Bontrager Comp Series Results WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Comp

WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Comp

Overall Finish List

October 01, 2000


WORS Racing L.L.C. www.wors.org
 Overall    Age Group    Bib #  Name                    City, State      Age      Time      Time Back
    1        1 M 19-25   1104   Jordan Roessingh       Green Bay  WI      19   1:39:38.4      0:00.0
    2        1 M 26-29   1176   Dave Schulze           Green Bay  WI      28   1:40:25.3      0:46.9
    3        1 M 14-18   1125   John Zittlow           Bonduel  WI        17   1:40:26.5      0:48.1
    4        1 M 30-34   1031   Cam Kirkpatrick        Des Moines  IA     34   1:40:38.0      0:59.6
    5        2 M 26-29   1127   Mike Budd              Appleton  WI       28   1:42:55.1      3:16.6
    6        2 M 19-25   1165   Aaron Bland            Westby  WI         19   1:43:16.7      3:38.2
    7        1 M 45-99   2002   Larry Swanson          Loves Park  IL     49   1:43:34.0      3:55.6
    8        3 M 19-25   1133   Nathan Cover           Plover  WI         23   1:44:00.0      4:21.5
    9        2 M 30-34   1171   Joe Stephens           Waterford  WI      32   1:44:05.9      4:27.4
   10        3 M 26-29   1117   Jeff Becker            Appleton  WI       26   1:45:07.6      5:29.1
   11        4 M 26-29   1512   Chuck Birling          Appleton  WI       28   1:45:19.5      5:41.1
   12        2 M 14-18   1172   Jordan Carb            Rockford  IL       15   1:45:19.7      5:41.3
   13        4 M 19-25   1109   Dan Tess               Sheboygan  WI      22   1:45:19.8      5:41.3
   14        5 M 19-25   1086   Travis Olson           Howards Grove  WI  22   1:45:26.2      5:47.8
   15        1 M 35-39   1137   Rob Sleger             Milwaukee  WI      36   1:45:34.6      5:56.2
   16        2 M 35-39   1115   Alan Ludtke            Downing  WI        38   1:45:40.0      6:01.6
   17        3 M 30-34   1100   John Kadletz           Brookfield  WI     31   1:45:44.5      6:06.1
   18        4 M 30-34   1057   Mike Arft              Appleton  WI       32   1:45:49.1      6:10.7
   19        5 M 30-34   1096   John Rodriguez         Milwaukee  WI      32   1:46:11.1      6:32.6
   20        3 M 14-18   1005   Mark Schuettler        Sheboygan Falls  WI16   1:46:55.4      7:17.0
   21        6 M 30-34   1082   Michael Beatty         Madison  WI        34   1:48:18.3      8:39.9
   22        2 M 45-99   2013   Steve Hildebrandt      Kiel  WI           49   1:48:28.3      8:49.9
   23        4 M 14-18   1018   Allan Schimberg        Sheboygan  WI      17   1:48:33.0      8:54.6
   24        6 M 19-25   1044   Ryan Ruesch            Franklin  WI       25   1:48:34.3      8:55.9
   25        3 M 35-39   1035   Kent Wenger            Madison  WI        38   1:48:36.1      8:57.7
   26        7 M 19-25   1085   Ryan Mihm              Sheboygan  WI      22   1:48:54.1      9:15.7
   27        5 M 14-18   1147   Reed Doerr             Westby  WI         18   1:48:55.4      9:17.0
   28        8 M 19-25   1012   Scotch Hebard          Milwaukee  WI      24   1:48:56.3      9:17.8
   29        5 M 26-29   1036   Shad Young             Milwaukee  WI      26   1:49:03.7      9:25.3
   30        7 M 30-34   1052   Aaron Bialek           Manitowoc  WI      31   1:49:07.3      9:28.8
   31        8 M 30-34   1059   Brent Patterson        Waukesha  WI       32   1:49:07.9      9:29.5
   32        4 M 35-39   1019   Patrick Ryder          Janesville  WI     36   1:49:08.5      9:30.1
   33        5 M 35-39   1124   Roger Villmow          Milwaukee  WI      37   1:49:10.2      9:31.8
   34        6 M 35-39   1053   Brian Kaufman          Sheboygan  WI      39   1:49:20.3      9:41.9
   35        9 M 30-34   1508   Steve Frost            Grafton  WI        30   1:49:23.9      9:45.5
   36       10 M 30-34   1119   David Reddington       Madison  WI        34   1:49:55.3     10:16.9
   37       11 M 30-34   1142   Randy Wegener          Plymouth  WI       31   1:49:58.4     10:19.9
   38        1 M 40-44   1111   Craig Watson           Stevens Point  WI  41   1:50:24.2     10:45.7
   39        6 M 26-29   1056   Jason Ruesch           Medford  WI        28   1:50:37.6     10:59.2
   40        7 M 26-29   1510   Rich Wachowiak         Muskego  WI        27   1:50:52.6     11:14.2
   41        8 M 26-29   1131   Erich Hartman          Stevens Point  WI  27   1:51:03.8     11:25.4
   42        9 M 19-25   1025   Matt Holl              Green Bay  WI      19   1:51:17.0     11:38.6
