15-16   5105   Chris Slinger          Appleton  WI       16     56:39.3     10:42.9
   68       12 M 30-34   5760   Jerrod Collier         Lake Villa  IL     31     56:40.5     10:44.1
   69       13 M 30-34   5059   Paul Andersen          Gurnee  IL         31     56:48.3     10:51.9
   70       14 M 30-34   5012   Peter Janu             Appleton  WI       33     56:50.6     10:54.1
   71       15 M 30-34   5163   Brian Rummelhart       Kenosha  WI        31     56:59.6     11:03.2
   72       17 M 20-24   5694   Luke Hagberg           Colgate  WI        21     57:11.1     11:14.7
   73        8 M 17-19   5200   Shawn Cote             Sheboygan  WI      17     57:13.0     11:16.6
   74        2 M 40-44   5743   John Senkerik          Wauwatosa  WI      41     57:27.0     11:30.6
   75       16 M 30-34   5049   Michael Jaeger         Kenosha  WI        31     57:31.1     11:34.7
   76       12 M 25-29   5736   Richard MacKins        Lisle  IL          26     57:42.0     11:45.6
   77       17 M 30-34   5313   Paul Kloppenburg       Madison  WI        32     57:50.4     11:53.9
   78       18 M 20-24   5691   Christopher Knudson    Rice Lake  WI      23     57:58.7     12:02.3
   79        6 M 35-39   5080   Timothy Blob           Menasha  WI        39     58:04.6     12:08.2
   80       19 M 20-24   5090   Tim Carlson            Fond Du Lac  WI    23     58:17.6     12:21.2
   81        9 M 17-19   5709   Justin Bult            Madison  WI        19     58:18.3     12:21.9
   82        1 M 10-12   5002   Karl Sachs             Seymour  WI        11     58:21.2     12:24.7
   83       13 M 15-16   5017   Jake Tschirgi          Neenah  WI         15     58:23.7     12:27.3
   84       18 M 30-34   5768   Mike Kerrigan          Libertyville  IL   32     58:33.2     12:36.8
   85        7 M 35-39   5098   Samuel Cryer           Racine  WI         36     58:36.9     12:40.4
   86       14 M 15-16   5199   Ben Groeschl           Malone  WI         15     58:38.3     12:41.9
   87       10 M 17-19   5738   Nicholas Hardrath      Manitowoc  WI      19     58:40.3     12:43.8
   88       11 M 17-19   5033   Dwayne Moreau          Two Rivers  WI     19     59:05.9     13:09.5
   89       20 M 20-24   5747   Dave Volm              Milwaukee  WI      24     59:10.6     13:14.1
   90       13 M 25-29   5225   Mark Van Lanen         Green Bay  WI      29     59:19.1     13:22.6
   91       21 M 20-24   5125   Todd Vandeberg         Fond Du Lac  WI    20     59:20.3     13:23.9
   92        1 M 50-59   5028   Dale Lenss             Luxemburg  WI      53     59:21.5     13:25.0
   93       15 M 15-16   5713   Ryan Neff              Merrill  WI        16     59:30.0     13:33.6
   94       14 M 25-29   5752   Joe Luniak             Mundelein  IL      28     59:38.9     13:42.5
   95       15 M 25-29   5745   Brandon Stoffel        Burlington  WI     26     59:52.9     13:56.5
   96        8 M 35-39   5740   Michael Kaspar         Deerfield  IL      35     59:55.6     13:59.2
   97        9 M 35-39   5771   Rafael Coloradd        Brayslake  IL      36   1:00:17.4     14:21.0
