Hayes Performance Systems Sport Series Results WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Sport

WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Sport

Male Overall Finish List

October 01, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 30-32   3247   Randal Sahs            Sturgeon Bay  WI   31   1:07:01.7      0:00.0
    2        2 M 30-32   3059   Leif Hagman            Sturgeon Bay  WI   32   1:08:31.6      1:29.8
    3        1 M 21-23   3371   Josh Hanson            Green Bay  WI      23   1:08:53.4      1:51.7
    4        1 M 15-17   3105   Dan Teaters            Kohler  WI         16   1:08:55.1      1:53.4
    5        1 M 33-35   3291   Paul Fox               Wauwatosa  WI      33   1:09:09.6      2:07.9
    6        2 M 33-35   3054   Kari Babinski          Marshfield  WI     35   1:09:17.9      2:16.2
    7        2 M 21-23   3052   Justin Fredricks       Madison  WI        23   1:09:18.5      2:16.8
    8        3 M 30-32   3472   Matt Montagne          Milwaukee  WI      30   1:09:34.8      2:33.1
    9        1 M 18-20   3452   Colin Hughes           Plymouth  WI       19   1:09:46.9      2:45.2
   10        3 M 33-35   3126   John Wypiszinski       Appleton  WI       34   1:09:48.2      2:46.5
   11        1 M 27-29   3020   Paul Weber             Appleton  WI       29   1:10:04.1      3:02.4
   12        1 M 45-49   3056   Gordon Paulson         Rhinelander  WI    49   1:10:06.7      3:05.0
   13        2 M 15-17   3260   Sean Svee              Eau Claire  WI     15   1:10:15.1      3:13.4
   14        4 M 33-35   3173   Butch Welke            Lake Geneva  WI    33   1:10:22.6      3:20.9
   15        1 M 36-39   3195   Jerry Daanen           Racine  WI         36   1:10:24.7      3:23.0
   16        2 M 27-29   3333   Peter Stinski          Neenah  WI         29   1:10:37.5      3:35.7
   17        4 M 30-32   3049   Ric Damm               Green Lake  WI     30   1:10:39.3      3:37.6
   18        2 M 36-39   3358   Mark Meier             Baraboo  WI        38   1:10:46.2      3:44.5
   19        1 M 24-26   3002   Joel Coon              Chicago  IL        24   1:10:51.6      3:49.9
   20        5 M 30-32   3022   Jeff Zanglois          Stevens Point  WI  30   1:10:52.7      3:50.9
   21        5 M 33-35   3242   John Lirette           Menomonee Falls  WI34   1:10:58.7      3:57.0
   22        6 M 33-35   3026   Jack Nielsen           Racine  WI         34   1:10:59.2      3:57.5
   23        3 M 21-23   3214   Ronald Knutowski       Cross Plains  WI   23   1:11:01.3      3:59.6
   24        3 M 15-17   3334   Rob Oberbeck           Wauwatosa  WI      17   1:11:03.7      4:02.0
   25        4 M 21-23   3310   Michael Morris         Onalaska  WI       22   1:11:09.1      4:07.4
   26        3 M 36-39   3246   Arthur Spurlock        Green Bay  WI      39   1:11:14.4      4:12.7
   27        2 M 18-20   3305   Jeremy Groeschl        Malone  WI         20   1:11:25.8      4:24.1
   28        3 M 18-20   3065   Seth Eckert            Lindenhurst  IL    18   1:11:31.3      4:29.6
   29        6 M 30-32   3222   Dan Luebke             Eagan  MN          30   1:11:48.8      4:47.1
   30        5 M 21-23   3790   Vince Janikowski       South Milwaukee  WI22   1:11:49.8      4:48.1