   43       12 M 30-34   1106   Wade Loberger          Oshkosh  WI        30   1:51:34.4     11:55.9
   44        2 M 40-44   1087   John Timm              Germantown  WI     43   1:51:48.7     12:10.2
   45       13 M 30-34   1123   Jeff Dohlby            Lisle  IL          30   1:52:29.7     12:51.3
   46       14 M 30-34   1097   Greg Blake             Deerfield  IL      30   1:53:01.3     13:22.9
   47        7 M 35-39   1275   Dustin Vande Zande     Plover  WI         39   1:53:05.8     13:27.3
   48        9 M 26-29   1128   Scary Larry            Appleton  WI       29   1:53:21.8     13:43.4
   49       10 M 26-29   1284   Carlos Degroot         Green Bay  WI      28   1:53:27.2     13:48.8
   50       10 M 19-25   1200   Jamie Roberts          Green Bay  WI      25   1:53:53.0     14:14.6
   51        3 M 40-44   1093   Douglas House          Oneida  WI         41   1:54:09.0     14:30.6
   52        8 M 35-39   1061   Bruce Keyes            Milwaukee  WI      36   1:54:10.1     14:31.7
   53        4 M 40-44   1007   Leo Phelps             Stevens Point  WI  42   1:54:11.2     14:32.7
   54       15 M 30-34   1023   Anthony Gonzalez       Milwaukee  WI      32   1:54:14.2     14:35.8
   55       16 M 30-34   1158   Rob Boldt              Sheboygan  WI      32   1:55:16.7     15:38.3
   56        6 M 14-18   1015   Seth Lenss             Luxemburg  WI      16   1:55:34.9     15:56.4
   57       11 M 19-25   1009   Matt Miller            Marinette  WI      22   1:55:41.6     16:03.1
   58        9 M 35-39   1120   Steve Smith            Milwaukee  WI      35   1:55:51.2     16:12.8
   59       17 M 30-34   1183   Todd Karkula           Oshkosh  WI        34   1:56:13.7     16:35.3
   60        5 M 40-44   1026   Michael Wodyn          Amherst Jct  WI    42   1:56:33.4     16:54.9
   61       18 M 30-34   1042   Eric Hunner            De Pere  WI        34   1:56:47.8     17:09.4
   62       19 M 30-34   1010   Tyrone Gonzalez        Wauwatosa  WI      34   1:57:23.2     17:44.7
   63       12 M 19-25   1004   Ben Lutze              Whitewater  WI     22   1:57:29.7     17:51.3
   64        6 M 40-44   1017   Mark Schimberg         Sheboygan  WI      44   1:58:00.9     18:22.4
   65        3 M 45-99   2015   Wayne Lanser           Fond Du Lac  WI    56   1:58:11.2     18:32.8
   66        4 M 45-99   2016   John Bartow            Fond Du Lac  WI    51   1:59:52.0     20:13.5
   67       13 M 19-25   1083   Erich Ponath           Sheboygan  WI      22   2:01:16.6     21:38.2
   68        7 M 14-18   1024   Dave Riemersma         Sheboygan  WI      15   2:01:16.8     21:38.4
   69       11 M 26-29   1051   Harlan Larson          West Allis  WI     29   2:01:35.1     21:56.6
   70        7 M 40-44   1509   Brian Palm             EnuMcLaw  WA       41   2:02:03.6     22:25.1
   71        5 M 45-99   2008   Will Gehling           Milwaukee  WI      46   2:02:33.6     22:55.2
   72       10 M 35-39   1070   Patrick Nennig         Marshfield  WI     35   2:02:47.2     23:08.7
   73        8 M 14-18   1513   Joe Hicks              Sheboygan  WI      18   2:03:15.2     23:36.8
   74       14 M 19-25   1140   Conrad Tufte           Menasha  WI        20   2:04:28.5     24:50.1
   75        6 M 45-99   2061   Mike Wanek             Green Bay  WI      45   2:06:22.0     26:43.5
   76        7 M 45-99   2004   Gordy Kacala           Racine  WI         48   2:08:50.3     29:11.9
   77       20 M 30-34   1002   Lowell Johnson         Milwaukee  WI      32   2:09:52.0     30:13.6
   78       11 M 35-39   1028   Steve Roeder           Milwaukee  WI      35   2:14:13.7     34:35.3
   79       12 M 35-39   1511   Daniel Doxtator        Seymour  WI        39   2:23:53.7     44:15.3
   80        8 M 40-44   1032   Jacques Gabin          Cedarburg  WI      44   2:42:17.0   1:02:38.5
  DNF          M 45-99   2014   Errico Auricchio       Green Bay  WI      53  
  DNF          M 45-99   2005   Don Edberg             Stevens Point  WI  48  
  DNF          M 26-29   1006   John Frehr             Porterfield  WI    28  
  DNF          M 26-29   1190   Bradley Harkness       Rockford  IL       27  
  DNF          M 26-29   1178   Ian Linnabary          Rockford  IL       27  
  DNF          M 19-25   1146   Brent Schwaller        Plymouth  WI       20  
  DNF          M 30-34   1232   Petar Tomich           Appleton  WI       30  
  DNF          M 30-34   1191   Russell Warye          Libertyville  IL   34