   98        2 M 10-12   5695   Rusty Otten            Kildeer  IL        12   1:00:31.8     14:35.3
   99        5 M 13-14   5690   Keegan Byrnes          Gurnee  IL         14   1:00:32.1     14:35.6
  100        3 M 40-44   5275   Jerome Hamilton        Milwaukee  WI      40   1:00:42.7     14:46.3

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  101        6 M 13-14   5262   Zach Boxx              Eau Claire  WI     14   1:00:50.1     14:53.7
  102        4 M 40-44   5208   Tim Arent              Appleton  WI       41   1:00:53.3     14:56.9
  103       19 M 30-34   5749   Brian Fontaine         Rockford  IL       30   1:00:53.5     14:57.0
  104        7 M 13-14   5306   Sam Weis               Rhinelander  WI    14   1:01:12.9     15:16.4
  105        1 M 45-49   5164   Sterling Schmidt       Two Rivers  WI     46   1:01:17.2     15:20.7
  106       10 M 35-39   5119   Mike McClure           Sturtevant  WI     37   1:01:19.5     15:23.1
  107       16 M 15-16   5182   Stuart Malingowski     Sheboygan Falls  WI15   1:01:24.6     15:28.1
  108       20 M 30-34   5094   Ric Jump               Menasha  WI        31   1:01:27.3     15:30.9
  109       16 M 25-29   5133   Wade Ferkey            Sun Prairie  WI    25   1:01:48.5     15:52.1
  110       22 M 20-24   5329   Joshua Mor             Milwaukee  WI      24   1:01:50.7     15:54.2
  111       11 M 35-39   5099   Gregory Morrow         Franklin  WI       36   1:01:51.7     15:55.3
  112       17 M 25-29   5769   Ken Roy                Grayslake  IL      28   1:01:56.3     15:59.9
  113       12 M 35-39   5079   Michael Frank          Baraboo  WI        38   1:02:02.2     16:05.7
  114       18 M 25-29   5714   Travis Armstrong       Chicago  IL        28   1:02:06.8     16:10.4
  115       21 M 30-34   5711   Brian Powell           Burlington  WI     32   1:02:08.8     16:12.4
  116       13 M 35-39   5720   Kris Maj               Gurnee  IL         37   1:02:13.5     16:17.1
  117        8 M 13-14   5238   Zack Borngraver        Appleton  WI       14   1:02:17.1     16:20.7
  118       22 M 30-34   5047   Christopher Schroer    Beloit  WI         30   1:02:24.4     16:27.9
  119        5 M 40-44   5139   Rick Peterson          Mukwonago  WI      43   1:02:31.0     16:34.6
  120        9 M 13-14   5198   Brian Murrock          Sturgeon Bay  WI   13   1:02:31.6     16:35.1
  121        3 M 10-12   5193   Jacob Baudhuin         Sturgeon Bay  WI   12   1:02:37.3     16:40.8
  122       14 M 35-39   5750   Robb Niemann           Libertyville  IL   39   1:03:20.5     17:24.1
  123       17 M 15-16   5727   Steve Angster          Libertyville  IL   16   1:03:23.4     17:26.9
  124       18 M 15-16   5127   Dave Cornils           Two Rivers  WI     15   1:03:25.6     17:29.2
  125       23 M 20-24   5725   Ken Kehre              Green Bay  WI      24   1:03:37.7     17:41.2
  126        4 M 10-12   5171   Kip Spaude             Watertown  WI      12   1:03:58.6     18:02.1
  127       19 M 25-29   5762   Brennan Thornton       Ingleside  IL      29   1:04:22.7     18:26.3