   31        3 M 27-29   3359   Scott Vandenheuvel     Kaukauna  WI       29   1:11:50.2      4:48.5
   32        4 M 27-29   3343   Ritchie Greening       Appleton  WI       27   1:11:52.4      4:50.7
   33        7 M 30-32   3407   Bill Nigh              West Bend  WI      31   1:11:53.9      4:52.1
   34        2 M 24-26   3038   Bradley Byrge          Franklin  WI       26   1:12:02.2      5:00.5
   35        5 M 27-29   3777   Michael Bourguignon    Milwaukee  WI      27   1:12:03.1      5:01.4
   36        8 M 30-32   3336   Ray Nelson             Mc Henry  IL       30   1:12:04.1      5:02.4
   37        9 M 30-32   3119   Jon Matheus            Appleton  WI       32   1:12:07.1      5:05.4
   38        4 M 36-39   3415   Michael Anderson       Baxter  MN         36   1:12:21.7      5:20.0
   39        3 M 24-26   3096   Chad Lane              Rockford  IL       26   1:12:27.6      5:25.9
   40        4 M 18-20   3219   Ryan Ruhland           Fond Du Lac  WI    19   1:12:28.1      5:26.4
   41        5 M 18-20   3351   Daniel Toshner         Waterford  WI      19   1:12:37.9      5:36.2
   42        1 M 12-14   3151   Aaron Kacala           Racine  WI         14   1:12:38.2      5:36.4
   43        6 M 21-23   3118   Ryan Shiroma           Madison  WI        23   1:12:38.5      5:36.8
   44        4 M 24-26   3839   Jason Kozicki          Green Bay  WI      26   1:12:41.2      5:39.5
   45        2 M 12-14   3137   Michael Anderson       Green Bay  WI      14   1:12:41.7      5:40.0
   46        7 M 33-35   3036   Tony Gindt             Stevens Point  WI  33   1:12:43.3      5:41.6
   47        8 M 33-35   3057   Jim Gilbert            Plover  WI         33   1:12:44.1      5:42.4
   48        9 M 33-35   3190   Michael Scandin        Wausau  WI         35   1:12:44.9      5:43.2
   49        4 M 15-17   3058   Erik Ereeberg          Green Bay  WI      17   1:12:46.1      5:44.4
   50        5 M 36-39   3066   Robert Manwaring       Round Lake Hights  36   1:12:55.4      5:53.7
   51       10 M 30-32   3779   Tim Ek                 Duluth  MN         32   1:12:56.2      5:54.5
   52        1 M 50-59   3001   Jon Derksen            Appleton  WI       56   1:13:05.3      6:03.6
   53       10 M 33-35   3384   Rick Biel              Sullivan  WI       35   1:13:22.7      6:21.0
   54        1 M 40-44   3081   Curt Allison           West Bend  WI      43   1:13:36.9      6:35.2
   55        5 M 15-17   3778   Zachary Davies         Madison  WI        15   1:13:40.4      6:38.7
   56        7 M 21-23   3280   Matthew Lieven         Kewaskum  WI       23   1:13:43.8      6:42.1
   57        2 M 40-44   3447   Sam Tobias             Fond Du Lac  WI    44   1:13:48.5      6:46.7
   58        5 M 24-26   3069   Troy Noel              Kaukauna  WI       26   1:13:55.8      6:54.1
   59        3 M 40-44   3193   David Alling           Madison  WI        41   1:13:56.9      6:55.2
   60        6 M 36-39   3390   James Moermond         Weston  WI         37   1:13:59.0      6:57.3
   61        7 M 36-39   3012   Jeff Gantz             De Pere  WI        38   1:14:00.6      6:58.9
   62        6 M 24-26   3478   Ken Masch              Pewaukee  WI       25   1:14:02.6      7:00.9
   63        6 M 15-17   3430   Tom Bender             Lindenhurst  IL    17   1:14:03.0      7:01.3
