BelGioioso Elite Series Results WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Expert

WORS #11 Duck Creek Classic (Saumico) Expert

October 01, 2000


Results by: WORS Racing L.L.C. www.wors.org

Overall Female Winners

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 1 518 Shelly Dohlby Lisle IL 27 1:51:05.2 0:00.0 2 2 504 Corie Berrigan Green Bay WI 38 1:51:18.5 0:13.2 3 3 515 Marci Titus Madison WI 28 1:51:38.9 0:33.7 4 4 503 Rebecca Cleveland Green Bay WI 29 1:53:12.3 2:07.0

Female 23 and Under

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 10 521 Kristy Kane Dekalb IL 21 2:09:33.5 0:00.0 DNF 513 Andrea Hildebrand Sheboygan WI 23

Women 24 to 34

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 5 508 Susan Juedes Sun Prarie WI 27 1:54:22.0 0:00.0 2 6 501 Danalyn Rayner Madison WI 29 1:57:25.5 3:03.5 3 7 509 Molly Windorski Milwaukee WI 26 1:59:59.3 5:37.3 4 8 627 Molly Patenaude Plymouth WI 25 2:01:48.8 7:26.8 5 9 506 Pamela Patterson Waukesha WI 33 2:02:15.2 7:53.2

Overall Male Winners

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 1 95 Justin Rinehart Mankato WI 17 2:08:37.8 0:00.0 2 2 103 Brian Eppen Fountain MN 22 2:08:40.8 0:03.0 3 3 15 Todd McFadden Coon Rapids MN 36 2:09:31.0 0:53.2 4 4 4 Russ Ginter Wisconsin Rapids 31 2:09:31.2 0:53.4 5 5 3 Michael Spiro Sheboygan WI 32 2:09:31.2 0:53.4 6 6 17 James Lennon Elkhart Lake WI 25 2:09:33.5 0:55.7 7 7 100 Mike Roberts Wheaton IL 33 2:12:41.4 4:03.6

Men 15 to 18

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 8 6 Tristan Schouten Sheboygan WI 18 2:13:17.7 0:00.0 2 18 46 Brian Schaning Sheboygan WI 18 2:18:03.2 4:45.4 3 25 24 Steve Elmer Stevens Point WI 17 2:23:32.2 10:14.4 4 27 19 Travis Woodruff Spooner WI 17 2:28:26.5 15:08.7 5 29 59 Matt Olson Sturgeon Bay WI 16 2:31:51.8 18:34.0 6 32 20 Brett Riemersma Sheboygan WI 18 2:45:00.0 31:42.2 DNF 66 Chad Kilawee Plymouth WI 17

Men 19 to 23

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 11 74 Brian Schwaller Plymouth WI 21 2:13:55.2 0:00.0 2 12 383 Josh Bushland Chippewa Falls WI 19 2:14:08.1 0:12.8 3 14 73 David Kay Casco WI 22 2:14:43.5 0:48.2 4 24 382 Aaron Lenss Green Bay WI 19 2:22:54.5 8:59.2 5 26 25 Joseph Shanahan Fond Du Lac WI 23 2:25:06.9 11:11.6 DNF 18 Justen Stracy Oshkosh WI 20

Men 24 to 34

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 9 12 Fred Pagles II Vesper WI 30 2:13:19.0 0:00.0 2 10 16 Mark Olski Neenah WI 31 2:13:53.3 0:34.3 3 13 26 Jay Garkey Freeport IL 25 2:14:16.9 0:57.9 4 15 71 Michael Pecore Menasha WI 27 2:16:49.1 3:30.1 5 16 10 Ray Follen Wisconsin Rapids 31 2:17:22.7 4:03.7 6 17 31 Jeff Melcher Jackson WI 33 2:17:50.0 4:31.0 7 20 7 Tim Drankus West Allis WI 24 2:18:09.6 4:50.6 8 21 32 Josh Barrett Whitewater WI 29 2:20:12.8 6:53.8 9 22 51 Craig Manthe Eau Claire WI 26 2:21:48.2 8:29.2 10 23 68 David Haase Fond Du Lac WI 33 2:22:03.5 8:44.5 11 30 72 Jeff Abitz Appleton WI 32 2:33:18.9 19:59.9 12 31 50 Shane Knickmeier Madison WI 30 2:39:45.0 26:26.0 DNF 38 Jesse Haynes Phillips WI 28 DNF 39 Erick Marcheschi Lindenhurst IL 32 DNF 56 Anthony Schwaller Plymouth WI 25

Men 35 and over

Age Group Overall Bib # Name City, State Age Time Time Back 1 19 53 Jim Peterson Edgerton WI 42 2:18:05.1 0:00.0 2 28 84 Spencer Fulkerson Madison WI 40 2:28:30.4 10:25.2 DNF 8 Scott Cole Stevens Point WI 36