  128       19 M 15-16   5324   Carl Morse             Hortonville  WI    16   1:04:31.8     18:35.4
  129       20 M 25-29   5255   Jason Sereit           Waukesha  WI       26   1:04:35.6     18:39.1
  130       20 M 15-16   5237   Kenny Roberts          Appleton  WI       15   1:04:41.2     18:44.8
  131       24 M 20-24   5231   Jason Latoski          Sheboygan  WI      20   1:04:45.4     18:48.9
  132       21 M 15-16   5737   Eric Hardrath          Manitowoc  WI      15   1:05:10.8     19:14.4
  133       15 M 35-39   5767   William Murray         Lake Villa  IL     36   1:05:19.9     19:23.5
  134       23 M 30-34   5258   Patrick Doornek        Milwaukee  WI      33   1:05:30.0     19:33.5
  135       16 M 35-39   5732   Mike Mueller           Milwaukee  WI      35   1:06:01.2     20:04.7
  136       21 M 25-29   5754   Matt Hotelling         Wauwatosa  WI      26   1:06:05.3     20:08.9
  137       24 M 30-34   5326   Sean Collins           Menasha  WI        30   1:06:09.6     20:13.2
  138       17 M 35-39   5746   Steve Albert           Burr Ridge  IL     36   1:06:11.9     20:15.4
  139       25 M 30-34   5328   Andrew Spahr           Milwaukee  WI      32   1:06:13.9     20:17.4
  140       12 M 17-19   5022   Ryan Dionne            Neenah  WI         17   1:06:20.6     20:24.2
  141       22 M 25-29   5145   Richard Walls          Lombard  IL        27   1:06:22.7     20:26.3
  142        2 M 45-49   5310   Richard Uttech         Sheboygan  WI      47   1:06:24.5     20:28.1
  143       13 M 17-19   5731   Ryan Jeske             Wauwatosa  WI      19   1:06:29.8     20:33.4
  144       22 M 15-16   5168   Mike Fuller            Reedsburg  WI      16   1:06:44.0     20:47.5
  145       10 M 13-14   5169   Danny Fuller           Reedsburg  WI      13   1:06:50.8     20:54.3
  146        3 M 45-49   5742   Thomas Silbernagel     Wauwatosa  WI      48   1:07:03.9     21:07.4
  147       25 M 20-24   5187   Ben Wollman            Milwaukee  WI      21   1:07:04.5     21:08.1
  148        2 M 50-59   5010   Steve Manthe           McFarland  WI      58   1:07:18.9     21:22.5
  149       26 M 30-34   5766   Eric Breen             Greendale  WI      34   1:08:09.0     22:12.6
  150       18 M 35-39   5721   Tim Hattendorf         Prospect Heights  I36   1:08:19.2     22:22.8
  151       27 M 30-34   5188   Troy Pokorny           Mayville  WI       33   1:08:34.6     22:38.2
  152        5 M 10-12   5692   Jordan Danielski       Stevens Point  WI  12   1:08:57.7     23:01.3
  153       11 M 13-14   5724   Justin Dzik            Waterford  WI      14   1:09:08.0     23:11.6
  154       26 M 20-24   5065   Brian Cotter           Madison  WI        23   1:09:08.3     23:11.9
  155       19 M 35-39   5741   Randy Lengling         Franklin  WI       39   1:09:25.7     23:29.3
  156       28 M 30-34   5270   Stephen Kralovec       Green Bay  WI      32   1:09:58.7     24:02.2
  157       23 M 25-29   5706   Kevin Verhagen         Menasha  WI        28   1:10:26.6     24:30.2
  158       24 M 25-29   5292   Michael Metz           Milwaukee  WI      29   1:10:34.1     24:37.6