   64        7 M 15-17   3464   Rick Oberst            Waukesha  WI       16   1:14:05.3      7:03.6
   65        6 M 18-20   3142   Ryan Goemans           Green Bay  WI      18   1:14:05.6      7:03.9
   66        8 M 21-23   3786   Derek Hughes           Neenah  WI         23   1:14:08.2      7:06.5
   67        3 M 12-14   3044   Joseph Zwicke          Park Falls  WI     14   1:14:16.5      7:14.8
   68        6 M 27-29   3120   Shane Swanson          Willmar  MN        27   1:14:16.6      7:14.9
   69        8 M 15-17   3140   Jason Fleischfresser   Peshtigo  WI       17   1:14:17.9      7:16.2
   70        7 M 18-20   3006   Neil Zacharek          Sheboygan  WI      20   1:14:18.2      7:16.5
   71        8 M 18-20   3181   Adam Atkinson          Plymouth  WI       20   1:14:18.6      7:16.9
   72        8 M 36-39   3481   Mike Owens             Milwaukee  WI      36   1:14:26.4      7:24.7
   73        9 M 21-23   3386   Nathan Tock            Sheboygan  WI      23   1:14:35.7      7:34.0
   74       11 M 33-35   3414   Jim Faber              Milwaukee  WI      33   1:14:36.7      7:35.0
   75        7 M 27-29   3293   Eric Buzza             Wisconsin Rapids  W28   1:14:38.8      7:37.1
   76        9 M 18-20   3473   Greg Cribb             Green Bay  WI      20   1:14:45.8      7:44.1
   77       12 M 33-35   3445   Scott Nickoli          Green Bay  WI      35   1:14:52.9      7:51.2
   78        4 M 12-14   3053   Ethan Lenss            Luxemburg  WI      14   1:14:54.1      7:52.4
   79       10 M 21-23   3225   Chris Dewsnap          De Pere  WI        22   1:14:55.3      7:53.6
   80        9 M 36-39   3128   Jack Buros             Cottage Grove  WI  38   1:14:57.4      7:55.7
   81       11 M 21-23   3100   Ryan Hamilton          Green Bay  WI      21   1:15:06.4      8:04.6
   82       10 M 18-20   3451   Andy Skarda            Denmark  WI        19   1:15:07.9      8:06.2
   83       11 M 30-32   3077   Eric Eisner            Francis Creek  WI  30   1:15:19.5      8:17.8
   84       13 M 33-35   3331   Jeffrey Frings         Milwaukee  WI      34   1:15:23.8      8:22.1
   85       12 M 21-23   3161   Robert Whit  Jr        Fond Du Lac  WI    23   1:15:40.4      8:38.7
   86       11 M 18-20   3019   James Parman Jr        Fond Du Lac  WI    20   1:15:42.8      8:41.1
   87        4 M 40-44   3106   Jay Graupp             Milwaukee  WI      40   1:15:51.9      8:50.2
   88        5 M 40-44   3330   Steven Stanislaus      Mundelein  IL      43   1:16:01.8      9:00.1
   89        9 M 15-17   3370   Derek Palm             Sheboygan  WI      15   1:16:02.7      9:01.0
   90       10 M 15-17   3004   Dan Manthe             McFarland  WI      17   1:16:03.4      9:01.7
   91       13 M 21-23   3277   Matthew Konz           Milwaukee  WI      22   1:16:09.3      9:07.6
   92        8 M 27-29   3798   Joe Pierce             Appleton  WI       28   1:16:11.3      9:09.5
   93       14 M 33-35   3315   Jeffrey Kloppenburg    Sheboygan  WI      34   1:16:12.3      9:10.6
   94       15 M 33-35   3427   Kevin Putzke           Waterloo  WI       33   1:16:12.7      9:10.9
   95        2 M 45-49   3835   Bob Johnstone          Green Bay  WI      48   1:16:16.9      9:15.2
   96       11 M 15-17   3421   John Henry             Beaver Dam  WI     16   1:16:17.9      9:16.1
