BelGioioso Elite Series Results WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Expert

WORS #4 WOR at Wilmot (Wilmot) Expert

Age Group Results

June 25, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org

Overall Female Winners

Place Name City Age Overall Time 1 Danalyn Rayner Madison WI 29 1 1:34:43.5 2 Shelly Dohlby Lisle IL 27 2 1:34:48.7 3 Joanie Burns Waukesha WI 30 3 1:38:02.0

Female 23 and Under

Place Name City Age Overall Time 1 Kristy Kane Dekalb IL 21 7 1:44:54.5

Women 24 to 34

Place Name City Age Overall Time 1 Samantha Kaplan Madison WI 33 4 1:40:55.4 2 Rebecca Cleveland Green Bay WI 29 5 1:42:04.0 3 Susan Juedes Sun Prarie WI 27 6 1:43:35.7 4 Pamela Patterson Waukesha WI 33 8 1:44:58.5 5 Tamela Gabrielse Elkhart Lake WI 28 9 1:45:34.3 6 Molly Windorski Milwaukee WI 26 11 1:55:27.0

Women 35 and Over

Place Name City Age Overall Time 1 Monique Karlen Madison WI 37 10 1:49:12.5

Overall Male Winners

Place Name City Age Overall Time 1 Tristan Schocten Sheboygan WI 18 1 1:43:40.2 2 Brian Eppen Fountain MN 22 2 1:44:01.8 3 Michael Spiro Sheboygan WI 32 3 1:44:20.4 4 Kory Nauta Waukegan IL 38 4 1:44:28.1 5 Justin Rinehart Mankato WI 17 5 1:45:40.4 6 Jay Garkey Freeport IL 25 6 1:46:16.8 7 Thomas Miller Plymouth MN 19 7 1:47:27.9 8 Brian Schaning Sheboygan WI 18 8 1:47:35.0 9 Justin Henkel Sheboygan WI 24 9 1:48:58.7 10 Todd Mc Fadden Coon Rapids MN 36 10 1:49:18.9

Men 19 to 23

Place Name City Age Overall Time 1 Justin Salzmann Stevens Point WI 23 12 1:50:21.8 2 Cody Van Overbeke Marshall MN 20 23 1:52:49.3 3 Nick Martin Whitewater WI 21 29 1:54:44.9 4 Ben Anderson Windsor WI 22 31 1:55:22.8 5 David Kay Casco WI 22 34 1:57:05.5 6 Justen Stracy Oshkosh WI 20 35 1:57:46.0 7 Brian Thompson Baraboo WI 20 44 2:00:06.7 8 Joseph Shanahan Fond Du Lac WI 23 45 2:00:33.0 9 Brian Schwaccer Plymouth WI 21 47 2:01:14.3 10 Jeff CorMacK Arvada CO 21 59 2:16:01.3

Men 24 to 34

Place Name City Age Overall Time 1 Tim Drankus West Allis WI 24 11 1:49:46.0 2 James Lennon Elkhart Lake WI 25 13 1:50:22.8 3 Eli Mercer Crete IL 24 14 1:50:31.5 4 Rob Kelley Geneva IL 33 15 1:51:17.1 5 David Haase Fond Du Lac WI 33 16 1:51:46.5 6 Mark Ocski Neenah WI 31 17 1:51:55.2 7 Jeff McNamee Ashippun WI 28 18 1:52:02.1 8 Erick Marcheschi Lindenhurst IL 32 19 1:52:05.6 9 Mike Roberts Wheaton IL 33 21 1:52:11.6 10 Christopher Johnson Sterling IL 29 22 1:52:35.3 11 Jonathan Lawrence Madison WI 32 24 1:53:05.1 12 Mike James Arlington Hts IA 28 25 1:53:28.8 13 Andrew Jennings Appleton WI 30 26 1:53:40.0 14 Ray Follen Wisconsin Rapids W 31 27 1:53:48.1 15 Steve Forss Rockford IL 33 32 1:56:23.9 16 Josh Barrett Whitewater WI 29 36 1:58:28.1 17 Jim Holmes Lentral City IA 25 37 1:58:39.1 18 Jason Weiand St Paul MN 25 38 1:58:47.0 19 Ian Stanford Winona MN 28 40 1:59:02.2 20 Jesse Haynes Phillips WI 28 41 1:59:05.1 21 Chad Boyles Brookfield WI 31 42 1:59:09.7 22 Craig Kuhfuss Sheboygan WI 31 43 1:59:46.7 23 Michael Pecore Menasha WI 27 46 2:00:34.8 24 Bill Miller Waukesha WI 31 48 2:01:23.2 25 Jason Dregert Madison WI 28 49 2:01:40.6 26 Robert Schrank Gurnee IL 32 50 2:02:54.1 27 Derrick Fluegge Oakpark IL 33 51 2:03:00.3 28 Nick Ginster Milwaukee WI 27 52 2:04:04.5 29 Jeff Abitz Appleton WI 32 53 2:04:40.3 30 Mat Bostelman Sterling IL 26 55 2:07:14.9 31 John Aguirre Oakdale MN 25 56 2:09:20.1 32 Bill Schneider Waucoda IL 34 57 2:09:25.1 33 Zach Stanford Plainfeild IL 27 58 2:13:56.8 34 Brad Dash Geneva IL 27 60 2:21:53.1 35 Adam Matson Plainfeild IL 27 61 2:24:09.1 36 Brad Altergott Valders WI 29 62 2:24:39.5

Men 35 and over

Place Name City Age Overall Time 1 Scott Cole Stevens Point WI 36 20 1:52:07.3 2 James Smith Mukwonago WI 38 28 1:54:32.2 3 Bob Weintz Lake Geneva WI 36 30 1:55:03.9 4 Chris Lombardo Island Lake IL 36 33 1:56:25.7 5 Jim Peterson Edgerton WI 42 39 1:58:51.1 6 Bill Mick Dixon IL 36 54 2:05:45.9 7 Bob Unzicker Arlington Heights 39 63 2:32:29.5 *Overall place among gender only