  159        4 M 45-49   5153   John Schleicher        Racine  WI         49   1:10:53.6     24:57.1
  160        6 M 10-12   5070   Benjamin Overeem       Green Bay  WI      10   1:10:59.5     25:03.0
  161       20 M 35-39   5184   Dale Wuestenhagen      Howards Grove  WI  36   1:11:06.6     25:10.2
  162       23 M 15-16   5101   Dan Gostisha           Appleton  WI       15   1:11:12.8     25:16.3
  163       21 M 35-39   5722   Martin Barfield        Chicago  IL        36   1:11:13.0     25:16.5
  164       24 M 15-16   5112   Clint Vincent          Greenville  WI     15   1:11:14.6     25:18.2
  165       14 M 17-19   5126   Thomas Wegmann         Sheboygan  WI      18   1:11:28.9     25:32.4
  166       27 M 20-24   5233   Henry Philemon         Appleton  WI       21   1:11:47.2     25:50.7
  167       29 M 30-34   5072   Matthew Wagner         Racine  WI         32   1:11:49.8     25:53.4
  168       15 M 17-19   5040   Christopher Washburn   Hartland  WI       18   1:12:05.1     26:08.6
  169       22 M 35-39   5120   John Siegert           Milwaukee  WI      37   1:12:10.4     26:14.0
  170       25 M 25-29   5739   Steven McClelland      Janesville  WI     28   1:12:22.4     26:25.9
  171       28 M 20-24   5323   Nate Gilman            Mequon  WI         20   1:12:25.2     26:28.8
  172       29 M 20-24   5755   Clayton Hotelling      Wauwatosa  WI      23   1:12:28.8     26:32.3
  173        5 M 45-49   5222   James Schnettler       Sheboygan  WI      48   1:12:34.5     26:38.1
  174       30 M 20-24   5716   Christopher Chevrier   Sheboygan  WI      22   1:12:51.6     26:55.2
  175       16 M 17-19   5710   Luke Zancamaro         Stevens Point  WI  19   1:12:57.6     27:01.2
  176       12 M 13-14   5092   Garret Manley          Madison  WI        13   1:14:24.1     28:27.6
  177       17 M 17-19   5076   Dave Brown             Waukesha  WI       17   1:14:31.7     28:35.3
  178        7 M 10-12   5698   Peter Stamislaus       Mandelein  IL      12   1:15:11.8     29:15.3
  179        3 M 50-59   5320   Ivan Thompson          Watertown  WI      50   1:16:07.4     30:10.9
  180        6 M 40-44   5100   Mike Gostisha          Appleton  WI       42   1:16:19.0     30:22.6
  181       13 M 13-14   5748   Nicholas Pascarella    Oshkosh  WI        13   1:16:32.7     30:36.3
  182        6 M 45-49   5042   Mike Mixa              Two Rivers  WI     47   1:16:35.4     30:38.9
  183       18 M 17-19   5062   Chris Olson            Madison  WI        18   1:16:43.6     30:47.2
  184       25 M 15-16   5249   Scott Brooks           Madison  WI        16   1:17:54.9     31:58.4
  185       26 M 15-16   5174   Matt Larson            Sheboygan  WI      16   1:18:06.3     32:09.9
  186        8 M 10-12   5212   Lindy Frehr            Marinette  WI      11   1:22:03.3     36:06.8
  187       31 M 20-24   5096   Sam Clanette           Menomonie  WI      20   1:22:33.8     36:37.4
  188        4 M 50-59   5229   Thomas Vomastic        West Allis  WI     51   1:26:43.2     40:46.8
  189        9 M 10-12   5303   Andrew Stark           Racine  WI         12   1:38:20.6     52:24.2