   97        6 M 40-44   3040   John Liske             Medford  WI        43   1:16:18.3      9:16.5
   98        7 M 40-44   3090   Jamie Chaussee         Ladysmith  WI      40   1:16:25.7      9:24.0
   99       12 M 30-32   3309   Daniel Guse            Fond Du Lac  WI    31   1:16:27.3      9:25.6
  100        7 M 24-26   3436   Frederic Ruebl         Malone  WI         24   1:16:28.1      9:26.4

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  101        8 M 24-26   3795   Ryan Jung              Wisconsin Rapids  W25   1:16:28.7      9:27.0
  102       10 M 36-39   3204   Scott Palmersheim      West Allis  WI     38   1:16:32.0      9:30.3
  103        2 M 50-59   3050   Pete Noffke            Menasha  WI        50   1:16:32.3      9:30.6
  104        8 M 40-44   3339   Joe Mathes             Kiel  WI           40   1:16:32.6      9:30.9
  105       14 M 21-23   3223   Jonah Lenss            Green Bay  WI      21   1:16:42.6      9:40.9
  106       12 M 15-17   3400   Mike Eckert            Sturgeon Bay  WI   17   1:16:44.8      9:43.1
  107        3 M 45-49   3288   Don Schaning           Sheboygan  WI      47   1:16:47.3      9:45.6
  108        9 M 24-26   3203   Justin Kraft           Oak Creek  WI      25   1:16:52.3      9:50.6
  109       11 M 36-39   3060   Scott Woodruff         Trego  WI          39   1:16:56.5      9:54.7
  110        4 M 45-49   3240   Jim Radke              Stevens Point  WI  47   1:16:57.6      9:55.9
  111       12 M 36-39   3423   Bill Colvin            Appleton  WI       37   1:16:59.6      9:57.9
  112        5 M 45-49   3249   Randy Pallex           Green Bay  WI      47   1:17:02.2     10:00.5
  113       16 M 33-35   3011   Michael Follen         Wisconsin Rapids  W35   1:17:05.5     10:03.8
  114        9 M 40-44   3134   James Jones            Sheboygan  WI      40   1:17:08.8     10:07.1
  115        9 M 27-29   3010   Douglas Cutler         Sussex  WI         29   1:17:23.4     10:21.7
  116       10 M 40-44   3028   Scott Olson            Neenah  WI         43   1:17:28.7     10:27.0
  117       10 M 27-29   3143   Tony Froelich          Green Bay  WI      27   1:17:34.4     10:32.6
  118       13 M 36-39   3013   Jay Labecki            Milwaukee  WI      36   1:17:38.9     10:37.2
  119        3 M 50-59   3064   Martin Green           Lake Villa  IL     52   1:17:42.2     10:40.5
  120        6 M 45-49   3067   John Rosebush          Racine  WI         46   1:17:45.9     10:44.2
  121        7 M 45-49   3431   Gary Bender            Lindenhurst  IL    47   1:17:47.7     10:46.0
  122        8 M 45-49   3078   Paul Hassemer          Manitowoc  WI      46   1:17:48.0     10:46.3
  123       13 M 15-17   3023   David Kitkowski        Reedsburg  WI      16   1:17:48.1     10:46.4
  124       14 M 36-39   3408   Joseph Lucey           Franklin  WI       37   1:17:49.6     10:47.9
  125       15 M 21-23   3294   Zachary Blankenheim    Tomahawk  WI       23   1:17:58.6     10:56.8
  126       10 M 24-26   3276   Jason Lilyquist        Random Lake  WI    26   1:18:06.6     11:04.9
  127       11 M 40-44   3215   Jim Feuerstein         Whitelaw  WI       42   1:18:11.2     11:09.5
  128       11 M 24-26   3426   Dave Butz              Middleton  WI      25   1:18:14.5     11:12.8
  129       11 M 27-29   3791   Troy Schaden           Oconto  WI         27   1:18:15.2     11:13.5
  130       12 M 27-29   3021   Ryan Edwards Bertrand  Normal  IL         28   1:18:17.1     11:15.4
  131       16 M 21-23   3209   Jarred Cassady         Milwaukee  WI      23   1:18:26.3     11:24.6
  132        9 M 45-49   3082   John Washburn          Hartland  WI       48   1:18:37.1     11:35.4
  133       10 M 45-49   3346   Doug Mathieson         Green Bay  WI      49   1:18:41.2     11:39.5
  134       12 M 18-20   3467   Ben Watkins            South Milwaukee  WI18   1:18:42.1     11:40.4
  135       11 M 45-49   3461   Jefferey Hagen         Pewaukee  WI       45   1:18:43.0     11:41.3
  136       13 M 30-32   3035   Scott Janssen          Appleton  WI       30   1:18:44.5     11:42.8
  137       13 M 27-29   3009   Kevin Pcato            Grafton  WI        29   1:18:46.2     11:44.5
  138       12 M 24-26   3014   Chad Corrigan          Appleton  WI       26   1:19:25.7     12:24.0
  139       14 M 30-32   3037   Tad Bruckner           Madison  WI        31   1:19:35.1     12:33.4
  140       15 M 30-32   3369   Scott Beduhn           Appleton  WI       30   1:19:36.4     12:34.7
  141       17 M 33-35   3092   Randy Beach            Neenah  WI         33   1:19:55.3     12:53.6
  142       18 M 33-35   3382   Ricky Hamilton         Madison  WI        33   1:19:56.7     12:55.0
  143       12 M 40-44   3188   Ron Suess              Appleton  WI       42   1:20:19.7     13:18.0
  144       13 M 40-44   3338   John Dabbeekeh         Zion  IL           42   1:20:21.5     13:19.8
  145       12 M 45-49   3796   Mark Bader             Gladstone  MI      45   1:20:38.5     13:36.7
  146       13 M 18-20   3463   Greg Blasko            Lake Elmo  MN      19   1:20:40.3     13:38.5
  147       14 M 27-29   3311   Richard McCaleb        Elgin  IL          27   1:20:43.0     13:41.3
  148       16 M 30-32   3269   Troy Olm               Madison  WI        32   1:20:45.6     13:43.9
  149       14 M 18-20   3783   Brian Petzold          Sheboygan  WI      20   1:21:02.8     14:01.1
  150       17 M 30-32   3350   Skip Holschbach        Cleveland  WI      30   1:21:18.4     14:16.7
  151       14 M 40-44   3061   Tony Zbichorski        Racine  WI         41   1:21:20.7     14:19.0
  152       15 M 18-20   3475   Matt Kamphuis          Fond Du Lac  WI    18   1:21:34.7     14:33.0
  153       14 M 15-17   3179   Adam Schwantes         Oneida  WI         16   1:21:39.6     14:37.9
  154       15 M 27-29   3342   Randy Jennings         Milwaukee  WI      29   1:21:44.9     14:43.2
  155       16 M 27-29   3265   Lee Gettelfinger       Brown Deer  WI     29   1:21:55.6     14:53.9
  156       15 M 40-44   3782   Michael Sanders        Green Bay  WI      44   1:22:19.2     15:17.5
  157       19 M 33-35   3793   Scott Helm             Green Bay  WI      35   1:22:30.5     15:28.8
  158       16 M 18-20   3159   Chris Vandenhoven      Green Bay  WI      19   1:23:02.6     16:00.8
  159       13 M 45-49   3221   David Schlieder        Sheboygan  WI      47   1:23:16.2     16:14.5
  160       13 M 24-26   3446   Mark Ramsey            Green Bay  WI      24   1:23:19.2     16:17.5