  190       26 M 25-29   3388   Thomas Thompson        De Pere  WI        28   2:10:46.7   1:24:50.2

Female Overall Finish List

Overall Age Group Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 1 F 35-39 6039 Karrie Timm Germantown WI 37 1:00:00.8 0:00.0 2 1 F 20-24 6083 Carrie Scheele Madison WI 24 1:00:49.9 0:49.1 3 1 F 30-34 6028 Heather Frank Baraboo WI 30 1:00:53.9 0:53.1 4 2 F 20-24 6075 Sheila Ardisana Stevens Point WI 23 1:00:55.8 0:55.0 5 3 F 20-24 6037 Chris Goehrig Chicago IL 23 1:01:17.9 1:17.1 6 4 F 20-24 6176 Lindsey Munkwitz Milwaukee WI 21 1:03:10.4 3:09.6 7 5 F 20-24 6020 Sara Borchardt Madison WI 23 1:04:36.4 4:35.6 8 6 F 20-24 6066 Angela Houghton Montfort WI 24 1:04:38.3 4:37.5 9 2 F 30-34 6177 Sarah Eddy Bloomingdale IL 30 1:04:47.4 4:46.6 10 1 F 17-19 6048 Nicole Deprey Luxemburg WI 19 1:05:13.0 5:12.2 11 7 F 20-24 6170 Tamara Larson Madison WI 20 1:06:02.0 6:01.2 12 2 F 35-39 6065 Sharon Hubbard Green Bay WI 35 1:06:24.9 6:24.1 13 1 F 25-29 6184 Carrie Barrett Whitewater WI 28 1:06:36.6 6:35.8 14 8 F 20-24 6073 Tara Tiedemann Eau Claire WI 21 1:06:43.2 6:42.4 15 2 F 25-29 6010 Leely Lundgren Edina MN 27 1:07:10.7 7:09.9 16 3 F 25-29 6185 Melissa Batterman Palatine IL 26 1:07:17.5 7:16.7 17 3 F 30-34 6032 Anita Gostisha Appleton WI 30 1:07:21.4 7:20.6 18 3 F 35-39 6181 Chris Griesbach Rockford IL 38 1:08:11.2 8:10.4 19 9 F 20-24 6031 Christie Bartow Fond Du Lac WI 22 1:09:01.1 9:00.3 20 4 F 30-34 6173 Tawanya Armstrong Evanston IL 31 1:09:57.9 9:57.1 21 10 F 20-24 6079 Michelle Pavelski Wrightstown WI 24 1:10:19.6 10:18.8 22 11 F 20-24 6053 Shelley Davis Salem WI 24 1:10:29.3 10:28.5 23 2 F 17-19 6183 Sarah Weis Rhinelander WI 18 1:10:56.6 10:55.8 24 5 F 30-34 6179 Cheryl Blaskowski Monona WI 32 1:12:01.8 12:01.0 25 1 F 15-16 6008 Amanda Lowe Viola WI 15 1:12:21.8 12:21.0 26 12 F 20-24 6087 Lori Jensen Madison WI 23 1:12:48.6 12:47.8 27 4 F 35-39 6171 Beth Clark Palos Hts IL 38 1:12:58.2 12:57.4 28 2 F 15-16 4129 Kristin Reinbold Sheboygan WI 15 1:14:14.1 14:13.3 29 6 F 30-34 6047 Kate Friedli Appleton WI 31 1:16:04.5 16:03.7 30 7 F 30-34 6180 Valerie Kerner Arlington Heights 31 1:18:04.1 18:03.3 31 1 F 40-44 6085 Susan Deswarte Port Washington WI40 1:18:29.5 18:28.7 32 13 F 20-24 6174 Michelle Hake Wauwatosa WI 23 1:18:34.8 18:34.0 33 3 F 15-16 6022 Megan Buros Cottage Grove WI 16 1:19:24.3 19:23.4 34 5 F 35-39 6182 Nancy Ryan-Peterson Crystal Lake IL 35 1:19:38.3 19:37.5 35 8 F 30-34 6067 Candy Hofmann Milwaukee WI 34 1:19:40.0 19:39.2 36 4 F 25-29 6002 Kristin Brantmeier Appleton WI 26 1:19:54.4 19:53.5 37 1 F 50-59 6064 Sue Blankenheim Tomahawk WI 54 1:21:55.3 21:54.5 38 14 F 20-24 6078 Lisa Merviloe Green Bay WI 24 1:22:14.7 22:13.9 39 5 F 25-29 6172 Kristi Miller Chicago IL 28 1:22:46.5 22:45.7 40 6 F 35-39 6080 Rolleen Kralovec Green Bay WI 39 1:23:27.7 23:26.9 41 1 F 10-12 6050 Jasmine House Oneida WI 10 1:24:04.2 24:03.4 42 2 F 10-12 6175 Gabrielle Jaeger Kenosha WI 11 1:30:10.7 30:09.9 43 6 F 25-29 6026 Heather Lee Madison WI 26 1:37:18.3 37:17.5 *Overall place among gender only