  161        4 M 50-59   3789   Jeff Wentworth         Green Bay  WI      50   1:23:25.2     16:23.5
  162       20 M 33-35   3230   Russell Jobs           Milwaukee  WI      35   1:24:14.8     17:13.1
  163       15 M 36-39   3325   Robert Hofmann         Milwaukee  WI      37   1:24:30.3     17:28.6
  164       17 M 27-29   3245   Rob Richter            De Pere  WI        27   1:24:45.4     17:43.7
  165       14 M 24-26   3252   Jeff Brunner           West Allis  WI     26   1:25:04.0     18:02.3
  166       15 M 24-26   3239   Mark Balkenende        Wheeling  IL       25   1:25:05.0     18:03.3
  167       18 M 27-29   3449   Philip Taylor          Green Bay  WI      29   1:25:30.6     18:28.9
  168       17 M 21-23   3099   Ryan White             Fond Du Lac  WI    23   1:25:54.0     18:52.2
  169       14 M 45-49   3248   John Ihde              Green Bay  WI      46   1:26:04.9     19:03.2
  170       19 M 27-29   3109   Jim Batchelder         Milwaukee  WI      27   1:26:06.0     19:04.3
  171       16 M 36-39   3780   Kurt Geiger            Green Bay  WI      36   1:26:22.4     19:20.7
  172       15 M 15-17   3287   Christopher Waraxa     Germantown  WI     15   1:26:23.1     19:21.4
  173        1 M  9-11   3797   Participant  3797                          9   1:26:27.8     19:26.1
  174       16 M 40-44   3441   Scott Steinberg        Green Bay  WI      44   1:26:31.9     19:30.1
  175       21 M 33-35   3015   Bob Schmitt            Milwaukee  WI      35   1:26:54.4     19:52.7
  176       15 M 45-49   3836   Dave Oberst            Waukesha  WI       46   1:27:10.8     20:09.0
  177       17 M 40-44   3787   Dean Clipps            Oshkosh  WI        40   1:27:55.9     20:54.1
  178       18 M 40-44   3087   Burrus Williams        Waukesha  WI       44   1:27:57.5     20:55.8
  179       20 M 27-29   3785   Matthew Berg           Green Bay  WI      28   1:28:02.2     21:00.4
  180       18 M 30-32   3448   Patrick Callahan       Milwaukee  WI      30   1:28:41.3     21:39.6
  181       17 M 36-39   3086   Michael Borchardt      Saukville  WI      39   1:28:41.8     21:40.1
  182       21 M 27-29   3233   Jeff Butz              Green Bay  WI      27   1:29:04.1     22:02.4
  183       17 M 18-20   3306   Brad Francisco         Green Bay  WI      20   1:29:05.3     22:03.6
  184       16 M 24-26   3088   Vincent Purpero        Milwaukee  WI      26   1:29:21.9     22:20.2
  185       19 M 30-32   3217   Erik Grotbeck          Madison  WI        30   1:29:23.6     22:21.9
  186       22 M 27-29   3178   Ross Cattelan          Madison  WI        28   1:30:28.6     23:26.9
  187       16 M 15-17   3257   Abrahm Schwinn         Howards Grove  WI  15   1:30:45.4     23:43.7
  188       22 M 33-35   3124   Allen Brunner          West Allis  WI     35   1:31:49.1     24:47.4
  189        5 M 12-14   3297   Joshua Schwinn         Howards Grove  WI  13   1:32:39.8     25:38.1
  190       17 M 15-17   3256   Isaiah Schwinn         Howards Grove  WI  17   1:32:51.8     25:50.1
  191       16 M 45-49   3794   Gary Smits             Green Bay  WI      49   1:37:38.8     30:37.1
  192       18 M 36-39   3268   Todd Weishoff          Wauwatosa  WI      39   1:38:19.5     31:17.8
  193        5 M 50-59   3838   Paul Pusanauski        Racine  WI         50   1:39:21.0     32:19.2
  194       18 M 15-17   3837   William Clements       Fond Du Lac  WI    15   1:43:45.0     36:43.2
  195        1 M 60-99   3290   Ronald Cattelan        Denmark  WI        62   1:48:03.2     41:01.5
  196       19 M 15-17   3840   Eric Deprez            Algome  WI         16   1:49:41.8     42:40.1
  197       18 M 18-20   3841   Kenneth Malcore        Algome  WI         18   1:51:30.8     44:29.1
  198       19 M 18-20   3784   Jonathan Weir          New Holstein  WI   20   1:54:49.0     47:47.3
  DNF          M 36-39   3164   David Flemal           Manitowoc  WI      36  
  DNF          M 27-29   3231   Chad Friedli           Appleton  WI       29  

 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
  DNF          M 33-35   3792   Bradley Giesel         Madison  WI        35  
  DNF          M 40-44   3250   Jack Gresmer           Carpentersville  IL42  
  DNF          M 12-14   3235   Cole House             Oneida  WI         12  
  DNF          M 33-35   3372   Richard Kester         Neenah  WI         33  
  DNF          M 30-32   3788   Shane McElmurry        Madison  WI        32  
  DNF          M 45-49   3286   Douglas Waraxa         Germantown  WI     45  
  DNF          M 15-17   3295   Breezy Willis          Westby  WI         17  

Female Overall Finish List

Overall Age Group Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 1 F 27-29 4172 Carrie Barrett Whitewater WI 28 1:20:41.0 0:00.0 2 1 F 30-32 4069 Pamela Koski Wisconsin Rapids W31 1:20:45.8 0:04.7 3 2 F 30-32 4001 Kelly Mittelsteadt 30 1:22:03.0 1:21.9 4 1 F 45-49 4009 Diane Ostenso Rhinelander WI 47 1:22:28.1 1:47.0 5 1 F 33-35 4068 Nancy Peasley Oconomowoc WI 34 1:22:47.0 2:05.9 6 2 F 33-35 4057 Kerry Putzke Waterloo WI 34 1:22:53.6 2:12.5 7 1 F 12-14 4002 Holly Liske Medford WI 14 1:22:56.6 2:15.5 8 2 F 27-29 4027 Mary Luebke Eagan MN 28 1:23:36.6 2:55.6 9 3 F 27-29 4049 Amy Giuffre Whitefish Bay WI 28 1:25:23.9 4:42.8 10 4 F 27-29 4048 Michele Schulze Verona WI 28 1:26:31.2 5:50.1 11 1 F 18-20 4174 Melanie Kazel Milwaukee WI 20 1:26:44.7 6:03.6 12 3 F 30-32 4036 Melissa Putzer Oshkosh WI 30 1:27:40.4 6:59.3 13 1 F 24-26 4019 Becky Blaschka Sun Prairie WI 26 1:28:29.7 7:48.6 14 1 F 36-39 4030 Toni House Oneida WI 38 1:30:18.6 9:37.6 15 1 F 15-17 4031 Kari Schindler Shawano WI 16 1:30:46.1 10:05.1 16 5 F 27-29 4023 Keena Hilsberg Green Bay WI 28 1:31:13.6 10:32.5 17 1 F 40-44 4015 Gretchen Montee Sturgeon Bay WI 42 1:32:39.7 11:58.7 18 2 F 18-20 4173 Theresa Pitman New Berlin WI 19 1:32:42.5 12:01.5 19 2 F 15-17 4071 Lynette Thompson Sheboygan WI 17 1:34:04.0 13:23.0 20 2 F 45-49 4169 Carrie Kelm Sobieski WI 46 1:36:01.6 15:20.6 21 3 F 15-17 4047 Stacey Swanson Durand IL 17 1:37:16.9 16:35.8 22 3 F 45-49 4171 Jenni Borell Ripon WI 46 1:37:26.1 16:45.0 23 4 F 15-17 4170 Tandis Schouten Sheboygan WI 16 1:37:56.9 17:15.8 24 3 F 18-20 4045 Lindsey Cover Plover WI 20 1:41:15.6 20:34.6 25 4 F 30-32 4046 Kathy Paythyon Madison WI 31 1:45:30.5 24:49.4 26 5 F 30-32 4026 Karen Parish Green Bay WI 32 1:46:21.1 25:40.1 27 4 F 45-49 4070 Gail Tufte Menasha WI 48 1:53:20.0 32:38.9 28 6 F 30-32 4017 Melissa Meeuwsen Milwaukee WI 30 2:18:20.0 57:38.9 DNF F 27-29 4032 Jody Hollenbeck Chicago IL 28 DNF F 27-29 4033 Jennifer Soverino Wheeling IL 28 *Overall place among males only